Strefa 25

FoxGames
2023-01-01
2023-01-01
Natalia Kreczmar
roboty postapokalipsa paragrafówka komiks paragrafowy gra książkowa komiks surviwal

Okładka książki Sherlock Holmes: Mistyczne śledztwa Boutanox, Jarvin
Sherlock Holme... Boutanox, Jarvin

Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Świat Akwilonu. Orki i gobliny: Griim. Tom 03 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Flash: Misterne plany Jeremy Adams, Will Conrad, Fernando Pasarin
Flash: Mistern... Jeremy Adams, Will ...
Okładka książki Idefiks i Nieugięci: Nieugięci robią niezły cyrk. Cédric Bacconnier, Yves Coulon, David Etien, Philippe Fenech, Simon Lecocq
Idefiks i Nieu... Cédric Bacconnier,&...
Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Azychika, Takumi Fukui, Shinya Umemura
Walkirie kresu... Azychika, Takumi Fu...
Okładka książki Gdy zapada zmrok #3 Yuu Masuko, Kakeru Ninomae
Gdy zapada zmr... Yuu Masuko, Kakeru ...

Co powiecie na komiks paragrafowy w klimacie postapo? 🤔 od razu zaznaczam, że to pozycja 13+ czyli dla troszkę starszych graczy 😏

Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której świat jest kontrolowany przez roboty. Resztka ludzi musi się ukrywać przed dronami, by przeżyć. Niestety, w bunkrze, w którym przebywasz, ludzie zaczynają chorować, więc musisz znaleźć lekarstwo zanim wszyscy umrą, oczywiście przy okazji trzeba wykazać się też niebywałym sprytem, no i szczęściem, by przeżyć.
Na imię masz Karl i możesz wybrać czy jesteś: lekarzem, mechanikiem, żołnierzem czy myśliwym. Każda z tych specjalizacji ma ciekawe umiejętności, które mogą pomóc w tej misji.
Najważniejsze też, by kontrolować upływający czas, gdyż po 10 dniach od początku misji nie ma już kogo ratować i przegrywasz 🤷

To jeden z tych komiksów paragrafowych, w którym trzeba wyciąć koło walki oraz kilka kart: namierzania i przedmiotów, ale spokojnie - można je pobrać ze strony Foxgames 😁

Głównym celem jest oczywiście szukanie lekarstw, więc już przy znalezieniu jednego można wrócić do bunkra, choć jest to mało satysfakcjonujące zakończenie 😉 moim celem jest znalezienie ich wszystkich, choć na razie mi się to jednak nie udało i kilka razy przegrałam przez upływający czas 🙈
Mimo to się nie poddaję i dalej będę w to grać, jestem ciekawa ile osób uda mi się najwięcej uratować 😏

W grze jest dobrze oddany klimat postapo. Epidemia, zakrwawione ciała, czy też rozkładające się gdzieniegdzie zwłoki zwierząt lub ludzi faktycznie klasyfikują tę pozycję jako rozgrywkę dla nieco starszych graczy. Także jeśli lubicie te klimaty, to na pewno możecie spróbować swych sił w walce o zdrowie swojej małej społeczności.
Zakończenie jest też na tyle otwarte, że możliwe jest, że powstanie kontynuacja i tym razem będziemy walczyć, by pokonać roboty raz na zawsze 😉 zobaczymy czy moje przewidywania się sprawdzą 😁

„Krew uderza ci do głowy. Szybko sprawdzasz puls mężczyzny. Nie daje znaków życia”, czyli jak przetrwać w świecie opanowanym przez roboty.

Strefa 25 to druga gra paragrafowa od wydawnictwa FoxGames, którą testuję. Recenzję poprzedniej możecie znaleźć kilka postów wcześniej. Tym razem w moje ręce trafiła historia z przyszłości.

