Koniec i początek

1998-01-01
1998-01-01
Maria Głowacka
uczucie rodzina roberts nora

Pierwszy raz tą książkę czytałam kilkanaście lat temu - pamiętałam, że byłam zachwycona. No cóż po latach nie jest już ona taka super.... a wręcz się mocno rozczarowałam. Akcja mdła, w sumie coś się dzieje ale to nie jest na tyle wciągające aby czytać z zapartym tchem. Zakochanie się od pierwszego wejrzenia, T. C. trochę stalker, Liv zbyt szybko ulegająca jego urokowi....

Mix disneyowskich tematów z amerykanskim mitem. Lodowa księżniczka ostryga i taki co to tylko "Yes I can". On pragnie tę ostrygę otworzyć. Oczywiście otwiera zmysłami i znajduje perłę (co było oczywiste) oraz cienie z przeszłości - co było przewidywalne. Koniec raczej żenujący. Do odpuszczenia.

W ostatnim czasie żadna książka mnie tak nie wciągnęła jak ta. Czytało się bardzo szybko i byłam ciekawa kolejnych wydarzeń, choć może nie były one porywające, bo głównie wszystko kręciło się wokół uczucia rodzącego się między głównymi bohaterami, ale to nic, czytało się świetnie.
W tej książce było chyba wszystko, co lubię i pewnie większość pań lubi - niedostępność, wrogość, namiętność, trochę zazdrości, on ratujący jej życie, a później sam ryzykujące swoje i ona zmartwiona. Naprawdę fajna historyjka, którą się miło czytało.
Niektóre sceny może były trochę dziwne i miałam wrażenie, że Thorpe jest trochę toksyczny, ale ta książka do najnowszych nie należy, więc wybaczam.

Nie spodziewałam się, że ta książka jest taka emocjonalna... Szczególnie w tych momentach, kiedy wychodzą na jaw tajemnice głównej bohaterki. I oczywiście końcówka dosyć dramatyczna, ale na szczęście z happy endem ;)

Olivia Carmichael jest dziennikarką lokalnej telewizji. Uchodzi za osobę perfekcyjną, nie ulegającą emocjom, ale tak naprawdę pod tą maską skrywa się wrażliwa kobieta, boleśnie doświadczona przez życie. Nie chce się angażować w nowy związek i wiedze spokojne życie, dopóki w jej życie nie wkracza popularny reporter T.C. Thorpe. Olivia nie przepada za mężczyzną, bo od początku wchodzi jej w paradę. Mężczyzna odkąd poznał Olivię, zdrobniale nazywaną Liv postanawia sobie, że zdobędzie ją i nie kryje tego przed nią. Ona się broni przed jego zalotami. Czy w końcu ulegnie? A może Thorpe będzie musiał się obejść smakiem? Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na powieściach tej autorki, która jest jedną z moich ulubionych. Ta książka może nie jest zbyt wybitną powieścią, ale czytało mi się bardzo dobrze. Powieść została napisana na początku kariery Nory Roberts, więc nie każdemu może się podobać. Czytałam opinie, że jest to jedna z najgorszych książek. Ja jednak tego nie odczułam. Bardzo mi się podobał jej lekki i zabawny styl. Przekomarzania głównych bohaterów wprawiły mnie w dobry humor i nastrój. Nieraz się uśmiałam, a o to chodzi, żeby się dobrze bawić. Nie zabraknie w powieści także momentów cierpienia i tragicznych momentów. Olivia ma za sobą tragiczną i bolesną przeszłość. To zostawiło w jej psychice ślad, że bała się zaufać Thorpe'owi. Co się zdarzyło w jej życiu? Tego już nie zdradzę... Jeżeli ktoś jest ciekaw to powinien przeczytać tą książkę. Pozycja należy do typowych romansów. Wolę jednak powieści Nory Roberts z wątkami kryminalnymi, ale takie też chętnie czytam. Może tej książce dużo brakuje do stylu, jakim obecnie pisze autorka, ale powinna się spodobać fanom typowych romansów i lekkich czytadełek. 3 tom cyklu "Z SERCA"

Opowieść, która opisuje, że dopiero w obliczu nagłego zagrożenia może do nas dojść, że na kimś nam zależy. Przebywając z kimś codziennie nie uzmysławiamy sobie, że mogłoby go kiedyś zabraknąć koło nas. Dzięki tej książce możemy zobaczyć jak to wygląda kiedy bronimy się przed miłością zamykając się na wszystkich, ale kiedy w końcu zaczynamy wszystko rozumieć może być za późno. Może nie warto czekać z niektórymi sprawami. Na pewno warto przeczytać tę książkę :)

W tym roku wzięłam sobie za cel: czytanie książek Nory Roberts, jednej z moich ulubionych autorek. Jak do tej pory nigdy się nie zawiodłam na jej książkach. Ta pozycja może nie była najlepsza, bo napisana w 1984, więc na początku kariery pisarki, ale do przetrawienia.

Piękna książka pokazująca wielką tragedie młodej dziewczyny, która traci synka i zamyka się dla uczuć do innych ludzi. Robi wszystko, aby nikt nie odkrył jej uczuć, tajemnicy oraz cierpienia jakie nosi w swym sercu. Na jej drodze staje jednak uparty i pełen życia mężczyzna, który nie daje za wygraną..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejne z serii romansów dość lekkich i nie wymagających skupienia podczas czytania. Kobieta reporterka lokalnej telewizji, po nieudanym małżeństwie i z ogromnym bagażem doświadczeń oraz mężczyzna chcący dac jej swe serce. On jej pragnie ona nie i tak do ostatniego rozdziału bawią się w kotka i myszkę.

Takie sobie. Miejscami straszliwie nudne.

Takie sobie. Miejscami straszliwie nudne.

• Nora Roberts
  • Romans
  • Nora Roberts - przeczytane

Dodaj cytat z książki Koniec i początek