Zdrada

Okładka książki Zdrada
Fiona McIntosh Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Trójca (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Trójca (tom 1)
Betrayal
Zysk i S-ka
2005-03-01
2005-03-01
Iwona Michałowska-Gabrych
powieść fantasy mity

Moim zdaniem niedoceniona autorka. Stworzyła spójny świat i bohaterów, których trudno zapomnieć. W tej powieści jest moc. Tor Gynt, wybraniec, ma za zadanie zjednoczyć sprzymierzeńców do walki ze złem. Poza jednym schematem, że bohater wywodzi się z nizin społecznych, wszystko mi pasowało. Sięgnijcie po ten cykl, bo warto.

Zapowiadało się całkiem nieźle, niestety, ale po kilku rozdziałach zaczął się nudny schemat romansidła osadzonego w świecie fantasy. Bohaterowie albo wyidealizowani do granic możliwości (piękni, inteligentni, uzdolnieni, zachwycający pod każdym względem) albo na wskroś zepsuci (brzydcy, fałszywi, podstępni et cetera).
Zauważyłem też brak konsekwencji ze strony autorki - jedna z postaci kobiecych w jednym tomie była całkiem przeciętna z wyglądu, natomiast w kolejnym była piękna i uwodzicielska. I gdzie tu sens?

Zauważyłem też brak konsekwencji ze strony autorki -...

Oparte na wytartych schematach, nudne i kiczowate powieścidło fantastyczne.

Oparte na wytartych schematach, nudne i kiczowate powieścidło fantastyczne.

Bardzo przyjemna choć momentami infantylna...może to kwestia tłumaczenia :)

Bardzo przyjemna choć momentami infantylna...może to kwestia tłumaczenia :)

Świetny klimat i wspaniała opowieść. Polecam każdemu miłośnikowi gatunku :)

Świetny klimat i wspaniała opowieść. Polecam każdemu miłośnikowi gatunku :)

Powieść ma kilka wad, ale ostatecznie wspominam ją jaką przyjemną, dobrze napisaną powieść z tego gatunku ;)

Erotyzm momentami przesadzony. Czasami miałem wrażenie, że akcja jest tylko tłem i prowadzi do kolejnych aktów miłości cielesnej, która jak się zdawało, była najwyższym celem większości bohaterów. Jednak wciąż miło się czytało.

Super książka :) Polecam :)

Super książka :) Polecam :)

Nie porywa

Nie porywa