2048: Roboty przejęły kontrolę i garstka ocalałych ludzi próbuje się ukryć.
Grasz jako Karl, wyznaczony do poszukiwania lekarstwa na śmiertelną epidemię, która zagraża. Zarządzaj żywnością, ogranicz liczbę ran bojowych, skanuj otoczenie w poszukiwaniu sprzętu, lekarstw i roślin. Czy zostaniesz schwytany przez drony obserwacyjne? Zestrzelony przez roboty?
Dokonuj mądrych wyborów, aby ocalić swoją społeczność, ponieważ jesteś bohaterem!

Mamy rok 2048, gdzie roboty przejęły kontrolę nad planetą. Czytelnik wciela się w Karla, który przetrwał inwazję. Otrzymujemy bardzo ważną misję, by odnaleźć lek na śmiertelną chorobę. Podczas poruszania się musimy uważać na drony, które patrolują okolicę. Sam komiks jest kolorowy, opisy akcji dosyć dokładne. Warto przed rozpoczęciem gry wydrukować sobie kartę postaci, karty namierzania i karty przedmiotów, by nie musieć pisać po książce, ale i myślę, że tak będzie łatwiej grać.

Gra jest przeznaczona dla młodzieży, ale myślę, że będzie także wyzwaniem dla dorosłych. Każdy nasz wybór zmienia wszystko. To gra, która wymaga większego zaangażowania i poświęcenia jej trochę więcej czasu. Wcale nie tak szybko i łatwo można przez nią przejść. Można w nią wielokrotnie grać i wybierać inne ścieżki, którymi podążycie. Jak przegracie, to wracacie na początek. Należy uważnie czytać i przyglądać się obrazkom, ponieważ łatwo można coś przegapić. To naprawdę ciekawa gra paragrafowa z wieloma scenariuszami końca (nie zawsze wszystko kończy się szczęśliwie). Podczas gry czeka na nas walka z robotami, rozmowy z innymi ocalałymi, zbieranie przedmiotów. Każda nasza decyzja ma znaczenie. Spędziłam z nią kilka przyjemnych wieczorów. Mogę ją polecić nie tylko młodzieży. To naprawdę dobra rozrywka i idealnie sprawdzi się na jesienne wieczory.

2048: Roboty przejęły kontrolę i garstka...

Czy znacie gry paragrafowe?

Jedną z nich jest książka-gra "Strefa 25". Jest to książka - gra dla młodzieży. A co ją wyróżnia spośród innych? Tutaj to czytelnik decyduje o tym, co wydarzy się w poszczególnych momentach książki. Czytaj opisy, dokonuj wyborów, zbieraj przedmioty, które będą pomocne podczas gry.

Witajcie w przyszłości, w roku 2048. Roboty opanowały planetę, a ci, którym udało się przeżyć, ukrywają się w bunkrach. Niestety, wybucha epidemia i ludzie zaczynają umierać. Nie ma czasu do stracenia. Musisz wyruszyć na powierzchnię w poszukiwaniu leku. W tobie jedyna nadzieja na ocalenie ludzkości.

To będzie trudna misja. Musisz unikać dronów, starać się być niezauważalnym, mądrze dysponować swoim ekwipunkiem, a przede wszystkim znaleźć lek na czas. Im dłużej cię nie będzie, tym straty będą większe. Pora ruszać.

Przed rozpoczęciem gry należy wydrukować kartę postaci, karty namierzania oraz karty przedmiotów. Będą one potrzebne podczas gry. Następnie wybieramy jedną z czterech ról - tutaj warto zwrócić uwagę na umiejętności w poszczególnych zawodach. Ustalamy cechy. W czasie gry wpisujemy ekwipunek, wszystkie znalezione rzeczy i lekarstwa. Możliwości wyboru są tak duże, że za każdym razem gra będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Jeśli lubicie mieć kontrolę nad biegiem wydarzeń, jeśli lubicie nietypowe zakończenia, ta książka jest dla was. Tutaj każda decyzja zmienia całkowicie ciąg historii. Roboty panujące nad światem, ukrywający się ludzie, tajemnicza choroba i poszukiwanie leku to zapowiedź przygody.

