Narzeczona Fabiana

Okładka książki Narzeczona Fabiana Margit Sandemo
Okładka książki Narzeczona Fabiana
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Opowieści Margit Sandemo literatura obyczajowa, romans
Opowieści Margit Sandemo
Fabians brud
Pol-Nordica
1997-01-01
1997-01-01
Iwona Zimnicka
tron narzeczona spisek miłość

Bardzo fajna książeczka dla raczej młodszych czytelników.

Bardzo fajna książeczka dla raczej młodszych czytelników.

W ostatnich dniach miałam trochę stresu, więc potrzebowałam jakiejś lekkiej lektury. A znając twórczość Margit Sandemo, wiedziałam, że „Narzeczona Fabiana” właśnie taka będzie.

Po śmierci księcia Maksymiliana, dobrego władcy Tannenburga, na tronie zasiadł jego brat, Fabian. Młody książę o słabym charakterze nie potrafił wyrwać się spod dominacji złego hrabiego Isenbranda.
Pięknej i mądrej Biance von Warineck wyznaczono główną rolę w niezwykle przemyślnym planie. Miała zostać żoną Fabiana, wyrwać go z macek Isenbranda i zniszczyć potęgę hrabiego-tyrana...

Już po przeczytaniu pierwszej strony wiedziałam, że będę miała do czynienia z typowym romansidłem. A kolejne strony tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziły. Kogo my tu mamy... Jest piękna i mądra Bianka, która z racji swojej inteligencji jest wielkim zmartwieniem rodziców. Bo jaki mężczyzna zechce za żonę kobietę mądrzejszą od siebie? Mamy też Zoltana, brutala wrogo do Bianki nastawionego. Zwłaszcza gdy okaże się, że stał się ofiarą pewnej intrygi. Mamy też księcia rozpustnika oraz nikczemnych członków rodziny. Każdy z bohaterów jak dla mnie jest niemal do bólu przerysowany. Podobnie jak ich emocje spływające z kolejnych stron książki.

Mimo wszystko trzeba przyznać, że twórczość pani Sandemo jest przepełniona pewną magią. Mimo, że bohaterowie niesamowicie mnie drażnili, nie mogłam oderwać się od książki. Szczerze mówiąc, znając wcześniejsze powieści pisarki mogłam przewidzieć zakończenie ale mimo wszystko. A że objętościowo pozycja jest niewielka do końca dotarłam w godzinę z hakiem. Zaskoczenia nie było.

„Narzeczona Fabiana” jest przesłodzoną baśnią dla dorosłych. Świetna pozycja na zabicie nudy, poprawę humoru i chyba to wszystko. Ci, którzy szukają książek z jakimś przesłaniem bądź głębią psychologiczną niech nie sięgają po nią. Całej reszcie powinna się spodobać. Mniej lub bardziej...

To nie jest nic super wybitnego, ale mam słabość do Sandemo. :)

To nie jest nic super wybitnego, ale mam słabość do Sandemo. :)

W końcu Margit nie ukazała kolejnej ubogiej, zastraszonej dziewczynki, która znajduje sobie szlachetnego rycerza, strzegącego jej od zła tego świata, a mądrą, wykształconą i odważną pannę, która ma swoją godność i potrafi sobie poradzić w trudnej sytuacji.

Super!!!

Super!!!