Księga Dżungli

Okładka książki Księga Dżungli Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Księga Dżungli
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 3) bajki
24 str. 24 min.
bajki
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 3)
Hachette Polska
2023-03-21
2016-09-12
24 min.
Księga Dżungli Mowgli dżungla bajka kolekcja Disney

Okładka książki Już czytam. Fiord i zaginiony naszyjnik Katarzyna Nowowiejska, Agnieszka Stelmaszyk
Już czytam. Fi... Katarzyna Nowowiejs...
Okładka książki Już czytam. Koniec z wygłupami Marianna Schoett, Agnieszka Stelmaszyk
Już czytam. Ko... Marianna Schoett, A...
Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Nieustraszony strach na wróble Maria Giemza, Grzegorz Majchrowski
Nieustraszony ... Maria Giemza, Grzeg...

2041

Książka „Księga dżungli” Małgorzaty Strzałkowskiej zabiera nas do trzeciego tomu cyklu Disney’a Złota Kolekcja Bajek wydanego przez Hachette.
Cała seria została wydana w twardej oprawie i robi wrażenie nie tylko na małych czytelnikach. Kolekcja została wydana z okazji 100 – lecia Disney’a.
„Księga dżungli” opowiada nam o wierności, przyjaźni, miłości, przyjaźni oraz pokazuje jak dobrze przyjaźnić się ze zwierzętami.
Przedszkolaki były zachwycone i zainteresowane ilustracjami Bena Butchera.

Sama z miłą chęcią zaczęłam czytać całą serię. Uwielbiam bajki, tym bardziej te z przekazem.
Do samej serii mam lekkie "ale" :( nie jest ona zrobiona na szóstkę! Strasznie oszczędzają na kartach, niektóre historię są opisywane "na szybko". Wystarczy, że dodali by z 3 kartki, a historia nie była by tak na odwal opisana. W końcu o ile więcej fabuły można zmieścić na sześciu kartach.

...po dlugim pracującym tygodniu postanowiłam poświęć czas mojej latorośli.
Tym razem wybrałyśmy troszkę " ambitniejsza " lekture.
Ksiazka bardzo ladnie wydana co przyciaga wzrok czytelnika i pobudza do bacznego śledzenia losów Mowgliego - chłopca wychowanego przez wilki.
Lektura wybitnie wciągnęła moją córkę zarażając ją do wspolnego spędzania czasu ze mną wsrod książek wiec napewno poszukamy dalszych części tej serii. POLECAM SERDECZNIE

...po dlugim pracującym tygodniu postanowiłam poświęć czas mojej latorośli.
Tym razem wybrałyśmy troszkę " ambitniejsza " lekture.

,,Księgę dżungli" darzę szczególnym sentymentem, bo oprócz tego, że to jedna z moich ulubionych bajek to podczas pobytu w Kaliningradzie wybrałam się właśnie na ten film. Choć miałam nie kupować kolejnych tomów kolekcji, postanowiłam się na tę bajkę skusić.

Mowgli wychowywał się w rodzinie wilków, jednak nadszedł taki moment, kiedy do dżungli miał wrócić groźny tygrys. Nienawidził on ludzi, bo bał się ognia, który potrafią wytworzyć. Mowgli musiał więc opuścić dżunglę, ale nie chciał się z tym pogodzić...

Książeczka została napisana prostym stylem, bez rymów, tak, jak to miało miejsce w przypadku bajki ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Trochę jestem zawiedziona zbyt skrótowym opisem pobytu Mowgliego u małp. Dodatkowo zakończenie nieco mnie zaskoczyło. Możliwe, że są różne, jednak to nie bardzo kojarzę.

Wydanie publikacji bardzo mi się podoba. Bajka nie jest zbyt obszerna, ma jednak prosty w odbiorze tekst. Przeszkadzało mi jedynie to, że raz zamiast napisania, że to pantera poszła Mowgliemu na ratunek, autorka wymieniła postać tygrysa. Dodatkowo patrząc na ilustracje nie bardzo podoba mi się kreacja wilków, które po części przypominają mi hieny.

,,Księga dżungli" to ładnie wydana pozycja, z którą można się zapoznać. Nie jestem przekonana, czy będę dalej kupować tę serię, bo jedna książeczka w kiosku to koszt 12 złotych, w prenumeracie 10. Do trzeciego tomiku została dołączona zawiesza na drzwi z bohaterami tej bajki.

Moja ocena: 5/6

• Złota Kolekcja Bajek Disneya
  • Przeczytane z dzieckiem
  • 2016 rok
  • Disney Złota Kolekcja Bajek
  • Ciocia czyta Ani(ołkowi)

Dodaj cytat z książki Księga Dżungli