Jadzia Pętelka w podróży

Okładka książki Jadzia Pętelka w podróży Barbara Supeł
Okładka książki Jadzia Pętelka w podróży
Barbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Jadzia Pętelka (tom 19) opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Jadzia Pętelka (tom 19)
Zielona Sowa
2024-05-15
2024-05-15
24 min.

U Pętelków remont! Więc mama Jadzia i Szczepcio wyjeżdżają do cioci. Przed nimi długa podróż,zatem pakują walizki i w drogę! Tylko co robić w trakcie długiej podróży? Z tym kłopotem lada chwila będzie wielu rodziców, bo któż nie usłyszał po 10 przejechanych kilometrach "mamo nudzi mi się"? Na szczęście Jadzia zna kilka świetnych sposobów na zabicie nudy, którymi można się zainspirować, a dodatkowo @wydawnictwo_zielona_sowa dołożyło do książeczki super ulotkę z kodem QR gdzie odnajdziecie kolejne inspiracje!

"Jadzia Pętelka. W podróży" jak zawsze zachwyca ilustracjami, mądrymi tekstami i ogólną estetyką.
No to w drogę!

"Jadzia Pętelka. W podróży" autorstwa Barbary Supeł to kolejna odsłona uwielbianej serii o przygodach małej Jadzi i jej rodziny. Tym razem główna bohaterka wraz z mamą, bratem Szczepciem oraz psem Piratem wyruszają w długą podróż samochodem do cioci Karoliny. Jak zwykle, autorka umiejętnie łączy elementy codziennego życia z pełnymi humoru i ciepła ilustracjami, które przyciągają zarówno najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców.

Fabuła skupia się na wyzwaniu, jakim jest długa jazda samochodem z małymi dziećmi. Jadzia, początkowo podekscytowana podróżą, szybko zaczyna odczuwać znużenie monotonią krajobrazu za oknem. Mama dziewczynki wykazuje się pomysłowością, proponując różne zabawy, które umilają dłużący się czas oraz angażują młodego czytelnika.

Książka zwraca uwagę na zasady przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych oraz higieny podczas postojów. Dzięki prostemu językowi i krótkim, przystępnym tekstom, młodzi czytelnicy mogą łatwo zrozumieć i zapamiętać najważniejsze informacje.

Urocze postaci i zabawne scenki z pewnością zachwycą dzieci. Krótki format historii sprawia, że jest ona idealna do czytania zarówno przed podróżą, jak i podczas niej.

"Jadzia Pętelka. W podróży" to doskonała propozycja dla rodzin planujących wakacyjne wojaże. Książka umili dzieciom czas spędzony w samochodzie, pomoże zrozumieć i zaakceptować zasady bezpiecznego podróżowania oraz zainspiruje rodziców do zabaw, które zajmą maluchy na dłuższy czas.
To gwarancja dobrej zabawy, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno małym jak i dużym czytelnikom.

Jadzia wraz z mamą, Szczepciem i Piratem jadą do cioci. Przed nimi długa podróż. Już na samym jej początku sygnalizacja świetlna każe im długo czekać na skrzyżowaniu. A gdyby tak wypowiedzieć zaklęcie? Uff, wreszcie mogą ruszać. Widok za oknem dość szybko robi się monotonny, ale i na to mama ma rozwiązanie. O nie, Jadzi robi się niedobrze, co teraz?
Z Jadzią zawsze jest świetna zabawa, także tym razem. Można poczytać ją przed podróżą, w trakcie, po powrocie od cioci, z wakacji, albo powspominać, świetnie sprawdzi się także czytana bez związku z jakąś wyprawą 😉 Przepięknie ilustrowana, krótka historyjka o sytuacjach z życia dziecka. Tu dodatkowo znalazłam inspiracje na zabawę, której nie znałam, a która faktycznie może umilić monotonny krajobraz za oknem.
Bardzo polecam, z Jadzią nigdy nie ma nudy.

Z Jadzią zawsze jest...

od kiedy przyszła do nas najnowsza Jadzia Pętelka w podróży moja młodsza córka nie rozstaje się z nią na krok. Z rodziną Pętelków nie sposób się nudzić! Nawet w podróży. Jak każda pozycja o Jadzi, ta również ukazuje naturalną sytuacje społeczną, w której mama, Jadzia, Szczepcio oraz Pirat jadą do cioci Karoliny. Podróż jest długa zatem z dwójką maluchów i psem na pokładzie mama ma nie lada wyzwanie. Na szczęście Jadzia ma dobry sposób na spędzenie podróży. Urocze ilustracje, krótkie dialogi ( które niejedno dziecko szybko zapamięta.
Polecamy📚

Jeśli Wasze dzieci czekają na swoje pierwsze wyjazdy lub też podróże samochodem są im dobrze znane ale niekoniecznie lubiane, to sięgnijcie po nową Jadzię! Bohaterkę, której grono fanów wciąż rośnie.

Tym razem Jadzię i jej młodszego brata Szczepcia czeka wyjazd wraz z mamą do cioci, która mieszka dość daleko. Podróż trochę potrwa, więc Jadzia zabiera najpotrzebniejsze rzeczy, swojego ukochanego leniwca, przekąski i coś, co umili czas podróży. Pasażerowie zapinają pasy i ruszają. Szczepcio szybko zasypia jednak Jadzia po chwili zaczyna się nudzić. Czy Kapitan Paluch jej pomoże?

Po raz kolejny Jadzia towarzyszy dzieciom w poznawaniu i oswajaniu codzienności. Tym razem podsuwa pomysły na nużącą podróż.

Ale to nie tylko książka o czasie w samochodzie. Dzieci poznają też zasady bezpiecznej podróży w fotelikach oraz zasady higieny w publicznych toaletach podczas postojów.

Jest tu jednak pewien minus, który rzucił mi się w oczy już podczas pierwszego czytania. To jedzenie przekąsek w czasie jazdy (wnioskuję, że w jej trakcie bo dzieci wciąż siedzą w fotelikach, a dopiero na kolejnej stronie jest moment zjazdu na postój). Oczywiście nie będę kłamać, że sama nigdy dzieciom nie dałam jedzenia w trakcie podróży, owszem zdarza się. Jednak o ryzyku jakie to ze sobą niesie jest coraz głośniej i myślę, że warto wspominać o tym również w książkach.

• Z dziećmi
  • Dla dzieci