Duże pojazdy w mieście

Okładka książki Duże pojazdy w mieście Christian Tielmann
Okładka książki Duże pojazdy w mieście
Christian Tielmann Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 106) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Mądra Mysz (tom 106)
Media Rodzina
2024-02-28
2024-02-28

Dla nas było to pierwsze spotkanie z serią "Mądra mysz", a egzemplarz, który my mamy jest już 106 książeczka z tej serii. Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie w szczególności podtytuł, czyli "duże pojazdy w mieście". Janek uwielbia duże samochody pełniące różne funkcje, takie jak pomóc drogowa, śmieciarka czy zamiatarka, dlatego też nie mogliśmy sobie odmówić zaznajomienia się z tą książeczką. Razem z bohaterami książki - Hanią i Michałem towarzyszyliśmy w pracy ich znajomego, który prowadzi pomoc drogową i w drodze na zlecenie mogliśmy poznać różne duże pojazdy, które pełnią ważną funkcję w każdym mieście. W środku znaleźliśmy piękne, barwne, wyraźne ilustracje, które przyciągają uwagę dziecka i krótkie, lecz bardzo interesujące treści obrazujące jak wygląda praca poszczególnych pracowników kierujących różnymi dużymi pojazdami w mieście. Janek codziennie po kilka razy przegląda książeczkę i domaga się żeby mówić mu jakie pojazdy znajdują się w środku, a później sam stara się je poprawnie wskazywać. Cudownie spędziliśmy czas z bohaterami i już wiem, że w przyszłości bardzo chętnie ponownie wybierzemy się w podróż z serią "Mądra mysz". Polecamy!

Czy zastanawialiście się kiedyś ile pojazdów pracuje w mieście żeby utrzymać w nim porządek i pomagać ludziom w codziennym życiu? Tego wspólnie z Hanią i Michałem dowiemy się z tej krótkiej opowieści. Dowiemy się również po co niektóre pojazdy mają żółtego koguta na dachu oraz będziemy mogli przyjrzeć się wszystkim wielkim i małym maszynom z bliska.
Podoba mi się forma przekazywania dzieciom wiedzy za pomocą tych książek. Proste, krótkie opisy i dużo barwnych, szczegółowych ilustracji zachęcają do czytania i odkrywania coraz to nowych faktów na temat otaczającego nas świata.

Podoba mi się forma...

Czy wiecie ile wielkich pojazdów jeżdżących w mieście, ma ważne zadania do wykonania?

Jeśli nie, to zapraszam na wycieczkę razem z Hanią i Michałem, opisaną w książce:
Duże pojazdy w mieście- Christiana Tielmanna, wydawnictwo

U nas wszystkie odsłony serii z Mądra Myszą są lubiane przez dzieci i przez nas dorosłych. Tym razem czytelnicy mogą się dowiedzieć jakie wielkie maszyny pracują w mieście i jakie mają zadania. Znajdziecie tu mnóstwo informacji, ale też ilustracji, które spodobają się dzieciom. Książka opisana w prosty, ale nie nudny sposób. Ciekawi i uczy. Dzieci w taki sposób najwiecej zapamiętują i zbierają informację o otaczającym świecie.

Tym razem Hania i Michał towarzyszą w pracy Panu Arkowi, który prowadzi pomoc drogowa do holowania ciężarówek. Juz na samym początku ciekawią dzieci migające lampy na dachu pojazdów. Arek spokojnie tłumaczy do czego służą. Po drodze spotykają takaze śmieciarkę, której działanie opisuje kolega mamy. Ale to nie koniec dużych pojazdów jeżdżących po mieście. Jakie mają zadania i który z nich potrzebuje holowania?

Duże pojazdy w mieście- Christiana Tielmanna, wydawnictwo

Hania i Michał spędzają dzień podróżując przez miasto samochodem pomocy drogowej. W drodze na nietypowe zlecenie, spotykają różne pojazdy, które maja na dachu żółte koguty.

Ta książka bardzo przypadła nam do gustu. Moje dzieci uwielbiają duże pojazdy. Książka zrobiła na nich ogromne wrażenie :)

Mądra Mysz” autorstwa Liane Schneider to niezwykła kolekcja książek, które nie tylko bawią, ale także uczą dzieci o świecie w ciekawy i przystępny sposób. W ostatnich dniach miałyśmy przyjemność przedpremierowo zapoznać (się) nasze dzieci z nowymi tytułami serii. Dzięki barwnym ilustracjom oraz prostemu, zrozumiałemu językowi, książki te stanowią idealne narzędzie do rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy przez najmłodszych. Zachęcamy do sięgnięcia po te fascynujące pozycje, które z pewnością rozbudzą ciekawość i pasję do odkrywania nowych ścieżek poznawania świata.

