Historyjka Nowa o Niponkach z Niponkowa

2024-04-22
2024-04-22
bajka dzieci ptaszki

Mam 28 lat a bawiłam się przy tej książce lepiej niż dzieci :D

Mamy tutaj rodzinkę wróbelków - Niponków z Niponkowa. Książka podzielona jest na 8 historyjek. Ukazuje nam różne historie z życia codziennego dzieci, rodziców i dziadków, ale w postaci wróbli. Przy pierwszej historyjce poznajemy całą rodzinę i możemy stworzyć drzewo genealogiczne. Druga to opowieść o szkole, o pomocy i możemy na sam koniec odpowiedzieć na ciekawe pytania oraz nauczyć dzieci podstaw w życiu. Kolejna historyjka to bal, który pokazuje nam, że każdy z nas ma swoje miejsce na ziemii i swój talent :) Mamy też podróże małe i duże, uczymy się co trzeba spakować a co jednak trzeba zostawić w domu, oraz, że świat stoi przed nami otworem. Oczywiście jest też czas na zadanie o siebie i swoje potrzeby jako rodziców! :) Są to historie z których dużo rzeczy może wynieść również dorosły człowiek, bo nie ukrywajmy, że o wielu rzeczach zapominamy i my, a jakby nie patrzeć to przykład idzie z góry! ;)

Ilustracje bardzo mi się podobały i mogliśmy również wspólnie z dziećmi odgadywać kto na danym obrazku się znajduje. Książka ma w sobie dużo mądrości, ale też zabawy. Według mnie powinien poznać ją każdy czytelnik w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale też rodzic!

Mam 28 lat a bawiłam się przy tej książce lepiej niż dzieci :D

HISTORYJKA NOWA O NIPONKACH Z NIPONKOWA
@feniksemsoul

-Znacie Niponki?
-Nie?!
-Przecież codziennie je spotykacie. W lesie, w parku, na ulicy. To przecież nasze małe piękne i wesołe wróbelki. A dzięki tej książeczce możecie poznać je bliżej.

Historyjki wierszem pisane...
Urzekające, urocze, wesołe i mądre opowieści, które porywają młodszych, ale i starszych czytelników. Każda historyjka niesie za sobą lekcję mądrości, dobroci, odpowiedzialności; wartości które pomału zanikają w dzisiejszych czasach. Opowiadania przedstawione za pomocą naszych małych przyjaciół stają się jednocześnie ciekawą, pouczającą i niezapomnianą przygodą. Każda historia zachęca do pracy nad samym sobą i skłania do myślenia. Bardzo czesto kończą się morałem, dobrą radą lub kreatywnym zadaniem co dla nas było świetnym urozmaiceniem.
Antoś to prawdziwy szczęściarz, a taka babcia jak Pani Ania to prawdziwy skarb.

Kochani czytajcie przygody Niponków wraz ze swoimi dziećmi, wnukami, uczniami i uczcie się wraz z nimi, a my czekamy na kolejne przygody naszych małych przyjaciół.

HISTORYJKA NOWA O NIPONKACH Z NIPONKOWA
@feniksemsoul

-Znacie Niponki?
-Nie?!

Historyjki wierszem pisane...

Czy można napisać aż 185 stron o wróblach? Okazuje się, że bez problemu, chociaż nie spodziewałam się, że będą one miały aż tak ciekawe przygody. „Historyjka nowa o Niponkach z Niponkowa” to 8 rozdziałów, które w wierszowany sposób opowiadają o życiu rodzinnym tych uroczych ptaszków.

Niponkowie przedstawieni są tu w sposób uczłowieczony, ich cechy oraz zachowania można potraktować jako fundament do budowania obrazu świata, w którym na pierwszym miejscu stawia się relacje, wzmacnianie osobistego dobrostanu – wartości, które chciałabym przekazać swoim dzieciom.

Najbardziej drogocenne rzeczy powstają zwykle z myślą o bliskich nam osobach. Anna Chabior jest tego najlepszym przykładem, bo stworzyła tę opowieść dla swojego wnuka Antosia. Czytając tę pozycję, naprawdę czuje się, że przelała na kartki książki całą swoją miłość, ale zawarła w niej również sporą dawkę życiowych mądrości (jak to babcia :P),zwraca uwagę na mnóstwo aspektów życia społecznego, które umieściła w komentarzach pod każdym rozdziałem.

