Tajemnica morderstwa w Windsorze

Okładka książki Tajemnica morderstwa w Windsorze S.J. Bennett
Okładka książki Tajemnica morderstwa w Windsorze
S.J. Bennett Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (tom 1)
The Windsor Knot. Her Majesty the Queen Investigates
Wydawnictwo Kobiece
2024-03-27
2024-03-27
Andrzej Goździkowski

Lubicie bawić się w detektywów?

Po udanym przyjęciu w zamku Windsor do królowej Elżbiety II docierają niezbyt miłe wieści. Monarchini pomimo swojego wieku chciała znać wszystkie szczegóły, nie takie pobieżne informacje. Podczas śniadania jednego z gości zabrakło, a mowa o młodym Rosjaninie. Niestety nikt nie wie co tak naprawdę się stało, ale wiadomo, że denata znaleziono w szafie. Mężczyzna miał na sobie fioletowy szlafrok i było to bardzo nietypowe widowisko.
Jako, że królowa Elżbieta nie potrafiła siedzieć z założonymi rękoma, postanowiła wraz z pomocą Rozie swojej zaufanej asystentki rozwiązać tę kryminalną zagadkę na własną rękę.

Kto stoi za morderstwem w Windsorze?

O woow! Takiej królowej chyba nikt z nas nie znał. Oczywiście należy pamiętać, że te wydarzenia to fikcja literacka 😉
Mimo wszystko bardzo mi się podobało, że prawie 90letnia królowa prowadzi podwójne życie, o którym nikt nie ma pojęcia, przy tym ma dryg do bycia świetnym detektywem, ale czy uda jej się rozwiązać i tę zagadkę? 🤔
Historia zawarta w tej książce zachwyci swą oryginalnością niejednego czytelnika.
A ja już wiem dlaczego ten krawat znalazł się w tytule książki 🤭

Oczywiście muszę również wspomnieć o okładce, która zachwyca swą prostotą, a po wewnętrznej stronie okładki możemy spotkać nie kogo innego jak samą Królową oraz corgie ☺️

Tak jeszcze sentymentalnie wspomnę, że świetnie było czytać o królowej Elżbiecie i księciu Filipie jako o osobach, które nadal są wśród nas i to w historii, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Oczywiście polecam 💙

Lubicie bawić się w detektywów?

Na jednym ze zorganizowanych przyjęć w Windsorze dochodzi do śmierci młodego pianisty pochodzenia rosyjskiego. Mężczyzna zostaje znaleziony w pokoju dla gości, w którym miał spędzić noc. Policja szybko dochodzi do wniosku, że nie było to samodzielne odebranie sobie życia...
W ZAMKU DOSZŁO DO MORDERSTWA!

Pojawiają się różne spekulacje. Jedni twierdzą, że za śmiercią pianisty stroi nie kto inny, jak sam władca Rosji, inni zaś są przekonani, że to ktoś z personelu królowej. A co na to Jej Królewska Mość? Ona uważa, że śledztwo prowadzone przez policję idzie totalnie w złym kierunku i postanawia wsiąść sprawy w swoje ręce.

Królowa przez lata rozwiązała wiele spraw kryminalnych, poprzez podrzucanie policjantom różnych tropów. Jednak nikt nigdy nie zorientował się, że pomoc niesie władczyni Wielkiej Brytanii. I o to właśnie chodzi 😉

Królowa Elżbieta w połączeniu z historią kryminalną? Wiedziałam, że z tego musi wyjść coś dobrego!

Od razu Wam mówię - czegoś takiego jeszcze nie czytaliście. Akcja jest wartka, styl autorki lekki i przyjemny. Już od pierwszego rozdziału historia wciąga i czytelnik brnie w tę zagmatwaną zagadkę.

Nie znajdziecie tu rozlewu krwi, brutalności. „Tajemnica morderstwa w Windsorze” to kryminał lekki, w którym brak mroku, jaki otacza czytelnika zazwyczaj podczas czytania historii z tego gatunku.

Brytyjski humor, który jest specyficzny robi tu dobrą robotę! Ja przepadłam. Historia godna polecenia.

W ZAMKU DOSZŁO DO MORDERSTWA!

Pojawiają się różne spekulacje. Jedni twierdzą, że za śmiercią...

O ile sama historia mogłaby wydawać się dość ciekawa, to wykonanie i opis są po prostu dosyć nudna. Bohaterzy są nijacy, akcja się niemiłosiernie wlecze, nie ma ciekawych zwrotów, nie wciąga tak, żeby czytać z zapartym tchem.
Sama historia mogłaby być naprawdę fajna o ile byłaby lepiej napisana, dla mnie bardzo średnio

Przyszedł czas na coś nowego, nie spodziewałam się, że książka w której to Królowa Elżbieta wcieli się w rolę detektywa i rozwiązuje zagadkę tajemniczego morderstwa może aż tak wciągnąć!

