Sherlock Holmes: Mistyczne śledztwa

FoxGames
2022-11-09
2022-11-09
Karolina Lechowicz
sherlock sledztwo paragrafówka gra książkowa

Okładka książki Sherlock Holmes: Dookoła Świata Cédric Asna, Boutanox
Sherlock Holme... Cédric Asna, Boutan...
Okładka książki Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja Cédric Asna, Boutanox
Sherlock Holme... Cédric Asna, Boutan...

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10 Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Monica Catalano, Gulia Conti, Antonello Dalena, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Teresa Radice, Flavia Scuderi, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Federico Bertolucci...
Okładka książki Młodzi Tytani. Robin Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 7 Francesco Artibani, Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Paola Mulazzi
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki Diuna. Powieść graficzna. Księga 2. MuadDib Raúl Allén, Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert, Patricia Martin
Diuna. Powieść... Raúl Allén, Kevin J...

Sherlock Lisioł. Mityczne śledztwa
Gdy normalne śledztwa stają się dla Was zbyt proste, zawsze możecie sięgnąć po grę paragrafową „Sherlock Holmes. Mityczne śledztwa” autorstwa Jarvin Boutanox i samemu zostać detektywem. Wcielić możecie się w jedną z trzech postaci: Sherlocka Holmesa, doktora Watsona lub Thomasa Carnacki. Każda z nich ma unikatowe zdolności, więc to wcale nie jest taka łatwa decyzja, jak się Wam wydaje *poważne pokiwanie łebkiem*.
Tym razem Lisioł postanowił założyć dystyngowany cylinder i zostać rozsądnym doktorem Watsonem. Tak uzbrojony futrzak musiał zmierzyć się z trzema morderstwami. Pierwsza sprawa dotyczy wilkołaka z Norfolk. Otóż Sir Wellington States twierdzi, że jest wilkołakiem i całkowicie nieintencjonalnie zabił swoją żonę nocą w ogrodzie. Coś tutaj śmierdzi prawda? *mruknął Lisioł, przechodząc nad kotłem spalonych kości*. I to nie tylko mokrym psem!
Druga sprawa dotyczy nawiedzonego domu. Otóż państwo Preston mają problemy z niechcianym lokatorem w swojej posiadłości. Jest on już tak uciążliwy, że małżonkowie opuścili posiadłość, bojąc się o swoje życie, gdyż duch doprowadza do różnych wypadków oraz incydentów. Czyżby jednak ktoś żywy stał za tymi wygłupami? Pora się tego dowiedzieć, zanim ktoś rzeczywiście padnie trupem! Podszywanie się pod bezcielesne siły nadprzyrodzone to poważne przestępstwo!
Trzecia sprawa ma powiew orientu, zapach Egiptu i zgrzyt piasku między zębami. Z sarkofagu nawiała mumia! W dodatku bezczelnie przechadza się po ulicach Londynu – przynajmniej tak twierdzą świadkowie. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle się trzyma jak na kilka tysięcy lat. Niejeden by mógł pozazdrościć takiej werwy *orzekł z pełnym uznaniem Lisioł* ale gdzie teraz znajduje się rzeczona mumia? I czy ślady krwi przy sarkofagu powiedzą nam, kogo zjadła na śniadanie?
Trzy trudne sprawy, w które wmieszały się siły nieczyste, czy tylko misterne mistyfikacje? Odpowiedź na to pytanie musicie znaleźć już sami! Lisioł pozwoli sobie jeszcze pisnąć, że mechanika przesłuchań oraz ukryte cyfry na obrazkach bardzo mu się podobały. Każdy kadr trzeba dokładnie badać, bo łatwo można przeoczyć ukryty trop!

Sherlock Lisioł. Mityczne śledztwa

Na półkach: , , , , , ,

Przyznaję się bez bicia, że do Sherlocka Holmesa zrobiłam dwa podejścia. Za pierwszym razem źle powędrowałam pomiędzy paragrafami i zamiast dokończyć pierwsze śledztwo, pomieszały mi się wszystkie trzy...

Za drugim razem udało mi się przejść grę z małymi patyczkami, ale naprawdę świetnie się bawiłam!

Moja przygoda z grami paragrafowymi się dopiero zaczyna, ale mam porównanie do innej gry książkowej z firmy Muduko, która bardziej skupia się na tekście niż wersji komiksowej. Obie wersje bardzo mi się podobają, są zróżnicowane i pomagają inaczej odkryć ten świat ukryty w niepozornej książce.

Wybierając postać macie różne umiejętności, specyfikę i inaczej możecie pokierować całą rozgrywkę. Uważam, że nie jest to gra tylko i wyłącznie dla jednej osoby, bo konsultując się z innymi ludźmi można naprawdę fajnie się bawić!

Mamy do czynienia z chłodnymi, deszczowymi i jesiennymi wieczorami, więc gry paragrafowe sprawdzą się tutaj w stu procentach! Polecam!

Moja przygoda z grami paragrafowymi się dopiero zaczyna, ale mam...

Jeśli lubicie decydować o losach bohatera książki lub chcecie spróbować swoich sił w podejmowaniu ważnych decyzji, koniecznie sięgnijcie po komis paragrafowy. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się dobrze. Od twojego ruchu będą zależały kolejne wydarzenia.

