Zagłada Luftwaffe

Żółty Tygrys
Bellona
2024-07-17
1959-01-01
historia wojna II wojna światowa Luftwaffe militaria bitwy tajemnice wojenne dyplomacja wywiad wojskowy wydawnictwo Bellona

Historia Luftwaffe w naprawdę małej pigułce. O ile bitwa o Anglie oraz Stalingrad i rok 1945 są dobrze opisane to co z całą resztą działań wojennych? No a działania chociażby w Grecji a w szczególności na Krecie są lekko pominięte.
Ale ogólnie książka ok. No przecież to nie jest naukowe opracowanie tylko "Żółty Tygrys". Szybko, krótko i na temat.
Polecam.

Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekko fabularyzowane Luftwaffe w pigułce.

Lekko fabularyzowane Luftwaffe w pigułce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka autorstwa B. Kassnera to prawdziwa perełka dla każdego miłośnika historii wojen i polityki. Autor w mistrzowski sposób ukazuje dramatyzm wydarzeń, które miały kluczowy wpływ na losy świata, a szczególnie na upadek niemieckiej Luftwaffe w ostatnich dniach II wojny światowej. Książka skupia się na roku 1945, kiedy to pięć tysięcy radzieckich samolotów ruszyło do decydującej bitwy o Berlin, podczas gdy resztki niemieckiej armii powietrznej próbowały stawić opór.

Jednym z największych atutów tej książki jest szczegółowe przedstawienie działań niemieckiego lotnictwa wojskowego, które, krok po kroku, zmierzało ku swojej zagładzie. Kassner sugestywnie opisuje te momenty, które zadecydowały o upadku tej niegdyś potężnej maszyny wojennej, ukazując nieznane epizody i tajemnice, o których nie uczą w szkołach.

Książka, choć krótka, jest niezwykle przystępna i świetnie napisana, co czyni ją idealną lekturą zarówno dla pasjonatów historii, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają zgłębiać tematykę II wojny światowej. Po przeczytaniu kilku innych książek z tej serii mogę śmiało stwierdzić, że ta pozycja również mnie nie zawiodła. Gorąco polecam każdemu, kto chce lepiej zrozumieć ostatnie chwile Luftwaffe i dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w 1945 roku!

Ta książka to prawdziwa perełka dla każdego, kto interesuje się historią wojen i polityki. Autor mistrzowsko ukazuje dramatyzm wydarzeń, które kształtowały losy świata. Fascynujące było dla mnie odkrywanie nieznanych momentów i tajemniczych działań, o których nie uczą w szkołach! Świetnie napisana książka, krótka i przystępna!

Zdecydowanie polecam, czytałam już kilka książek z tej serii i jeszcze żadna mnie nie zawiodła!

Zdecydowanie polecam, czytałam już kilka...

Książka opisuje ostatnie chwile niemieckiej armii powietrznej w 1945 roku, gdy pięć tysięcy radzieckich samolotów ruszyło do decydującej bitwy o Berlin, a Luftwaffe, niegdyś potężna, miała do dyspozycji jedynie nieliczne pozostałości swoich sił.

Mocną stroną książki B. Kassnera jest szczegółowe przedstawienie historii działań niemieckiego lotnictwa wojskowego podczas II wojny światowej, z wyraźnym uwypukleniem tych momentów, które stopniowo doprowadziły do upadku tej niegdyś niezrównanej maszyny wojennej.
Polecam!

Tomik opowiada o ostatnich dniach niemieckiej armady powietrznej w 1945 roku, kiedy to pięć tysięcy radzieckich samolotów wyruszyło do bitwy o Berlin, a którym hitlerowcy mogli przeciwstawić jedynie nędzne resztki swojej potężnej jeszcze tak niedawno Luftwaffe. Silną stroną książki B. Kassnera jest przedstawienie zarysu dziejów działań niemieckiego lotnictwa wojskowego w czasie II wojny światowej, sugestywnie uwypuklające wszystkie te wydarzenia, które w efekcie, krok po kroku, musiały i przyniosły zagładę tej, zdawałoby się, niedoścignionej podniebnej machiny wojennej.
instagram.com/thrillerly

• Tygrysy