Przygody Belli

Hillman
2017-01-01
2017-01-01
Gdańsk pies przygody dzieci

Książeczka napisana przez dziecko, małą dziewczynkę 8-letnią Lilly.
Okładka lekko usztywniana, rozkładana. Duża czcionka. Kredowy gruby papier. Na okładce po rozłożeniu , pięknie wymalowana mapa Polski wraz z województwami. Jakby tego było mało mamy dostęp do głównych tras kolejowych w Polsce . Druga część końcowa okładki przedstawia mapę Europy z zaznaczonymi państwami i oznaczeniami ważniejszych miejsc oraz siatkę połączeń lotniczych z Polski.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego , gdyby nie to, że dziewczynka
Lillienne Golc jest nie tylko autorką książeczki, ale i ilustratorką. Ona sama sporządziła te mapki. Dziewczynka urodziła się w Niemczech, ale od kiedy skończyła 4 lata ,mieszka z rodzicami i starszą siostrą w Polsce.

Dziewczynka książeczkę podzieliła na krótkie rozdziały i opisała przygody pieska Belli, mieszkającego w Gdańsku oraz jej właścicielki Emilki.
Są tam różne zdarzenia związane z wyprowadzaniem pieska na spacer ,związane z pogodą, niemiłe przygody z komputerem przez nieuwagę Belli, choroba psiaka, spędzanie wspólne świąt, obchodzenie urodzin Belli, pobierane nauki, wyjazd do dziadka na farmę i inne.

Napisane prostym językiem, widać ,że nikt inny nie mógł napisać tej książeczki, wyłącznie dziecko.
Piękne ilustracje suczki korespondujące z treścią książki.
Na końcu spis treści, słowniczek polsko-włoski.

Bardzo ładna książeczka dla dzieci. Treścią i krótkimi zdaniami adekwatna dla tych co zaczynają przygodę z czytaniem do samodzielnego zapoznania się z lekturą.
Polecam dla dzieci!

Książeczka napisana przez dziecko, małą dziewczynkę 8-letnią Lilly.

• Obyczajowe
  • Przygodowe