Rytm serca

2009-09-11
9788325203870
Alina Siewior-Kuś
miłość rodzina zdrada dziecko

Wspaniała książka. Raz wzruszająca, innym razem trzymająca w napięciu. Bardzo łatwo i miło czytało się "Rytm Serca", nie mogłam się oderwać od tej lektury. To moja pierwsza przeczytana książka autorstwa Danielle, ale teraz wiem, że napewno jeszcze kiedyś sięgnę po książki tej autorki. Zakochałam się w tej opowieści.

Ciekawa książka.

Ciekawa książka.

Książka ukazuje poglądy na temat posiadania dziecka. Steven jest temu całkowicie przeciwny z powodu swojego dzieciństwa, Adriana czuje pustkę w życiu.
Drugie małżeństwo Billa i Leslie, pokazuje co innego. Zdaniem żony Bill za dużo pracuje i nie ma czasu dla rodziny, tworząc nowe odcinki do serialu.

Tak więc główni bohaterowie zostają opuszczeni przez osoby, które były z nimi przez wiele lat.
Dodatkowo sytuację komplikuje fakt, że Adrianna zachodzi w ciążę, której nie chce usunąć. Przez co, rzecz oczywista mąż odchodzi od niej.
Adrianna i Bill zaczynają się spotykać. Początkowo to takie zwykłe towarzyskie spotkania, które przeradzają się w coś więcej...
Ja gorąco polecam tę książkę, gdyż jest świetna i bez problemu możemy utożsamiać się z bohaterami.

Tak więc główni bohaterowie zostają opuszczeni przez osoby, które były z...

Ostatnie kilka dni upłynęło mi pod znakiem wspomnień. Po raz nie wiem który przeczytałam książkę "Pokochać znowu" (recenzja Tu). Dziś recenzuję "Rytm serca", który również czytam nie pierwszy raz (i na pewno nie ostatni). Lubię wracać do książek, które polubiłam, ale teraz niezbyt mogę sobie na to pozwolić (za dużo książek czeka w kolejce do przeczytania). To dzięki tym książkom polubiłam twórczość Danielle Steel i obiecałam sobie, że któregoś pięknego dnia przeczytam wszystko co napisała ta autorka. Nie oszukujmy się, troszeczkę tego jest.
"Rytm serca" porusza ważny problem, mianowicie zaufania w małżeństwie. Adriana pracuje w telewizji, a jej mąż w szeroko pojętej reklamie. Są w związku małżeńskim od dwóch lat, szczęśliwi, niczego im nie brakuje, pieniądze mają. Pomyśleć można, że to idealny czas by rodzina się powiększyła. Otóż nie. Adrianna chciałaby mieć dziecko, ale Steven kategorycznie mówi nie. Nie lubi dzieci., nie chce ich mieć, a za przyczynę takiego stanu rzeczy podaje swoje smutne dzieciństwo. Ja jednak powiedziałabym, że jest egoistą. Wiele osób dotknęły smutne wydarzenia z dawnych czasów, po których trudno się pozbierać, ale zdecydowana większość tym bardziej otwiera się na Nowe Życie. Na dziecko.
Kiedy Adrianna dowiaduje się, że w jakiś sposób zabezpieczenie zawiodło ( w końcu nie ma stuprocentowo pewnych środków) i spodziewa się dziecka łudzi się, że mąż zmieni zdanie. Jednak Steven, Pan Egoista jak go nazwałam wcale nie zmienił zdania, nakazał Adrianie usunąć dziecko, a gdy tego nie zrobiła- opuścił ją i nie zamierzał się z nią więcej kontaktować. Jego zagrywki były poniżej wszelkiej krytyki: szybki rozwód i kontakt za pomocą adwokata, kradzież sprzętów z mieszkania (że niby jego, że on to kupił).
Jak nasza bohaterka to zniesie? Czy będzie miała wsparcie w tych bardzo trudnych chwilach? A może pozna mężczyznę? I tu znów nasuwa się pytanie: czy ktoś zaakceptuje to, że jest w ciąży z mężem?

"Mydlana opera" w wersji papierowej: wielkie dramaty, wielkie radości, przewidywalna akcja, wyidealizowani bohaterowie i strasznie przesłodzone zakończenie...widać, co kto lubi

Piękna powieść o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce! Bardzo gorąco polecam!

Rewelacyjna powieść na jesienne, samotne wieczory. Stworzona z myślą o ludziach zranionych lub kochających zranione osoby.

Książka dająca nadzieję na lepsze dni, kiedy człowiek myśli że wszystko już stracone los przynosi nam miłe niespodzianki i wsparcie. Ciekawa lektura, fajnie lekko napisana.

Historia wciągająca, nawet jeśli momentami przerysowana. Napisana lekkim językiem, czyta się przyjemnie.

Uwielbiam ta pisarkę , książki
jej łykam do śniadania