Okładka książki Forged. Writing in the Name of God. Why the Bible’s Authors Are Not Who We Think They Are Bart D. Ehrman
Bart D. Ehrman Wydawnictwo: Wydawnictwo Filtry literatura piękna
Wydawnictwo Filtry
2024-12-31
2024-12-31

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Autor skupia się na opisie fałszerstw czyli tekstów których autorzy podawali się za kogoś innego np. Św. Pawła lub specjalnego edytowania istniejącego tekstu przez kopistów .
Autor przedstawia pisma (o których istnieniu nie miałam pojęcia),które powstawały aby prezentować różne wizje chrześcijaństwa i odpowiadać na konflikty z poganami, żydami i innymi odmianami chrześcijaństwa.
Autor przedstawia powody fałszerstw oraz przekonuje, że były i są oszustwem - co w przypadku materiałów które weszły do Nowego Testamentu wyraźnie jest kontrowersyjne.
Jak zwykle autor pisze ciekawie i przystępnie.

• DlaM
  • Starożytność