Fantastyczny Pan Lis

Fantastic Mr Fox
literatura młodzieżowa
Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
lis literatura XX w.

rzadko się to zdarza, żeby film był lepszy od książki (zwłaszcza też dobrej). Panu Andersonowi się to udało co nie znaczy, że nie warto sięgnąć również po książkę!

Krótka, ale zabawna historia o sprytnym lisie z cudownymi ilustracjami.

Gorąco polecam (jak również wersję filmową Wesa Andersona - która jest jeszcze lepsza od książki)

"Fantastyczny Pan Lis" Roald Dahl wyd. Znak

Fantastyczny Pan Lis co wieczór rusza na polowanie, by zdobyć coś smacznego dla swojej rodziny. Głodne lisiątka już się oblizują na myśl o kolacji.

Ale tym razem ktoś postanowił zapolować na niego. Źli farmerzy już planują zasadzkę.

Czy sprytny rudzielec zdoła wywinąć się z opresji i przechytrzy wszystkich?

Przepiękna opowieść...

Cała opinia na feminadomi.blogspot.com
To, co jest niezaprzeczalnym plusem to fakt, iż książka została pięknie wydana. Twarda okładka, idealnej wielkości czcionka oraz ciekawe czarno-białe ilustracje Quentina Blake’a to zalety powieści, które sprawiają, że książka posłuży jeszcze wiele, wiele lat, bądź będzie świetnym prezentem dla innego dziecka.

Dzieciakom (7 i 8 lat) bardzo się podobała. Książka zabawna, ciekawa, szybko się czyta. I jak to moje dziecko stwierdziło: "Jest fajna!" :)

Książka jest całkiem okej, ale polecam film Wesa Andersona przede wszystkim :)

Film Wesa Andersona znacznie lepszy

Wychowałam się w czasach, gdzie pośród lektur szkolnych można było napotkać Rogasia z Doliny Roztoki albo Psa Który Jeździł Koleją ;o) O Roaldzie Dahlu nie było słychu.
Teraz poznaję tego autora za sprawą córki i jej lektur.
Mr. Fox mieszka jak na lisa przystało w norze. Ma u boku Panią Lisową i gromadę małych Lisiątek. Wiedzie im się nieźle. W sąsiędztwie znajdują się...

recenzja mojego syna: książka jest bardzo śmieszna , jest ciągle jakaś akcja! mali czytelnicy znajdą się w raju lektury!

Napisana bardzp łatwym i miłym językiem angielskim. Czyta się szybko. Dobrze napisana, zabawna historia.

• 2013
  • Dla dzieci