Opinia przygotowana przez zespół https://edukreatywne.pl

Oto nowy tytuł serii Mądra Mysz, która towarzyszy nam już od dość dawna. Jest ona podzielona na kilka tematycznych kategorii związanych z zawodami i codziennymi wyzwaniami, przed którymi staje dziecko. Poznajemy bohaterów jak Max czy Zuzia. To wartościowe i pięknie wydane książeczki w przystępnych cenach. “Duże pojazdy w mieście” to gratka dla fanów maszyn wszelkich. Hanię i Michała czeka ekscytujący dzień. Poznamy pojazdy jak holownik do ciężarówek, laweta, śmieciarka, zamiatarka czy auto z podnośnikiem koszowym. Wybiorą się nawet na lotnisko, a na zakończenie opowieści pana Arka, dzieci czeka fascynująca akcja i odholowanie ciekawego pojazdu. Ten tytuł zachęci czytelników do poznawania nowych zagadnień, poszerzania słownictwa i zdobywania wiedzy. Różnorodna tematyka serii sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie 😉 Serdecznie polecam.

Seria „Mądra Mysz” to niewielkie książeczki, które znamy od lat. Była to ulubiona seria mojego starszego syna. Teraz sięga po nią młodszy, a mnie wciąż zaskakuje różnorodność poruszanych w niej tematów.
Lata popularności sprawiły, że obecnie seria ta liczy ponad 100 książek podzielonych na kilka podserii. Część z nich skupia się na codziennych przygodach Zuzi i Maksa, inne odkrywają przed czytelnikiem tajniki różnych zawodów oraz miejsc.

Kwadratowe książki dla ciekawych świata maluchów to też cykl pełen technicznych szczegółów. Dzieci znajdą je w książkach zatytułowanych „Maszyny i pojazdy”.

W książce „Mądra Mysz. Duże pojazdy w mieście”. poznajemy Hanie i Michała, którzy towarzyszą w pracy koledze mamy. Pan Arek jest kierowcą ogromnego holownika do ciężarówek. Musi odholować do warsztatu bardzo nietypowy pojazd. Jednak dzieci nie znają żadnych szczegółów, a Pan Arek milczy jak zaklęty. Jedyna podpowiedź jaka pada z jego ust to informacja, że auto które będą holować ma na dachu żółtego koguta. I tu zaczyna się cała przygoda. Dzieci w drodze na dość nietypowe zlecenie poznają wiele pracujących w mieście pojazdów i dowiadują się o nich mnóstwo ciekawostek. Uda im się zobaczyć między innymi :śmieciarkę, zamiatarkę czy wozy bramowe. Jaki finalnie samochód będą musieli odholować? Tego dowiecie się już z książki.

To idealna pozycja dla małych fanów ciężkich i dużych samochodów, których pracę możemy podpatrzeć w mieście. Wszystkie książki z całej serii Mądra Mysz są ciekawe, zawsze pełne szczegółów i zawierają ilustracje z mnóstwem detali, które usatysfakcjonują najbardziej dociekliwe dziecko.
Polecamy bardzo!

@bajkowy.zawrot.glowy

Seria Mądra Mysz wzbogaca się o kolejne tytuły!

"Duże pojazdy w mieście" i "Miasto dawniej i dziś" to książeczki dla dzieci w wieku od 3 lat. To,co wyróżnia tą serię to bardzo szczegółowe ilustracje i poważne podejście do branego na warsztat tematu,autorzy zawsze wyczerpująco opisują dane zagadnienie.

"Duże pojazdy w mieście" to historia Hani i Michała, którzy towarzyszą w pracy znajomemu prowadzącemu pomoc drogową. Mają zabrać jeden z pojazdów,jednak jaki,dowiadują się na miejscu. Po drodze mijają wiele dużych sprzętów,które zwykle można spotkać w mieście.

"Miasto dawniej i dziś" to historia powstawania miasta. Od maleńkiej wioski sprzed 2800 lat do stanu aktualnego. Po drodze obserwujemy zmiany tego miejsca oraz zajęcia mieszkańców na przestrzeni wieków i lat. Bardzo ciekawa pozycja z uwzględnieniem epok i ich charakterystycznych elementów,włączając w to np.imiona bohaterów,które pasują idealnie!

Pierwszy tytuł jest poprawny i nie wyróżniający się jakoś mocno z całej serii. Myślę, ze spodoba sie młodszym dzieciom zafascynowanym różnego rodzaju sprzętami. Mój starszy syn też wyłapał to,co mnie lekko uwierało, czyli czemu oni tak ciągle pytają? Bo książeczka jest skonstruowana w taki sposób,że bohaterowie mijają pojazd i pytają czy to ten będzie przez nich holowany,okazuje się,że nie,jadą dalej,znowu pytają itd.więc myślę,że starszakom już taka historia może nie do końca pasować.

Za to druga książka została opracowana w bardzo ciekawy sposób i jest mini lekcją historii dla dzieci. Powstawanie miasta zostało pokazane jako proces,a jego obecny stan można zawdzięczać wielu pokoleniom przed nami. Uświadamia małym czytelnikom, że mamy jakąś historię,mamy na nią wpływ i jesteśmy jej częścią. Bardzo ciekawy pomysł!

Seria Mądra Mysz wzbogaca się o kolejne tytuły!

"Duże pojazdy w mieście" to historia Hani i Michała, którzy towarzyszą...

Dodaj cytat z książki Duże pojazdy w mieście