W Windsorze odbywa się przyjęcie wraz z uroczystą kolacją, oprócz samej Królowej bierze w niej udział wielu zaproszonych gości. Po tańcach i zabawach, na drugi dzień w jednym z pokoi odnalezione zostają zwłoki młodego pianisty. Oprócz zaangażowanej policji, do rozwiązania tej tajemniczej śmierci włącza się sama królowa, która z ogromnym zaangażowaniem, ale jednocześnie, nie wchodząc nikomu w drogę próbuję dowiedzieć się co tak naprawdę się wydarzyło. Dodatkowym wsparciem staje się dla niej asystentka sekretarza, Rozie (której postać bardzo mi przypadła do gustu).

Jednak nie zdradzając zbyt wiele z fabuły, chciałabym pochwalić autorkę za samo przedstawienie królowej i znakomitą zagadkę detektywistyczną. Oprócz części „kryminalnej” poznajemy codzienność, obowiązki oraz relacje Królowej Elżbiety zarówno z mężem i rodziną, jak i najbliższymi pracownikami, do tego dochodzą znakomite opisy samego Windsoru. Wkręciłam się i z przyjemnością na zmianę czytając książkę w wersji papierowej i słuchając w audiobooku, wkraczałam za drzwi królewskich komnat. Sama zagadka była zaskakująca i niebanalna, bawiłam się świetnie i nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa dalszych przygód książkowej Królowej Elżbiety oraz (mam nadzieję) jej wiernej pomocnicy Rozie.

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" autorstwa S. J. Bennett to pierwszy tom z cyklu 'Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo'.

Zbliżają się 90. urodziny Monarchini, na Dworze planują przyjęcie, a Królowa jest zajęta swoimi obowiązkami, ale nie tylko..

Gdy młody pianista zostaje znaleziony martwy w Windsorze, w atmosferze skandalu po uroczystej kolacji, do akcji wkracza królowa Elżbieta II, która w tajemnicy od lat prowadzi podwójne życie.
W sekrecie wykorzystuje swoją zdolność do rozwiązywania zagadek kryminalnych i potajemnie pomaga w wyjaśnianiu tajemnic przestępstw oraz sugeruje następne ruchy policji. Królowa wie, że dochodzenie idzie w złym kierunku, gdy podejrzenia padają na jej lojalny personel dworski.

Czy Królowa wraz ze swoją asystentką Rozie znajdą i ujawnią mord.ercę chroniąc przy tym swój sekret?

Mam lekką obsesję na punkcie Windsorów i jak tylko zobaczyłam, że wychodzi u nas kryminał z Królową w roli głównej, musiałam to przeczytać!

Ta książka jest świetna, poza intrygującą zagadką zabó.jstwa otrzymujemy dużą dawkę wiedzy o monarchii. W książce poznajemy życie Królowej od kuchni - co robi w ciągu dnia, w jaki sposób spędza czas, jakie mają stosunki z rodziną i personelem.
Sporo interesujących anegdot, ciekawostek i świetny humor! Poczucie humoru pomiędzy bohaterami w tej książce jest świetne - takie typowo brytyjskie. Mamy też nieodłączną politykę, zasady na dworze i intrygi na arenie krajowej. Dla mnie to na plus, bo uwielbiam wszystko co związane z Royalsami, więc takie wtrącenia bardzo mi odpowiadały.

Akcja toczyła się szybko, dużo się dzieło, a Królowa w roli tajemniczego detektywa to był świetny pomysł ze strony autorki!

Na końcu tej książki dostaliśmy smaczek w postaci prologu z drugiej części, także jestem niesamowicie ciekawa co się dalej wydarzy w kolejnych tomach przygód Królowej!

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" S.J. Bennett to niezwykła opowieść, która wzbudza emocje i zachwyca od pierwszej strony.
Wciągający kryminał, w którym królowa Elżbieta II, nasza ukochana monarchini, staje się główną bohaterką, wkładając swoje władczynię ręce w rozwiązanie zagadki morderstwa.

Przyjęcie z okazji 90. urodzin królowej w Windsorze przeradza się w mroczną tajemnicę, gdy w pokoju gościnnym zostaje znalezione ciało młodego pianisty.
Pozornie tragiczny wypadek odkrywa jednak coraz więcej złowrogich tajemnic.
królowa Elżbieta wraz ze swoją sprytną asystentką Rozie wkraczają w labirynt intryg i podejrzeń.

