Galaktyczny Lux. Orbitki

Wilga
2023-09-27
2023-09-27
39 min.

Wasze dzieci lubią kosmos? Są ciekawe tego, jak może wyglądać życie, kiedy człowiek mógłby “więcej” w tym temacie?

Seri ORBITKI to, aktualnie, cztery książki autorstwa Małgorzaty Korbiel z ilustracjami Oleny Burgenkovej od wydawnictwa Wilga. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo — Maks oraz Oliwka. Wraz z rodzicami mieszkają oni na trzeciej planecie od słońca. Mają bardzo ciekawe życie, o czym można przeczytać w poszczególnych częściach: TAJEMNICA MAKSA, NAJLEPSZY PREZENT, KASIA KOMETKA oraz GALAKTYCZNY LUX.

W książeczkach można śledzić przygody głównych bohaterów. Są uczestnikami ślubu i wesela swojej cioci, która wychodzi za znaną gwiazdę. W kolejnej książeczce Maks znajduje sobie dość nietypowego przyjaciela i skrywa to w tajemnicy przed rodziną. Rodzeństwo wybiera również prezent dla swojego kolegi, który później jakimś cudem znika i koniecznie muszą jakoś rozwiązać ten problem. Ponadto rodzeństwo uczestniczy w targach, na które musi przygotować coś specjalnego.

Cała seria jest bardzo sympatyczna, warta zawieszenia oka. Problemy tej dwójki bohaterów wcale nie różnią się od problemów naszych ziemskich przedszkolaków, z tym, że podróżują oni autolotami oraz muszą nosić specjalne hełmy kosmiczne, kiedy opuszczają swoją planetę (z ogromną łatwością). Książeczki są bardzo kolorowe, cieniutkie, nie ma w nich zbyt dużo tekstu, dlatego sprawdzą się na szybką czytankę wieczorem (no chyba, że dziecko chce przeczytać wszystkie 4). Na końcu każdej książeczki są pytania, z pomocą których można sprawdzić, czy dziecko słuchało z uwagą, a ponadto każda książeczka zawiera świecące w ciemności naklejki (potwierdzam, świecą).

Kiedy byłam mała, w telewizji była taka bajka o życiu w przyszłości. Ta seria przypomina mi trochę tę bajkę. W tej książeczce dzieci lecą na ślub cioci. Podsłuchały rozmowę rodziców i trochę bały się tej wizyty. Bowiem ciocia chodzi z klapkami na oczach, a wujek trzyma węża w kieszeni. Wszystko jednak się wyjaśnia.
Ta krótka książeczka dostarcza dużo frajdy dla dziecka. Ma piękne ilustracje, a na końcu książki dodatkowo ma świecące naklejki w ciemności. To prawdziwa frajda. Do tego przekazuje dobre wartości. Nie można podsłuchiwać, osądzać innych po tym co się słyszy od kogoś, oraz czasem nie taka rzecz straszna jak się wydaje. To bardzo ciekawa seria na pewno wrócimy do niej nie raz.

Ta krótka książeczka dostarcza dużo frajdy dla dziecka. Ma...

Orbitkowe książeczki powracają! Po pół roku, Małgorzata korbiel oraz @wydawnictwo_wilga wracja do nas z nowymi częściami świetnej, kosmicznej serii Orbitki!
Pamiętacie ją?

Tym razem uwielbiana przez dzieci rodzinka Orbitków, z Oliwką, Maksem na czale wraca w dwóch bardzo ciekawych częściach:
- Kasia Kometka
- Galaktyczny Lux.

Uwielbiam tą serię, bo bardzo kojarzy mi się z pewną bajką, którą uwielbiałam oglądać w dzieciństwem.

Tym razem nase bliźniaki żyjące w 3022 roku będzie gościć u siebie kuzynkę Kasię, której dom został bardzo uszkodzony przez meteoryty. Czeka ich wiele wspólnych przygód, a nawet cichy i skromny ślub wujka!

Uwaga na kosmicznie świecące naklejki!

[Współpraca recenzencka]

Wydawca: @wydawnictwo_wilga
Seria: Orbitki
Wiek: 3-5
Data premiery: 27.09.2023

#orbitki #wydawnictwowilga #wilga #tajemnicamaksa #najlepszyprezent #ksiazkidladziec i#dladzieci #czytam #czytamdzieciom #jestebojestes #mojewszystko #momoftwo #bedemama #maks #oliwka #oliwia #bestseller #promocja

Pamiętacie ją?

- Kasia Kometka
- Galaktyczny Lux.

Uwielbiam tą serię, bo bardzo kojarzy mi się...

„Orbitki” to seria dla najmłodszych autorstwa Małgorzaty Korbiel od Wydawnictwo Wilga, w której ukazały się kolejne dwa tytuły – „Galaktyczny Lux” oraz „Kasia Kometka”.Na początku każdej książeczki autorka przedstawia nam bohaterów – rodzinę Orbitków w skład, której wchodzą mama, tata oraz bliźniaki – Maks i Oliwka. Rodzinka ta mieszka na trzeciej planecie od Słońca, czyli na Ziemi w roku 3022. Ciocia Aurelka i wujek Lucjan biorą ślub, na który zaprosili swoich najbliższych - rodzinę Orbitków. Jednak dzieciaki boja się węża z kieszeni wujka, a także są ciekawi jak ciocia daje radę chodzić w klapkach na oczach. A wszystko przez jedną podsłuchaną przypadkowo rozmowę rodziców. Czy dzieciaki mają czego się obawiać? Czy uda im się wyjaśnić wszystkie nieporozumienia? I kim tak naprawdę jest wujek Lucjan? Przeczytajcie, duża dawka uśmiechu i dobrej zabawy gwarantowana.

Maksa i Oliwkę odwiedza kuzynka Kasia, której dom został zniszczony przez deszcz meteorów. Dziewczynka idzie wraz z bliźniakami do przedszkola, w którym grupa wpada na pomysł kiermaszu. Zebrane podczas niego fundusze maja pomóc w odbudowie zniszczonych domów w bazie na Marsie. Czy spontanicznie wymyślone przez dzieciaki przedsięwzięcie na szanse na powodzenie? Przekonajcie się sami, a po lekturze dowiecie się kto otrzymał specjalny dyplom od pani Asteroidki.

Małgorzata Korbiel stworzyła bardzo ciekawe i zarazem krótkie historyjki, które z pewnością pokochają młodzi czytelnicy.
Dużym atutem serii są przepiękne ilustracje, a także starannie dopracowane wydanie.
Na końcu każdej książeczki znajdziemy kilka pytań, które pozwolą sprawdzić, czy dziecko dobrze zrozumiało i zapamiętało treść opowiadania. Nagrodą za to będą naklejki, które świecą w ciemności.

Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po kolejne tomy tej serii, a za egzemplarze do recenzji dziękuję Wydawnictwo Wilga.

• Dla dzieci
  • Czytam sobie 2023