Wyspa kości

Okładka książki Wyspa kości Nicole Fiorina
Okładka książki Wyspa kości
Nicole Fiorina Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Tajemnice Weeping Hollow (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tajemnice Weeping Hollow (tom 2)
Bone Island: Book of Danvers
Niegrzeczne książki
2023-12-06
2023-12-06
2023-03-17
Mateusz Gwóźdź

To, co zrobiła Nicole Fiorina w tym tomie, nie mieści mi się w głowie. Autorka postawiła sobie wysoką poprzeczkę Zgasłymi duszami, ale Wyspa kości pokazuje, że to była dopiero zapowiedź tego, co autorka ma w zanadrzu. Drugi tom to inni bohaterowie, ale nadal jest motyw klątwy, tajemnic, manipulowania i macek władzy sięgających dalej niż można się spodziewać. Weeping Hollow jest mroczne i zimne, czuć w powietrzu strach i obawy przed tym, co może się zdarzyć. Najważniejszy jest jednak wątek zemsty oraz miłości. Mroczne, skomplikowane, niepewne moralnie. To, co tworzy autorka, wywołuje gonitwę myśli, budzi sprzeciw, niepewność i konsternację. A jednak przy tym przykuwa czytelnika do historii i skupia na niej wszystkie myśli.

Całość na

Klimat tej książki, a wlasciwie serii, to jest coś, czego nie doświadczyłam jeszcze nigdy. Cudownie się to czytało.

„Wyspa Kości” to podróż przez mroczny, magiczny świat Weeping Hollow, gdzie miłość jest splątana z klątwami i tajemnicami. To drugi tom serii, który wabi czytelnika i zachęca do zanurzenia się w świecie pełnym reguł odmiennych od znanej rzeczywistości.
Wchodząc w lekturę, wciągałam się powoli. Pomimo że to drugi tom, świat, który w nim poznajemy zmusił mnie do odkrywania go na nowo, ale kiedy już zanurzyłam się w historię, zatraciłam się w niej bez reszty. Ta część opowieści okazała się znacznie bardziej bolesna, łamiąc nasze serca poprzez historie wplecione w fabułę.
Postacie głównych bohaterów zostały wykreowane znakomicie. Ich złożone i realistyczne charaktery sprawiają, że są one niezapomniane. Nie są idealni, a ich wady sprawiają, że czytanie staje się bardziej angażujące. Nietypowa relacja między nimi sprawia, że stają się postaciami trudnymi do zapomnienia.
Zakończenie książki było dla mnie ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie spełnieniem marzeń. Autorka zdecydowała się zakończyć tę część historii w sposób, którego bardzo sobie życzyłam, co mnie niezmiernie ucieszyło.
Mimo objętości tej książki, czytelnik nie powinien się zrazić. To jedna z najgrubszych książek, jakie miałam okazję czytać w ostatnim czasie, ale jej długość zapewniła mi wielogodzinną przygodę. Pozwoliła mi całkowicie zanurzyć się w tym świecie, poczuć emocje klifów i wzburzonych fal oceanu, ale przede wszystkim zaprzyjaźnić się z głównymi bohaterami, przeżywając ich rozterki tak, jakbym przeżywała własne.
Dla tych, którzy szukają emocjonującego, mrocznego romansu w magicznym świecie pełnym zakazanej miłości, „Wyspa Kości” to lektura, która z pewnością ich wciągnie. To historia, która pozostaje w pamięci i sercu czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Bardzo opornie szło mi czytanie tej pozycji, nie mogłam się wciągnąć i dopiero od połowy zaczęła mi się podobać.

@book.moodpl

„Wyspa kości” @authornicolefiorina @wydawnictwopapieroweserca to drugi tom serii „Tajemnice Weeping Hollow”. Jest to mroczny romans, w którym nie zabraknie gorących momentów.
Główną bohaterką w powieści jest Adora, która próbuje zdjąć klątwę przez którą jej matka zapadła w śpiączkę. Pewnego dnia dziewczyna spotyka tajemniczego nieżądlonego, którym okazuje się Stone. Już od pierwszego spotykania czują połączenie dusz, czyżby przeznaczenie ?
Do czego to wszystko zmierza ?
Zacznę od tego, że książka liczy 750 stron 😱 tak ! Nigdy nie czytałam chyba grubszej książki. Początkowo nie wiedziałam z czym się mierzę, byłam zdezorientowana czytając niektóre sceny, ale strona za stroną było coraz lepiej. Autorka świetnie przedstawia Nam głównych bohaterów, przytaczając między innymi ich przeszłość. Poznajemy wątki z różnych perspektyw. W książce jest dosyć ciężki, tajemniczy klimat. Cały czas mamy wrażenie, że coś złego wydarzy się. W książce znajdziemy takie motywy jak: zakazana miłość, mroczny klimat, odosobnione miasteczko, tajemnice.
Oprócz tego książka wywołuje bardzo dużo emocji, począwszy od zdumienia, po ból i cierpienie, kończąc na gorącej, nie do zatrzymania miłości. Pomimo objętości ciężko oderwać się od lektury.