Ta niezwykła przygoda, pełna zwrotów akcji i zaskakujących momentów, jest nie tylko kryminałem, ale również fascynującym portretem życia brytyjskiej rodziny królewskiej.
Śledzimy nie tylko śledztwo, ale także codzienne życie monarchy, ich relacje z personelem i innymi członkami rodziny królewskiej.
Dialogi pełne dowcipu między Elżbietą a Filipem dodają lekkości opowieści, podczas gdy liczne anegdoty i historie ożywiają postać samej królowej.

Ta książka to nie tylko pasjonująca lektura, ale także hołd dla miłośników monarchii i tych, którzy cenią sobie inteligentny humor w kryminale. Zdecydowanie polecam każdemu, kto pragnie zanurzyć się w świat tajemnicy, emocji i humoru z królową Elżbietą II na czele.

Przyjęcie z okazji 90. urodzin królowej w Windsorze przeradza się w mroczną...

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" S.J. Bennett to kryminał. Ale nie taki zwykły, bo z królową Elżbietą II w roli głównej! Tak, wzrok Was nie myli - królowa Elżbieta wciela się w rolę detektywa i rozwiązuje zagadkę morderstwa.
Ale co tak właściwie się wydarzyło?
Z okazji 90- tych urodzin królowej w Windsorze miało miejsce przyjęcie. W kolacji brało udział całkiem sporo osób, w tym oczywiście sama władczyni! Nazajutrz w szafie, w pokoju gościnnym, znalezione zostaje ciało młodego pianisty. Pozornie wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Coś tutaj jednak jest nie tak. Królowa Elżbieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wraz ze swoją asystentką Rozie rozwikłać sprawę.

To była naprawdę niesamowita przygoda. Doskonale bawiłam się czytając.
Odkryłam ostatnio, że istnieje coś takiego, jak "kryminały kocykowe" i myślę, że tę książkę śmiało można do takich zaliczyć. Mi to zdecydowanie odpowiada, nie wiem nawet czy ten rodzaj powieści kryminalnych nie podoba mi się bardziej, niż te krwawe i brutalne. Wiele osób porównuje styl, w jakim napisana jest "Tajemnica morderstwa w Windsorze" do stylu Agathy Christie.

Dla mnie była to naprawdę świetna zabawa, głównie z tego względu, że jestem wręcz zafascynowana życiem brytyjskiej rodziny królewskiej. W książce przedstawione mamy nie tylko tajemnicze morderstwo i zagadkę kryminalną, ale obserwować możemy też królową Elżbietę "od kuchni". Widzimy, jak żyje na co dzień, jak spędza czas, jakie stosunki ma z personelem, czy pozostałymi członkami rodziny. Sporo tutaj humoru, bawiły mnie zwłaszcza dialogi między królową, a Filipem i ich wspólne dogryzanie sobie nawzajem. Mnóstwo tu też anegdot i historii, które nie są związane stricte z morderstwem, a z sama królową.

Ciekawa i intrygująca historia, pisana lekkim piórem, ze sporą dawką humoru. Polecam zwłaszcza wszystkim fanom monarchii. 😄

Ale co tak właściwie się wydarzyło?

Bardzo lubię książki, w których występuje rodzina królewska. Nie spodziewałam się jednak, że doczekam czasów, kiedy to Królowa Elżbieta II będzie prowadziła śledztwo! Już to sprawiło, że sięgnęłam po tę pozycję.

Tuż przed 90. urodzinami królowej, po jednym z przyjęć w Windsorze, w pokoju gościnnym zostaje znaleziony martwy pianista, który poprzedniego dnia uczestniczył w uroczystej kolacji. Scotland Yard i policja starają się rozwikłać zagadkę morderstwa, jednak bezskutecznie. Kiedy podejrzenia padają na lojalnych służących i personel dworski, Jej Królewska Mość wie, że śledztwo podąża w niewłaściwym kierunku. Bierze więc sprawy w swoje ręce i dyskretnie naprowadza policję na właściwy trop. Od lat bowiem wykorzystuje swe zdolności do rozwiązywania zagadek kryminalnych i sugeruje śledczym kolejne kroki. Robi to tak umiejętnie, że nikt nie odkrył jeszcze jej sekretu. W pracy detektywistycznej pomaga jej wierna asystentka Rozie. Czy panie zdołają ujawnić mordercę, nie dając się przy tym złapać?

Trzeba przyznać, że jest to ciekawa pozycja. Pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał. Jako fanka zarówno Królowej, jak i kryminałów, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Ta lektura mnie pochłonęła. Trudno było mi się od niej oderwać i zanim się obejrzałam, przerzucałam ostatnią stronę. Muszę wam powiedzieć, że jest zaskakująco. Niejednokrotnie też uśmiechnęłam się pod nosem. Okazuje się, że Królowa to całkiem fajna starsza pani.

Podoba mi się to, że lektura wciąga od pierwszej strony i jest napisana przystępnym językiem. Do tego mamy tu wartką akcję. To jedna z tych pozycji, przy których nie można się nudzić. Jest tylko jedna rzecz, której żałuję… Ta historia za szybko się skończyła.

