Paka z domku na drzewie. Tom 2: Zagadka szkolnej szatni

Okładka książki Paka z domku na drzewie. Tom 2: Zagadka szkolnej szatni Kasia Keller
Okładka książki Paka z domku na drzewie. Tom 2: Zagadka szkolnej szatni
Kasia Keller Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Paka z domku na drzewie (tom 2) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Paka z domku na drzewie (tom 2)
Empik Go
2023-08-11
2023-08-11

Myślę, że każdy z nas, jeśli sam nie zetknął się z problemem kradzieży w klasie, to przynajmniej słyszał o takich szkolnych aferach od swoich znajomych. Pamiętacie, jakie wtedy toczyły się dyskusje na temat tego, kto i dlaczego mógł pokusić się o przywłaszczenie nie swojej rzeczy?! Kasia Keler w „Zagadce szkolnej szatni” pisze o tym, żeby w takich sytuacjach nie dać ponieść się emocjom, nie działać pochopnie i przede wszystkim zgłosić problem dorosłym. Tak też robi nasza PAKA, bo chociaż dzieci mają mnóstwo ciekawych pomysłów na wytropienie złodziejaszka (myślę, że ich kreatywność może Was zaskoczyć) to przez cały czas działają w porozumieniu i z pomocą nauczycielki pani Stękały i posterunkowego Przypadka.
Choć tym razem akcja skupiona jest przede wszystkim wokół szkolnych problemów trójki przyjaciół, to nie jest to jedyna zagadka detektywistyczna, z jaką przyjdzie się zmierzyć bohaterom. Pamiętacie, że do PAKI należy również pies Poli i Antka, nieustraszony As? Historię Asa możecie poznać w pierwszej części serii, książeczce „Zagadka hotelu”. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to zachęcam do czytania lub słuchania. Wracając do Asa, to właśnie czworonożny detektyw, pewien tata informatyk i pyszne lody z lodziarni pani Marty będą miały niebagatelne znaczenie w poznaniu sekretu pewnego kosza na śmieci.
Jednym słowem „Zagadka szkolnej szatni. Paka z domku na drzewie” to świetnie napisana historia, z wieloma zagadkami, które z pewnością rozgrzeją szare komórki czytelników i dostarczą im doskonałej rozrywki.
Książka w formie ebooka i audiobooka dostępna jest na platformie Empik Go.
A skoro mowa o audiobooku, to nie mogę nie napisać, że podobnie jak pierwszą książeczkę z serii czyta ją pani Ewa Abart i uwierzycie mi, trudno jest oderwać ucho od PAKI :-)
Albo nie wierzcie, tylko sprawdźcie sami!
Czytajcie, słuchajcie i tak jak ja z córką bawcie się dobrze.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Opowiadania, powieści dla dzieci