Ale, ale… Ta książka powstała w ramach rodzinnego projektu, bowiem córka autorki jest równocześnie współredaktorką, zadbała też o stronę wydawniczą. W tym przypadku rodzinne więzi zaowocowały biznesem, któremu kibicuję.

Mam mieszane odczucia, jeśli chodzi o ilustracje, które zostały wygenerowane przez AI. Z jednej strony myślę, że ciekawie uzupełniły one świat przyrody Niponków, z drugiej jednak mam nieodparte wrażenie, że obrazy wykonane ręką ilustratora, byłyby bardziej spójne i zyskałyby niepowtarzalny charakter. Tych w książce nie ma zresztą zbyt dużo, co też temperuje mój zachwyt. Uważam jednak, że jeśli szukacie ciepłej historii z mądrym przesłaniem, sięgnięcie po przygody Niponków będzie bardzo dobrym pomysłem.

Dzisiejsza dziecięca premiera. Usiądźcie i poczytajcie, bo jest o czym 🩵

“Historyjka nowa o Niponkach z Niponkowa” to pełna ciepła, miłości i mądrości książeczka dla dzieci. Składa się z ośmiu rozdziałów, a w każdym czeka na małych czytelników opowiadanie.

W książeczce poznajemy trzypokoleniową rodzinę Niponków: rodziców, dzieci, a także dziadków ze strony mamy i taty. Pierwsze opowiadanie zachęca do rozmowy z dziećmi o genealogii rodziny, ja ze swoją córką stworzyłam drzewo genealogiczne naszej rodziny, a także rodziny Niponków 🙂 W kolejnych historyjkach:
🐦 Dowiemy się jak wygląda Niponkowa szkoła i czego w swoim świecie uczą się małe wróbelki. Na końcu tego rozdziału autorka wymieniła 11 bardzo ważnych punktów, które każde dziecko powinno mieć głęboko zakorzenione w swoim sercu.
🐦 Weźmiemy udział w Słonecznym balu, na który mogą przybyć wszyscy ptasi przyjaciele. Poznamy wiele ciekawych gatunków ptaków :)
🐦 Polecimy na niponkową wycieczkę, z której wrócimy niezwykle szczęśliwi z bardzo ważnymi wnioskami w głowie. Autorka podpowie nam jak warto przygotować się do podróży i dlaczego podróżowanie jest takie ważne :)
🐦 Odwiedzimy niponkowy salon piękności, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zadbamy tu nie tylko o urodę, ale również o kondycję i dobry humor.
🐦będziemy towarzyszyć Niponkom podczas otwarcia Klubu Dobrej Rady w Brzozowym Gaju, wspaniałego miejsca, w którym można porozmawiać o swoich zmartwieniach.
🐦zajrzymy do warsztatu Niponka i sprawdzimy jakie narzędzia do majsterkowania tam zgromadził. A majsterkować będzie nie tylko Niponek, ale Niponilek i Niponeczka również będą się świetnie bawić, a jeszcze zaproszą dobrej zabawy swoich przyjaciół :)
🐦 W ostatniej historyjce czeka na nas sporo wzruszeń 🩵

Ach słuchajcie… “Historyjka nowa i Niponkach z Niponkowa” to książka stworzona przez mamę i córkę. Książka stworzona przez babcię dla swojego wnuczka Antosia. W niej jest nie tylko mnóstwo mądrości, ale ile miłości! Książka stworzona jest z ogromną pasją i to się czuje czytając każdą stronę. Miałam niewielki problem z czytaniem historyjek, które są napisane tekstem rymowanym. Autorka używa też wielu dość trudnych i starych słów, które dla mnie trzydziestokilkulatki były trudne do zrozumienia, ale używa również wyjaśnień, które czytanie ułatwiają. Ale wiecie co, nie to jest najważniejsze w tej książce.

Najważniejsze jest jej przesłanie. Miłość, którą Pani Ania przelała na słowa. Myślę, że każde dziecko chciałoby otrzymać takie historyjki od swojej babci. Każde dziecko chciałoby mieć taką babcię 🙂 Zwróćcie też uwagę na ilustracje stworzone przez Panią Emilię, córkę autorki.. Są przepiękne - osobiście widzę tę bajkę na szklanym ekranie 🙂 dzieci byłyby zachwycone mogąc nie tylko czytać, ale i oglądać Niponki.

Dzisiejsza dziecięca premiera. Usiądźcie i poczytajcie, bo jest o czym 🩵

• Dziecięce