Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu

Okładka książki Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu Marcin Fabjański
Okładka książki Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu
Marcin Fabjański Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe PWN
2014-03-17
2014-03-17
filozofia Wschodu buddyzm

Filozofia jest trudna, Fabjański sprawia że pod koniec książki jestem przekonana, że nie ma nic prostrzego. Żyje się lepiej. Pomaga żyć. Czego chcieć więcej.

Super książka, bardzo wartościowa, szczerze polecam!

Super książka, bardzo wartościowa, szczerze polecam!

Niesamowicie pozytywna książka o tym, jak wcielić stoicyzm w życie. Napisana przystępnym językiem, otwierająca wiele ścieżek, które można wcielić w codzienność po to, żeby odbierać ją z większą lekkością. Duży plus za ćwiczenia medytacyjne na końcu każdego rozdziału, ułatwiają rozpoczęcie praktyki. Najbardziej jednak uderzył mnie pozytywny przekaz tej książki - niezależnie od tego, jak wygląda życie, to wciąż jest życie, które żyjemy. Dobrze to docenić.

Książka naprawdę wartościowa, poszerzyła moją samoświadomość i spojrzenie na świat. Jednak trochę ciężko mi się ją czytało - czasami nie potrafiłem podążyć za tokiem myślenia autora. W książce aż roi się od specyficznych pojęć, którymi autor swobodnie żongluje. Podsumowując - pod względem merytorycznym warto sięgnąć po tę książkę. Książka może zmienić Twoje poglądy na problemy egzystencjalne. Jednak pełne zrozumienie treści może wymagać od czytelnika pewnego wysiłku.

Kolejna interesująca pozycja autora "Stoicyzmu ulicznego" i, jak Fabjański sam o sobie mówi, filozofa-freelancera.
Inspirująca, ciekawa, poruszająca wiele nurtujących nas tematów, zmuszająca do myślenia. Fabjański jako pierwszy jakiś czas temu przypomniał o stoicyzmie, w "Zaufaj życiu" odwołuje się jednak nie tylko do niego, ale i nawiązuje do buddyzmu i mądrości Wschodu.
Cenna pozycja dla poszukujących siebie, chcących żyć pełniej, wierzących i niewierzących. Książka, która pozala uwierzyć, że systemy filozoficzne, etyka i religie spotykają się w tym samym miejscu, jeśli szuka się szczęścia.

Znakomita pozycja dla wszystkich poszukujących równowagi wewnętrznej i harmonii ze światem zewnętrznym. Świetna wycieczka przez różne systemy i postawy filozoficzne, znakomicie argumentujące wywody filozofa Marcina Fabjańskiego. Zawsze bliska mi była myśl Einsteina (chyba to on!?),że jeśli nie potrafisz mówić o czymś prosto, to znaczy że niewystarczająco dobrze to zrozumiałeś. Skomplikowane przecież koncepcje filozoficzne Fabjański przedstawia w zrozumiały sposób, często podpierając się przykładami "z życia wziętymi" co pozwala bardzo dobrze zrozumieć co autor chce przekazać. A współczesne przykłady lepiej pozwalają współczesnemu człowiekowi zrozumieć idee starożytnych filozofów, bo głównie do stoików odwołuje się autor. Książkę czyta się bardzo dobrze, i pozostawia ona wiele spraw do przemyślenia, czy nawet lepiej, po przemyśleniu i zrozumieniu, do wprowadzenia w codzienność. Ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcą/próbują praktykować uważność i bycie tu i teraz. I dla których bycie jest czymś więcej niż marką samochodu czy zawodem, który wykonują. Dla mnie odkryciem była kontemplacja metta z powtarzaniem mantry: obym była szczęśliwa, obym była zdrowa, obym była bezpieczna, obym była spokojna. Czegóż więcej trzeba? I jako dodatkowy plus fajna okładka zaprojektowana przez studio Fajne Chłopaki.

• Stoicyzm
  • Filozofia
  • Rozwój
  • Buddyzm

Dodaj cytat z książki Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu