Uważne współczucie

ChodenPaul R. Gilbert Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mindful Compassion: Using the Power of Mindfulness and Compassion to Transform our Lives
Anna Sawicka-Chrapkowicz
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Anna Sawicka-Chrapkowicz

Bardzo ważna i ciekawa pozycja, która łączy w sobie podejście psychologiczne i buddyjskie do kwestii emocji, uważności, współczucia. Oprócz obszernej części teoretycznej następuje część praktyczna, dzięki której można rozpocząć ćwiczenia z zakresu poszerzania własnej uważności i uważnego współczucia.
Szczególnie ważna ze względu na wszechstronne, kompleksowe podejście do...

Niespokojne umysły to nasza (ludzka) specjalność.
Ciągle w ruchu, ciągle pełen myśli i zadań do wykonania, nigdy wolny od poruszeń.
Mamy skomplikowany mózg, którego sami nie wybraliśmy. Mamy emocje i myśli, które nie do końca da się skontrolować. Ale to nie nasza wina - nasze mózgi zostały uformowane przez ewolucję - i tak dążymy sobie do unikania tego, co zagrażające, a...

Doświadczanie życia.

Psychologiczna lektura z rodzaju tych, których czytanie jest naprawdę zajmujące. A przy okazji obalające mity i stereotypy. Przed nami „Uważne współczucie” – książka poświęcona nauce tego, jak w pełni i w dużo bogatszy sposób nauczyć się przeżywać emocje swoje, cudze, a także jak przechodzić przez każdy dzień z większą świadomością zarówno samego...

• Psychologia
  • Psychologiczne
  • Chcę w prezencie
  • Mam
  • Psychoterapia
  • Nauka
  • Upolujeeboka

Dodaj cytat z książki Uważne współczucie