I love you Phillip Morris

2010-05-24
2010-05-24
978-83-240-1375-3
Anna Gralak
powieść literatura amerykańska literatura współczesna

To niesamowita historia notorycznego oszusta, którego... nie da się nie lubić. Jego umiejętność wyprowadzania w pole władz stanowych i federalnych, największych korporacji oraz sądów i władz więziennych jest po prostu nieprawdopodobna. Ten człowiek kilkakrotnie uciekł z więzienia wychodząc głównym wyjściem. Przy tym w całej tej historii można wciąż mieć sympatię do bohatera, bo właściwie nie okrada osób prywatnych. Nie rabuje, nie straszy, nie zabija. Owszem, oszukuje na tysiące dolarów prywatny biznes, ale ma w sobie coś z Robin Hooda. Sama nie umiem powiedziec, czemu.

I mimo tego wszystkiego książka nie jest tak wciągająca, jakbym tego oczekiwała. Jednak to już chyba wina samego autora. Nie każde dziennikarstwo śledcze opisujące pasjonujące historie może okazać się dobrą pozycją literatury. Niestety.

Bardzo dobra książka zaskakująca a czasem też wzruszająca. Niesamowita historia człowieka który potrafił tyle dokonać oszukiwać też trzeba potrafić jestem pełen podziwu dla takiej osoby tym bardziej że Russel żyje naprawdę to autentyczna postać. Bardzo dobrze się czyta świetnie napisana nie męczy ale też nie jest to coś lekkiego - skończy się czytać i po sprawie. Żywię duży sentyment do tej wspanialej książki historii o miłości o tym jak dwoje ludzi może się uzupełniać , opowieść dla niektórych może być ckliwa ale to właśnie miłość i to jest urzekające. Polecam ale chyba nie dla każdego inni chyba nie dostrzegą tego co ja i myślę nie jestem odosobniony.

Jak to jest, że niektórzy potrafią napisać o obieraniu ziemniaków w sposób niesamowicie intrygujący, a niektórzy nawet najciekawsza historię potrafią spłaszczyć i uczynić z niej trudną do przełknięcia? :(

Bynajmniej mnie nie urzekła. Niby śmieszna:)

Bynajmniej mnie nie urzekła. Niby śmieszna:)

• Ekranizacje
  • LGBT