Rezydent wieży. Księga II

Andrzej Tuchorski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Rezydent wieży (tom 1.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Prószyński i S-ka
opowiadania fantasy humor magowie magia przygoda
Rezydent wieży (tom 1.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
opowiadania fantasy humor magowie magia przygoda

Mimo, że historia maga Kleversa nie jest nieprzewidywalna, nie jest bardzo zawiła, pochłonęła mnie bez granic. W tę opowieść da się łatwo wciągnąć, a bohaterowie są naprawdę kochani, mimo że jest kilku których nienawidzę. Ironia, całość historii, rozmowy, po prostu wszystko składa się na naprawdę dobrą książkę.

Zasiadając do pisania opinii „Rezydenta Wieży” postanowiłem zapoznać się z informacjami zamieszonymi na temat tej książki w odmętach Internetu i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazały się one bardzo nieprzychylne tej pozycji. Owszem zgodzę się, że nie jest to książka będąca kolejnym epokowym dziełem w literaturze łamiąca konwenanse i zapisująca się grubymi literami z...

Udana kontynuacja. Więcej przygód, humoru, tego co dobre.

Dobra, lekka książka, bez zbędnego patosu i wielkich szaleństw. Przyjemnie się czyta :)

Bardzo podobała mi się ta książka

Przygody Klavresa i jego drużyny t2 :) zabawne, inteligentne i lekkie.
To co w księdze I wydawało się byc tylko zajawką / anegdotą w księdze drugiej otrzymują ciąg dalszy.

No, i to się nazywa progres - elementy poważne i zabawne znacznie lepiej zrównoważone, opowiadania zaczynają łączyć się w większą fabułę i w końcu przechodzą w jedną historię, sceny akcji nieźle napisane, bohaterowie nadal lubialni, głaski dla autora za rozwój warsztatu. Czasami zdarzają się dłużyzny albo nudne rozmyślania Klavresa, ale można na nie przymknąć oko. Pewnym...

Postaram się opisać to dość krótko.
Najważniejszym, w sumie jedynym jaki dostrzegam, plusem tej książki jest ciekawy pomysł na przygodę. Niestety jak to w życiu bywa pomysł ciekawy, wykonanie zakopało się na dnie.
Przygoda z jednej strony banalna, z drugiej jednak pozwala na poznanie głównego bohatera, jego relację z innymi. Pisanie w 1 osobie naprawdę dużo dało. No ale cóż...

Książka dla fanów Warhammer fantasy roleplay. Bardzo lekka i przyjemna w czytaniu. Polecam ale arcydzieła się nie spodziewajcie.

Druga część rezydenta wieży spodobała mi się bardziej. Głównie za sprawą tego, że kolejne rozdziały zarówno tej, jak i pierwszej części okazały się powiązane mocno, a nie były jedynie krótkimi opowiadaniami.

Lekkość języka i specyficzne prowadzenie narracji może się niektórym nie podobać, zwłaszcza, gdy szukają wzniosłego fantasy, jednak mi przypadło do gustu.

Dyskusje

• Fantastyka