Skąd się biorą dzieci? Ale tak naprawdę!

Okładka książki Skąd się biorą dzieci? Ale tak naprawdę! Tosia Kopyt
Okładka książki Skąd się biorą dzieci? Ale tak naprawdę!
Tosia Kopyt Wydawnictwo: Wilga interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Skąd się biorą dzieci? Ale tak naprawdę!
Wilga
2024-03-13
2024-03-13
48 min.
dzieci edukacja edukacja seksualna skąd się biorą dzieci ciąża przedszkolaki wczesnoszkolny

Kiedy nie wiecie jak podjąć z dziećmi trudną tematykę, pomocy szukajcie w książkach. Już wiele razy przekonałam się jak bardzo książki pomagają nam rodzicom przy ciężkich dla nas rozmowach, a @wydawnictwo_wilga ma u siebie tyle wspaniałych propozycji, że zawsze mogę na nich liczyć! ❤️

Tym razem temat niezwykle ważny i potrzebny, czyli „Skąd się biorą dzieci? ALE TAK NAPRAWDĘ!”

Nie muszę chyba pisać Wam jak pomocna jest to dla mnie literatura. Myślę, że każdy rodzic zgodzi się ze mną, że takie rozmowy nie zawsze przychodzą nam łatwo, a za pomocą tematycznych książeczek na pewno łatwiej przekazać naszym dzieciom tę wiedzę i znaleźć odpowiedzi na pytania, które niejednokrotnie usłyszymy od naszych pociech.

Książeczka jest wydana przepięknie, cudowna grafika, jasny przekaz, który z łatwością pomoże zrozumieć dzieciom skąd wzięły się na świecie, a także towarzyszące temu tematy, czyli między innymi to jak może wyglądać poród, skąd się biorą bliźniaki, kim są rodzice adopcyjni. Myślę, że to idealna propozycja dla każdego rodzica, a także dla nauczycieli, na lekcjach WDŻ w szkołach sprawdziłaby się idealnie. Polecam!

„Skąd się biorą dzieci, ale tak naprawdę” – to kolejna książka dla dzieci w wieku 6-8 lat, która jest po części poradnikiem. Pomocą dla rodziców, których dzieci zadają trudne pytania. Jest to książka dla każdego, kto nie wie jak rozpocząć rozmowę o seksie, ciąży i narodzinach.
W tej książęce dowiemy się jak wytłumaczyć dzieciom czym jest seks, jak zarodek zamienia się płód? Jak zmienia się ciało kobiety będącej w ciąży? Jakie są sposoby na urodzenie dziecka? Co to jest szkoła rodzenia i jak rozpoznać, że to już? Nie braknie tutaj informacji co się dzieje, gdy płód nie rozwija się prawidłowo i co to jest adopcja.
Wydaje się, że książeczka jest cienka, ale pomimo to zawiera bardzo dużo informacji o tym skąd biorą się dzieci. Napisana jest prostym językiem i zawiera wiele, dużych ilustracji dostosowane do dziecięcej wrażliwości.
Mocną stroną tej książki jest sposób w jaki została napisana. Prosty i zrozumiały. Bez oceniania i bez straszenia. Informacje są w niej zawarte w sposób naturalny i naprawdę pomagają rozpocząć rozmowę o edukacji seksualnej w domu.
Autorka książki prowadzi popularny profil „Wdż dlaZaawansowanych”.

Bardzo czekałam na tę książkę. Nie zawiodłam się. Jest merytoryczna, konkretna, inkluzywna, pięknie narysowana, jednocześnie prosta, ale też dająca możliwość rozszerzenia wiedzy dziecku (i sobie ;)). Mam nadzieję, że powstaną kolejne w tym charakterystycznym WDŻ-owym stylu Autorki :)

Bardzo mi się podoba! Ciepłe rysunki, takie prawdziwe i różnorodne. Staranne słownictwo, osobiście bardzo cenię częste "zazwyczaj", "najczęściej", "może" - nienachalnie pokazują że może być inaczej, zachęcają do ciekawości. Cała książka porusza mnóstwo różnych kwestii związanych z poczęciem, porodem, rodziną, nawet nie przypuszczałam że może być ich tak wiele. A jednak żadna nie jest moim zdaniem zbędna czy nadmiarowa, uświadamia za to ile kwestii można jeszcze pogłębić. To jest czasem jedno czy dwa zdania, jak jedna z moich ulubionych stron z rysunkami karmienia piersią, butelką i odciąganiem pokarmu i podpisem "nowo narodzone dzieci jest karmione wyłącznie mlekiem - z piersi albo butelki". Ileż tu można jeszcze powiedzieć! Ale można też przejść dalej, jeśli dziecka akurat ta kwestia dziś nie interesuje bardziej.

Świetna! Rzetelna wiedza, pokazane różne możliwości jakie w życiu się zdarzają. Postacie różnorodne i super narysowane. Język zrozumiały ale bez „upupiania” czytelniczek i czytelników.

Piękne ilustracje, wszystko rzetelnie opisane, przedstawione wiele różnych przypadków i inkluzywny język!

Książka idealnie spełniająca swoją funkcję, napisana z ogromną otwartością i delikatnością. Dbałość o język, realistyczne ilustracje. Zaspokoi ciekawość i dzieci, i rodziców :)

Dodaj cytat z książki Skąd się biorą dzieci? Ale tak naprawdę!