@book.moodpl

„Negowałem swą duszę tak długo, że weszło mi to w krew. Wyparcie stało się równie nieodzowne, jak ukrywające moją twarz płótno. Przeistoczyło się w swoisty organ, bez którego nie potrafiłem przetrwać. Było to ostatnia resztka mojego człowieczeństwa”.

Miasteczko Weeping po przełamaniu klątwy miało być wolne, tymczasem nadeszło coś, czego nikt się nie spodziewał. Mieszkańcy żyją w ciągłym strachu przed Cieniami, które atakują w śnie, ale i również w mroku. Zanim jednak dojdziemy do nich, to poznamy przeszłość mężczyzny z dna oceanu.

Z początku nie zorientowałam się, że odległe czasy i wspomnienia dotyczą Stone’a. I przyznaje, że trochę mnie znudziły. Po pojawieniu się mężczyzny w miasteczku miałam nadzieję na przyspieszenie akcji.

Pomyliłam się, gdyż kolejne kilka tygodni spędziłam na Wyspie Kości z nim i Adorą, czarownicą z kowenu Świętego Morza. Tych dwoje łączyła dziwna więź, której rozwoju mogliśmy być świadkami. Moim zdaniem za długo to trochę trwało. Zdążyłam się z nużyć tym wątkiem.

Zdaje sobie sprawę, że autorka umieściła to wszystko w jakimś celu. Mnie to jednak nie przekonało do końca. Dla mnie to była część książki, którą czytałam najdłużej, bo w ogóle mnie nie wciągnęła w swój klimat.

Akcja zaczęła nabierać tempa, gdy Stone na dobre pojawił się w miasteczku. Do fabuły dołączyli znani z poprzedniego tomu bohaterzy i od razu zrobiło się ciekawiej.

Wzrosło również moje zainteresowanie dalszymi wydarzeniami. Zdecydowanie lepiej mi się czytało. Na jaw wychodziły sekrety, które wprawiły w lekkie osłupienie. Po poznaniu wszystkich sprawa wyjaśniła się i wszystko nabrało sensu.

Podsumowując, książka ogólnie ciekawiła mnie i świetnie się przy niej bawiłam. Potrzebowałam tylko więcej dynamiki, żeby czytać bez chwili przerwy.

Na epilogu przeszło mi przez myśl, że żal mi się rozstawać z bohaterami. Tyle razem przeszliśmy.

”Zakończenia są nieuniknione. Na swój sposób przypominają klątwy. Nikt nie chce o nich rozmawiać, a kiedy przyjdzie czas, bronimy się przed nimi rękami i nogami. I to, co kochamy, i drobne przyjemności, do których nawykliśmy, wszystko prędzej czy później się kończy”.

✨️ „Miłość, którą darzyłam morze, była równie niechciana, co toksyczna”.

Powróciłam do Mrocznego Weeping Hollow i ani na chwilę nie chciałam stamtąd wychodzić!

Jest nastrojowo. Mrocznie. Hipnotyzująco.

Na nowo chciałam odkryć wszystkie tajemnice.
Adora to zawzięta kobieta, która za wszelką cenę chce zdjąć klątwę ze swojej matki. Rozgoryczona, nieszczęśliwa, niecierpliwa. Ma swój plan, który niestety szybko musi się zmienić. Bo los bywa przewrotny… Jej życie odmieni Stone. Kiedy ocean wyrzuca go na ląd, Adora opiekuje się nim i już od samego początku zaczyna ich coś łączyć. Jednak o wiele więcej ich różni. Są jak dzień i noc.

✨️ „(…) klątwa została nie tyle przełamana, ile wypuszczona na wolność”.

