Dynastia Thrawna. Chaos

Okładka książki Dynastia Thrawna. Chaos
Timothy Zahn Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Dynastia Thrawna (tom 1) Seria: Kanon Star Wars [Olesiejuk] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2020-09-01
Kuba Polkowski
star wars gwiezdne wojny

Thrawn to jedna z najbardziej lubianych postaci w legendach, i jedna z moich ulubionych postaci w nowym kanonie gwiezdnych wojen. Po jego powrocie do kanonu w serialu animowanym kwestią czasu pozostawał jego powrót na karty książek, w których to pojawi się po raz pierwszy. Oczywistym wyborem był rownież Timothy Zahn, twórca postaci. W nowym kanonie rozbudował jednak Thrawna...

Książkę poleciłbym głównie dla fanów i osób które znają już historię Thawna. Początkowo liczyłem na opowieść do wydarzeniach o których już słyszeliśmy z poprzednich książek i muszę powiedzieć, że pozytywnie się zaskoczyłem otrzymując sporą dawkę nowych historii oraz postaci. Muszę jednak przyznać, że o ile poprzednie książki o Thawnie dosłownie połykałem tak tą czytałem z...

Bardzo ładne, bezbłędne wydanie jak ostatnio wszystkie od Olesiejuka. Odkąd mają te książki to regularnie je kupuje i składuje na półce, staram się wszystkie na bieżąco czytać ale no wiadomo jak jest.. sporo tego wychodzi. Thrawn przedstawiony jako bardzo młoda osoba dopiero ucząca się wszystkiego choć już przejawia się w nim ten silny charakter i nieomylność

Jestem już po przeczytaniu Dynastii Thrawna. Chwilę się do tego zabierałam, bo nadganiałam też pozostałe książki, które czekały, ale w końc dobrnęłam. A przeczytałam naprawdę szybko, nawet nie spodziewałam się że tak to pójdzie, ale nie sposób się było momentami oderwać, Timothy Zahn tak mnie kupił że mam nadzieję na więcej pozycji od niego!

No i spoko. czytanie oceniam jako udane, dobrze spędzony czas nie mam na co narzekać w tej cześci. chociaż przynaje jestem bardzo ciekawa co bedzie dalej i co jeszcze autor może nam zaprezentować bo rozpoczął naprawdę nieźle

Dobrze napisana książka, ale nie jest to do końca to, czego bym chciała. Podziwiać geniusz taktyczny Thrawna możemy w jego głównej trylogii, od prequela oczekiwałabym czegoś innego - bardziej zagłębienia się w przeszłość, w myśli i emocje głównego bohatera niż kolejnych bitew, w których Thrawn może się popisać. Tam walczył dla Imperium, tu dla Dynastii Chissów, ale poza...

Odniosłam trochę takie wrażenie jakoby autor Timothy Zahn stworzył trochę inny świat. Tzn to nadal świat star wars i to nie podlega wątpliwości ale jednak jest inaczej, tak jakby inny świat wewnątrz tego. Nie mogłam niektórych rzeczy rozpoznać, co nie znaczy że to zły zabieg. Wręcz przeciwnie, bo zaciekawiło mnie dużo dużo bardziej przez właśnie swoją inność

Widzę, że jeszcze nie ma tak dużego odezwu w sieci, mimo tego że książka z pewnością na niego zasługuje. Ale kilka pozycji jest do przeczytania ostatnio, ja sama ledwo wyrabiam na zakrętach jeśli chodzi o nowości od wydawnictwa. A jeśli chodzi o Dynastię.. chyba najlepsza z tych które ostatnio wychodziły. Wszystko dobrze wyważone, niczego nie jest za dużo ani za mało,...

Dość spory skok w czasie.. jeśli dobrze pamiętam inne historie Thrawna były osadzone już dużo dużo dalej, a tu nagle taki powrót, i jeszcze dodatkowe wspomnienia w tym powrocie. Także autor zdecydował się na dużą zmianę ale chyba była potrzebna

In plus jak zawsze przełożenie książki. Tym razem zajął się tym Kuba Polkowski dla wydawnictwa Olesiejuk i zrobił to naprawdę dobrze. Zdarzało mi się wcześniej czytać angielskie wersje bo wydawały się lepsze, ale teraz całkowicie szanuje też te polskie

• 2021
  • Star Wars Kanon