Czy znacie gry paragrafowe?

Witajcie w przyszłości, w roku 2048. Roboty opanowały planetę, a...

Chcieliście kiedyś zostać bohaterem jakiejś niesamowitej przygody?

Jeśli tak, koniecznie powinniście spróbować gry paragrafowej!

Ja usłyszałam o nich dopiero niedawno i już przy pierwszym spotkaniu przepadłam.

Komiks, w którym mogę stać się bohaterem, podejmować decyzje, kierować akcją i przeżywać wszystko co się dzieje to doskonały plan na wieczorną/weekendową rozrywkę.

Akcja #strefa25 dzieje się w roku 2048. Swiatem rządzą roboty, a garstka ocalałych ludzi musi się ukrywać. Niestety, wybuchła epidemia i ktoś musi zdobyć lekarstwo. I to jest ten moment, gdy wchodzę JA (albo Ty 😁),niekoniecznie na biało, ale za to z konkretnym ekwipunkiem i ograniczonymi punktami siły, zręczności i odwagi.

Książka zrobiona jest naprawdę fajnie. Kolorowe grafiki, dokładne opisy. Możemy wcielić się w jedną z 4 wybranych ról - lekarza, myśliwego, żołnierza i mechanika.

Instrukcja jest jasna i szczegółowa. Warto przed rozpoczęciem pobrać materiały do druku - unikniemy pisania po książce, będziemy mogli grać wielokrotnie i będzie nam po prostu wygodniej.

Do rozgrywek przygotujcie również ulubiony długopis. Polecam także wodę i ulubione przekąski - to zabawa na dłużej, warto więc mieć coś pod ręką, by się nie odrywać. 😁

Gra ma przeznaczenie wiekowe 13 +, nie jest to jednak dziecinnie prosta podróż.
Wręcz przeciwnie - ilość niepewności i możliwości dokonywania wyborów sprawi, że siegniecie po nią nie raz.

Chcieliście kiedyś zostać bohaterem jakiejś niesamowitej przygody?

Jeśli tak, koniecznie powinniście spróbować gry paragrafowej!

Gry paragrafowe znajdują się coraz częściej na półkach sklepowych, więc i czytelnicy zaczęli częściej grywać.

Tym razem przychodzę do Was z polecajką, świetnej, zakręconej gry pt. „Strefa 25”.

Wyobraź sobie, że…

Jest rok 2048 (w sumie, to wcale nie tak odległa przyszłość…).
Świat został opanowany przez roboty! Do tego epidemia, która zabija wielu, wielu ludzi…
Ale, ale… są jeszcze tacy, którzy ukryci, próbują przetrwać.

Wyrusz z bezpiecznego bunkra do nowego, nieznanego świata. Ukrywaj się przed robotami i znajdź lek!

Czy uda Ci się wypełnić misję?

Gra +13 i przyznaję, graliśmy we 3 w nią. Było dużo zabawy i niepewności! I nie udało nam się za pierwszym razem wygrać.

Rozpisywałam na kartkach drogi, którymi szliśmy, i powiem Wam, było ciekawie i ciężko!

Gra zdecydowanie warta poświęconego czasu i cieszę się, ze mieliśmy okazję zagrać.

Mój siostrzeniec był tak wkręcony, że prawie mi ją zabrał. Ale kto wie, może dostanie egzemplarz pod choinkę. Zobaczymy!

Jeśli lubicie gry paragrafowe to polecam :).

P.S pamiętajcie. Nie wszystko jest takie jak się nam wydaje na pierwszy rzut oka.

Wyobraź sobie, że…

Jest rok 2048 (w sumie, to wcale nie tak odległa przyszłość…).
Ale,...

