Opowieści tajemnicze i szalone

klasyka
2017-04-12
Jolanta Kozak

Daje 10 za grafikę i dobór opowiadań

Opowieści zaiste szalone i groteskowe okraszone wspaniałymi ilustracjami.

To pierwsze dzieło Poe'go jakie czytalam. Opowiadania faktycznie szalone! ale tez makabryczne i groteskowe. Czarny humor bije z każdej strony. Do tego cudownie pasujące ilustracje Grisa Grimlego! Polecam to wydanie!

Na półkach: , , , , , , ,

Co prawda posiadam już trzytomowy zbiór opowiadań Edgara Allana Poe, równie pięknie wydany, ale nie mogłem się powstrzymać by nie zakupić tego tomu zawierającego cztery rewelacyjne opowiadania Mistrza Grozy, zwłaszcza, że cała otoczka tego albumu przypadła mi do gustu. Istna groteska i makabreska, upiorne ilustracje tylko dodają klimatu. Piękne dzieło sztuki, musiałem...

Była to pierwsza przygoda z tym autorem. Książka wspaniala, poł godziny zajęło mi przeczytanie jej... Ilustracje kapitalnie tworzą całość z tekstem.

Pierwsze spotkanie z twórczością Poe - coś pięknego! Styl jest fantatyczny, pomysły pierwsza klasa. ♥
A te ilustracje? Absolutnie fantastyczne!

Na półkach: , , , , , ,

Rewelacyjna, tego nie można jej odmówić!

Piękne ilustracje.

Książka przepełniona klimatem szaleństwa opleciona opisami dobranymi z nieprzeciętną precyzją. Dobranie Grisa Grimly do spraw ilustracji było moim zdaniem solidnym strzałem w dziesiątkę. Cóż tu dużo mówić - Edgar Allan Poe to klasyka, majstersztyk w oryginalnym wydaniu.

Opowiadania Poe to moje bajki z dzieciństwa środkowego i mam sentyment do tych historii. No i widmo Leśmiana krąży po książkach. Skomiksowanie tych opowieści sprawia że zamiast uruchomić maszynę wyobraźni na bazie ilustracji
które specjalnie dla mnie dziesięcioletniej zrobił Harry Clarke para idzie w skojarzenia. Tu rysunki stronią od tych smukłych postaci a siedzą i...

• Chcę w prezencie
  • 2018