Miasteczko jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Z każdej strony wyczuwamy strach i obawy, bo nie tylko główne postacie borykają się z cierpieniem i lękiem. Przez wydarzenia, które miały miejsce wcześniej skutki odczuwa całe miasteczko i wszyscy mieszkańcy żyją w strachu.
Nie wiem, jak autorka to zrobiła, ale zahipnotyzowała mnie tym klimatem. Niepewnością. Nieprzewidywalnością. Z zapartym tchem śledziłam losy wszystkich bohaterów. A niektóre z ich skończyły się tragicznie.

✨️ „(…) nie mogłem postąpić wbrew swojej naturze. Nie potrafiłem przejść obojętnie obok okrucieństwa”.

Książka jest dość sporą cegiełką, ale czas z nią nie będzie zmarnowany. Znajdziecie tu magie, mrok i miłość, która próbuje wszystko przezwyciężyć, ale łatwo nie będzie. Oj, nie. Weeping Hollow ma swoje tajemnice i zasady. Bohaterowie charakterni, ujęła mnie stara dusza Stone'a i to jak wiele musiał przejść. Wyobcowany, opuszczony. Było mi go żal.

✨️ „Nie da się żyć bez serca. Można jednak wyprzeć się duszy.”

Dylogia Tajemnice Weeping Hollow sprawiła, że na nowo pokochałam romantasy. A w takim mrocznym wydaniu podoba mi się jeszcze bardziej. Autorka wspina się na moją listę „must read”! Stworzyła świetny klimat, genialnych bohaterów, którzy nie byli ani trochę idealni. Zadbała o moc słowa miłość i sprawiła, że ciężko było mi się z tym wszystkim rozstać. Jestem zafascynowana!

✨️ „Miłość, którą darzyłam morze, była równie niechciana, co toksyczna”.

Jest nastrojowo. Mrocznie. Hipnotyzująco.

Na nowo chciałam odkryć wszystkie tajemnice.

Przeczytane, ale się zawiodłam. Według mnie, przerost formy nad treścią. Nadmierne skupienie się na wątku miłosnym i potraktowanie czasem wręcz po macoszemu inną fabułę. Wielkie kwieciste opisy, miłosnych uniesień, wielkich uczuć, a następnie rozmowy w stylu - "Ano." Miałam wrażenie, że nagle zmieniłam książkę. Książka ma swój urok, ale jest potwornie nierówna. Miało się wrażenie, że autorka bardzo chciała przedstawić wielki wątek miłosny - nie zrozumcie mnie źle, wyszło dość zgrabnie - ale pozostała część aż straszy niekonsekwencją i traktowaniem po łebkach.

Współpraca reklamowa

"Wyspa kości" była ostatnią książką, jaką udało mi się przeczytać w 2023 roku, z czego bardzo się cieszę, gdyż tak samo jak poprzedni tom skradła mi ona serce.

Z początku przeraziłam się gabarytami tej książki, lecz po przeczytaniu pierwszego rozdziału popłynęłam, choć przysięgałam sobie, że będę dawkować sobie tę powieść, aby móc jak najdłużej się nią cieszyć tak już już po pierwszym zdaniu wiedziałam, że nie zasnę dopóki nie poznam zakończenia.

Bardzo ciężko było mi się skupić, aby móc zebrać wszystkie moje przemyślenia i odczucia względem tej książki i stworzyć z nich recenzje, gdyż zawiera ona tyle ciekawych i angażujących fragmentów, że nie łatwo było mi wybrać coś co zachęci innych do przeczytania tej jakże ujmującej historii przedstawiającej losy Adory i Stone'a.

Nie mogłam się doczekać, aż ponownie będę mogła zagłębić się w pełene mroku i tajemnic miasteczko Weeping hollow, gdyż od przeczytania pierwszego tomu moje myśli kilka razy dziennie błądzą wokół tej mieściny. Gdy po raz pierwszy wraz z Fallon znalazłam się w tym miejscu, nie sądziłam, że wyjście z niego będzie niemożliwe, zarówno przez bohaterów których pokochałam, jak i tajemnice, które absorbowały mnie na każdym kroku.

Fabuła jak w przypadku poprzednika jest skomplikowana, więc łatwo się tutaj pogubić, dla mnie osobiście nie jest to minusem, gdyż dzięki temu bardziej angażuje się w historie i wraz z bohaterami przeżywam to co się dzieje, a uwierzcie mi dzieje się dużo. Zakończenie wywołało we mnie masę emocji, po których do tej pory ciężko mi się pozbierać.

Współpraca reklamowa

WYBITNA ❤️

WYBITNA ❤️

• Do kupienia
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Wyspa kości