W 2048 r to roboty rządzą światem, a garstka ludzi, która przeżyła, jest w obozie albo się ukrywa. Wybuchła jednak epidemia, wobec której jesteście wysłani na misję odnalezienia skutecznego leku.
Wychodzimy z bunkra jako jedna z postaci (lekarz, myśliwy, żołnierz, mechanik) na świat, który wygląda niczym po apokalipsie. Mamy duże pole do wędrówki - las, las, opuszczone szpitale, las (dosłownie się w nim zgubiłem),domy, kościoły, całe miasta. W miejscach tych możemy jednak natknąć się na śmiertelne niebezpieczeństwa (głównie roboty) i od naszych punktów wysiłku oraz życia, broni, ekwipunku i cech postaci zależy to, czy sobie z nimi poradzimy. Wraz z upływem czasu, który odznaczamy na karcie postaci, kolejni ludzie giną. Mamy 10 dni na odnajdywanie leków i jeśli po ich upływie zdanie nie zostanie wykonane, zaczynamy od początku. W tą grę można grać i grać…

Myślę, że do tych gier potrzeba dużo czasu, ale i cierpliwości (jak zgubiłem paragraf to tak, jakbym kawałek swej duszy zagubił w wodach lete). Paragrafy w pewnym momencie mogą zatoczyć błędne koło przez to, że czegoś nie zauważyliście, albo po prostu przegracie i wracacie na początek - napisałem, że są na wieczory, nie wieczór, wieczory, które mogą się przerodzić w tygodnie, bo można w to grać i grać, wybierając nowe ścieżki lub zaczynać od nowa ile się chce, dokonując innych wyborów. Potrzebna jest też tutaj spostrzegawczość - w niektórych scenach mogą być ukryte paragrafy (czyli nowe możliwości) lub przedmioty, które mogą urozmaicić fabułę.
Najlepszym autem gier jest fakt, że wszystko zależy od was. Od tego czy podczas niej jesteście ze sobą uczciwi, od waszej spostrzegawczości i dokonywanych wyborów. Prowadzona przez was fabuła zabiera was do końca, które także jest w kilku wersjach - i nie wszystko musi zakończyć się dobrze.

"Strefa 25" to komiks paragrafowy, w którym przenosimy się do roku 2048. Roboty przejęły władzę nad światem, a garstka ocalałych chroni się w bunkrach. Niestety zaczyna krążyć wśród społeczności epidemia, a naszym zadaniem jest wyjść na powierzchnię i odnaleźć lekarstwa...

Bardzo mi przypadł do gustu poziom zaawansowania rozgrywki. Już w samym przygotowaniu do misji dostajemy sporo możliwości w tworzeniu naszego bohatera poprzez wybranie jednej z czterech profesji (lekarz, myśliwy, żołnierz, mechanik) oraz rozdzieleniu cech postaci. Każda rola cechuje się innymi możliwościami w czasie gry. Ponadto mamy możliwość craftingu uzbrojenia i zbroi oraz decyzyjność momentu, w którym naszą misję uznajemy za zakończoną. To naprawdę sporo możliwości w kreowaniu indywidualnej historii oraz zachęta do powtórnej zabawy w innej formie.

Świetny klimat robotycznego postapo towarzyszy całej przygodzie. Rozmowy z ocalałymi, zbieranie ekwipunku (każda zębatka ma znaczenie!) skradanie się i walka z robotami, przeszukiwanie ruin - wszystko rodem z dobrych filmów tego gatunku! Bawiłam się przednio poznając ten zimny świat! Jest to nie tylko proste przechodzenie z paragrafu do paragrafu, ale i wyzwanie dla spostrzegawczości, gdyż niektóre odnośniki i informacje są mocno ukryte! Z satysfakcją odnajdywałam te sprytnie wtopione w kolejne kadry numeracje😁

A jak już o stronie graficznej mowa - kreska jest bardzo zgrabna i świetnie współgra z fabułą😊

Dla fanów robotów i historii rodem z apokaliptycznej, niebezpiecznej przyszłości mogę gorąco polecić! Wciagajaca i angażująca książka, ktora zapada w pamięci 😁

• Z młodości
  • Do zdobycia