Kobry Aventiny

Okładka książki Kobry Aventiny
Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Cykl: Kobra (tom 2) Seria: Wielkie Serie SF fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1995-01-01
1995-01-01
Andrzej Syrzycki

więcej Więcej

Znakomite rozwinięcie pierwszej części - i podobnie jak przy pierwszej części - brakuje mi jedynie szerszej perspektywy dobrze skrojonego wszechświata.

Cały cykl Kobry jest dla mnie absolutnym majstersztykiem sci-fi, ale szczególne miejsce zajmują właśnie Kobry Aventiny. Pierwszy tom traktował o wojnie, był ciekawym wprowadzeniem do tomu II. Tam dostajemy najfantastyczniejszą część - tworzenie się zrębów nowej cywilizacji, odwieczny problem ludzi skupiających zbyt dużo władzy - problemy ujawniające się, gdy damy...

Nie będę oceniał poszczególnych części, gdyż cykl ten postrzegam, jako całość. Co miałem napisać napisałem przy okazji tomu pierwszego.

• 🚀 Fantastyka naukowa
  • Fantastyka
  • Posiadam e-book
  • Wielkie Serie SF
  • Stare ale jare fantasy i sf (sporo przed 2000.r)
  • Fantasy

Dodaj cytat z książki Kobry Aventiny