Siostry wampirki. Przyjaciółki na krew i życie

Okładka książki Siostry wampirki. Przyjaciółki na krew i życie Franziska Gehm
Okładka książki Siostry wampirki. Przyjaciółki na krew i życie
Franziska Gehm Wydawnictwo: MAK Verlag Cykl: Siostry Wampirki (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Siostry Wampirki (tom 1)
Die Vampirschwestern 01. Eine Freundin zum Anbeißen
MAK Verlag
2010-05-17
2010-05-17
Jolanta Sot
siostry wampirki wampiry fantastyka literatura młodzieżowa

Popularna książeczka dla dzieciaków - historia dwóch sióstr, pół-wampirek z Transylwanii, które z wioski zamieszkanej przez wampiry przenoszą się z rodzicami do niewielkiego niemieckiego miasteczka. Nie dość, że muszą ukrywać swoje moce, to jeszcze chodzić do najnormalniejszej w świecie szkoły. Zabawne to, choć na mój gust trochę toporne.

Książka ta, w porównaniu z np. Wodospadami Cienia, jest dość infantylna. W sumie, nie można się dziwić - jest ona skierowana do młodszych odbiorców.
Sam początek jest, moim zdaniem, na poziomie trzeciej klasy - sikające psy, dziewczynka, ażeby przeżyć, zmuszona wąchać ziemię z pomiędzy palców u stóp siostry... Tak. Bywało odrażająco. Przyzwyczaiłam się także do innego, nieco mroczniejszego obrazu wampirów, przeszkadzało mi więc sporo szczegółów.
Na samym początku irytowały mnie również ''wampirze wyrażenia'', których znaczeń należało szukać na ostatnich stronach. Później jednak mniej-więcej nauczyłam się co oznaczają, a przynajmniej jakie emocje chcą oddać.
Po jakimś czasie powiastka ta ''zaczęła wychodzić na ludzi''; odrażające elementy zniknęły (albo przynajmniej się zmniejszyły),a akcja zaczęła nabierać sensu.
Mimo wszystkich wad, ''Siostry Wampirki'' czytało się naprawdę szybko. Zaliczyłam je w jeden dzień - tak właściwie to w jedno południe. Są bardzo przejrzyście napisane. Za to mają ogromny plus!
Polecam czytelnikom poniżej trzynastego roku życia :]

Nie pamiętam dokładnie o czym była ta książka, bo przeczytałam ją dawno, ale pamiętam że bardzo mi się podobała i od niej zaczęłam czytać książki fantasty :D Muszę do niej wrócić w najbliższym czasie i przypomnieć sobie o czym dokładnie była :) Polecam ją wszystkim :D głownie młodszym czytelniczką, które na Zmierzch są jeszcze troszkę za młode :D

Super :D

Super :D

Warto przeczytać ;)

Warto przeczytać ;)

Zabawna, lekka, bez irytujących bohaterów, choć na półce: dla dzieci.

Zabawna, lekka, bez irytujących bohaterów, choć na półce: dla dzieci.

Fantastyczna książka. Specjalna dla młodzieży. Wow!!!

Fantastyczna książka. Specjalna dla młodzieży. Wow!!!

Kiedyś totalnie to kochałam!

Kiedyś totalnie to kochałam!

Ogólnie całkiem ciekawa książka, ale nie podobało mi się zakończenie. Chociaż dzięki niej zainteresowałam się opowieściami o wampirach.

• Z dzieciństwa
  • Wampiry
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Siostry wampirki. Przyjaciółki na krew i życie