Sto tysięcy miliardów wierszy

Okładka książki Sto tysięcy miliardów wierszy Raymond Queneau
Okładka książki Sto tysięcy miliardów wierszy
Raymond Queneau Wydawnictwo: Wydawnictwo Ha!art Seria: Liberatura poezja
48 str. 48 min.
poezja
Liberatura
Cent mille milliards de poemes
Wydawnictwo Ha!art
2008-10-16
2008-10-16
48 min.
Jan Gondowicz
literatura francuska OuLiPo sonety kombinatoryka

Przeczytanie wszystkich "Stu tysięcy miliardów wierszy" zajęło by więcej czasu, niż ewolucja człowieka z pra-małpiszona do postaci niniejszym komentującej, tak więc to trochę blaga z tym, że oznaczam je jako przeczytane, ale to Queneau zaczął , tylko do niego można mieć pretensje ; )

Jestem podobnie zawiedziona jak po przeczytaniu ćwiczeń stylistycznych. Sonety, które stworzyłam były po prostu żałosne. Zastanawiam się w jakiej mierze to wina Queneau, w jakiej Gondowicza, a w jakiej moja. Może i problem leży przede wszystkim po mojej stronie? Nie wiem, w każdym razie idea ciekawa, ale więcej frajdy mam przy robieniu hybryd zwierzęcych.

„Sto tysięcy miliardów wierszy” czyta się metodą: na pałę. Twardy grzbiet wymaga zaangażowania obu rąk, nierzadko do łokci, zestawu 'trzecia ręka', a latające wersy - przytrzymywania nosem.

Nieprzypadkowa liczba, wymagająca forma literacka sonetu i genialna dyspozycja twórcza.

przeczytanie wszystkich możliwych kombinacji zajęłoby w sumie niecałe 200 milionów lat. czyli właściwie nie przeczytałem i nigdy nie przeczytam wszystkich sonetów..

tego się nie da w całości przeczytać ;)

tego się nie da w całości przeczytać ;)

Coś niebywałego!!
Książka, której nie da się przeczytać!
Zawiera jedynie 48 stron, a pomieściła miliardy wierszy!!
Genialny pomysł, świetne wydanie!
Raymond Queneau jest po prostu mistrzem!
Tylko on tak potrafi!!
Majstersztyk!!

Coś niebywałego!!
Książka, której nie da się przeczytać!
Zawiera jedynie 48 stron, a pomieściła miliardy wierszy!!
Genialny pomysł, świetne wydanie!
Raymond Queneau jest po prostu mistrzem!
Tylko on tak potrafi!!
Majstersztyk!!

dobraz zabawa :)

dobraz zabawa :)

Nie da się przeczytać wszystkich wierszy w ciągu jednego życia, ale fantastyczny pomysł wykorzystania kombinatoryjki w książce :).

• Poezja
  • OuLiPo
  • Lit. francuska i okolice
  • Metaksiążki
  • Lista

Dodaj cytat z książki Sto tysięcy miliardów wierszy