Co mogę powiedzieć Wam więcej? Jest to lekka pozycja, na rozluźnienie, chociaż jest to kryminał, który zwykle niekoniecznie nadaje się na rozluźnienie. Tutaj robotę robi ta nutka brytyjskiego humoru, która sprawia, że przez książkę się płynie. Z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić.

Czy są wśród Was wielbiciele królowej Elżbiety II? Jeśli tak, to polecam Wam nową serię kryminałów S.J. Bennet 🙂

Kiedy przeczytałam tytuł i blurba, moją pierwszą myślą było: Bluźnierstwo 😂, ale... powieść jest rewelacyjnie napisana i stworzonego duetu detektywek nie sposób nie pokochać.

Zbliżają się 90. urodziny królowej Elżbiety II. Młody rosyjski pianista uświetniający uroczystą kolację w Windsorze zostaje znaleziony martwy następnego dnia
w pokoju gościnnym na poddaszu zamku.
Na dodatek w dość skandalicznych okolicznościach. Nad sprawą pracują odpowiednie służby, które dodatkowo próbują zatuszować sprawę. Królowa czuje wyrzuty sumienia, że do morderstwa doszło w jej ukochanym zamku, dlatego sama postanawia rozwikłać zagadkę śmierci muzyka. Od wielu lat prowadzi bowiem własne dochodzenia, ukrywając swój talent przed najbliższymi, współpracownikami, zręcznie sugerując kolejne ruchy detektywom ze Scotland Yardu. ​Czy tym razem Jej Królewska Mość i jej zaufana asystentka Rozie zdemaskują sprytnego mordercę, nie wywołując przy tym skandalu?

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" zawiera wątki szpiegowskie, są i pościgi, i zamachy, i wielka polityka. W centrum śledztwa jest Ona - przenikliwa, myśląca o wszystkich, dbająca o każdy detal, wrażliwa. Zastanawiałam się, jak ta królowa będzie prowadzić śledztwo, wydawało mi się to mało realne, ale Bennet pomysłowo rozwiązała tę kwestię.

Autorka nakreśliła piękny portret monarchini, jaką znamy z mediów, pokazała miłość do męża, koni i psów, a przy tym zawsze na pierwszym miejscu Anglia.

Jeśli chcecie zatańczyć po uroczystej kolacji z Królową, zwiedzić Windsor i rozwiązać zagmatwaną zagadkę kryminalną, zapraszam do lektury ❤️

Wyobrażasz sobie Królową Elżbietę II jako panią detektyw rozwiązującą śledztwo w sprawie morderstwa?
Ja nie bardzo, ale w najnowszej książce autorstwa S.J. Bennett jest to jak najbardziej możliwe i już odrazu Ci powiem, że pokochałam tę wersję monarchini!

„Tajemnica morderstwa w Windsorze” to nie lada gratka dla fanów klasycznego kryminału, brytyjskiej monarchini i oczywiście tego specyficznego brytyjskiego humoru.

Fabuła książki jest bardzo wciągająca, a pomysł na nią jest po prostu genialny. Sama intryga została ciekawie skonstruowana i jest dość nowoczesna. Już od pierwszych stron czuć niesamowity klimat szpiegowskich powieści, a postać królowej Elżbiety II rozwiązującej frapującą zagadkę jest niesamowita.

Królowa została bardzo ciekawie przedstawiona. Z jednej strony przyglądamy się jak żyje, jakie ma obowiązki i stosunek wobec personelu. Widzimy jak traktują ją niektóre osoby, czyli jako nieszkodliwą starszą panią o czym oczywiście królowa wie, ale przymyka na to oko i robi swoje. Jednak z drugiej strony okazuje się być nieugięta w swoich przekonaniach i dedukcji. Sprytnie podsuwa policji ślady widząc, że śledztwo zmierza w zupełnie niewłaściwym kierunku. W duecie ze swoją asystentką Rozie są o krok przed wszystkimi i nie powstrzymają się przed niczym, aby zdemaskować sprawcę! Uwierz, że tego duetu nie da się pokochać! Ich postacie są tak wykreowane, że odrazu wzbudzają sympatię.

„Tajemnica morderstwa w Windsorze” to powieść utrzymana w lekkim i zabawnym tonie, dlatego według mnie jest to idealna pozycja na poprawę humoru. Zatem sprawdzi się jako lektura idealna nie tylko dla fanów kryminałów, ale każdego kto najzwyczajniej chce się troszeczkę pośmiać i oderwać od codzienności. Jestem zachwycona i z niecierpliwością czekam na kolejne przygody tego niesamowitego duetu! Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

• Książki 2024
  • JUŻ JUŻ JUŻ