Na samym początku musisz zdecydować, jaką postacią będziesz grać. masz trzy do wyboru. Sherlock Holmes - najsłynniejszy detektyw w Londynie, Doktor Watson -wierny przyjaciel Holmesa i Thomas Carnacki - detektyw dziwnych spraw czekają, by ich wybrać. Gdy już podejmiesz decyzję, zastanów sie nad śledztwem, od którego zaczniesz. Tutaj także czekają trzy opcje: sprawa wilkołaka z Norfolk, sprawa mściwej damy i sprawa nawiedzonego domu.

Na karcie śledztwa notuj wszystkie niezbędne informacje. Będą potrzebne, by zidentyfikować sprawców. Miej oczy szeroko otwarte i uważniej obserwuj otoczenie. Szukaj podejrzanych oraz oraz znaków, które skrywają pewien sekret.

Zatem ołówki w dłoń. Przesłuchujcie świadków, bacznie obserwujcie, notujcie wszystkie informacje i podejmujcie decyzje. Pamiętajcie, że będą one miały wpływ na dalszy przebieg akcji.

Przyznam się Wam, że to moja pierwsza styczność z komiksami paragrafowymi, w których to JA wybieram głównego bohatera, podejmuję w jego imieniu konkretne decyzje i rozwiązuję skomplikowane śledztwa. Powtarzam, skomplikowane. Moja pewność siebie, że z łatwością rozwiążę wszystkie zagadki trochę mnie zgubiła i okazało się, iż każda z historii (a w jednej książce mamy ich aż trzy) wymagała ode mnie naprawdę dużej dozy skupienia i pomyślunku. Ale hej! To naprawdę fajnie.

Wybieramy postać (każda z nich ma inne umiejętności - fabułę możecie więc przejść na 3️⃣ różne sposoby),przeskakujemy z kadru do kadru, przeszukujemy pokoje (numerki znajdują się nawet na cegłach w ścianie!🧱),znajdujemy przedmioty, pentakle i ślady!, PRZESŁUCHUJEMY podejrzanych (ale musimy rozważnie dobierać pytania, bo urażony rozmówca to niemy rozmówca🤐),robimy notatki (więc nie zapomnijcie o ołówkach✏️),a później, kiedy jesteśmy pewni, że znamy wszystkie odpowiedzi (albo tak nam się wydaje😜) odpowiadamy na pytania, sumujemy punkty i wreszcie dowiadujemy się CO SIĘ TAK NAPRAWDĘ WYDARZYŁO🤯.

Brzmi nieźle? Uwierzcie, leżąc na plaży i smażąc plecy genialnie przy tym zabijałam wolny czas. W tyle głowy leciała mi tylko muzyczka z filmu z Robertem Downeyem Jr., a ja wciągnięta skakałam od 212 slajdu do 21. Dziwię się, że o tych grach jest tak cicho, bo to świetne połączenie zabawy z czytaniem i poruszeniem naszych zwojów🧠. No i halo! Przecież to Sherlock, a wszyscy kochamy Sherlocka.

Cześć dzisiaj mam do zrecenzowania cztery komiksy paragrafowe od @foxgames.pl
Za co bardzo dziękuję!
Na pierwszy ogień idzie „Sherlock Holmes. Mistyczne śledztwa”, od którego zaczęłam całą zabawę.
W komiksie mamy do rozwiązania trzy sprawy, Oczywiście w komiksie znajdziecie dokładne wyjaśnienie zasad gry, których jest dobrze przestrzegać żeby mieć prawdziwą frajdę.
Możemy grać trzema postaciami – Sherlockiem Holmesem, Johnem Watsonem oraz Thomasem Carnacki, każdy z nich ma inne możliwości, które mają ułatwiać nam grę.
Gra jest prosta, polega na uważnym czytaniu i obserwowaniu otoczenia, a następnie przechodzimy do konkretnych kadrów w komiksie.
Komiks jest bardzo ładnie narysowany, co znacznie umila grę.
Udało mi się rozwiązać poprawnie wszystkie śledztwa, chociaż trochę nagięłam zasady i zmieniałam co śledztwo postać, żeby lepiej poznać system gry.
Jedyne czego JESZCZE nie rozwiązałam to tajemnica pen takli, które widujemy w kadrach, a na końcu okazuje się, że zawierają ukrytą wiadomość.
Polecam!
~Idris

Cześć dzisiaj mam do zrecenzowania cztery komiksy paragrafowe od @foxgames.pl
Za co bardzo dziękuję!
Możemy...

Powiem Wam że wciągnęły mnie gry paragrafowe. Teraz jak coraz szybciej robi się ciemno, a wieczory już nie bywają ciepłe, sięgam po taki komiks i tracę poczucie czasu.

W książce tej mamy do rozwiązania aż trzy śledztwa mianowicie sprawę wilkołaka z Norfolk, sprawę mściwej mumii oraz sprawę nawiedzonego domu. To Ty wybierasz sprawę którą będziesz drążył by dowiedzieć się kto jest winy. Również to Ty możesz zdecydować kim będziesz. Wcielić możemy się w Sherlocka Holmesa - wybitnego detektywa, Doktora Watsona czyli jego wiernego przyjaciela oraz Thomasa Carnacka - detektywa dziwnych spraw.

Osobiście byłam trzy razy Doktorem Watsonem, przy każdej ze spraw. Zbierałam różne przedmioty oraz pentakle, których początkowo nie widziałam ale okazało się że były. Bawiłam się przy tym niesamowicie, czułam się jak prawdziwy detektyw, który musi rozwikłać zagadkę, a nie były one łatwe i kilka tropów mnie zmyliło.

Na końcu komiksu mamy rozwiązania oraz skalę punktów i niestety nie miałam ich więcej niż 15 (można zdobyć max 20) ale też nie miałam mniej niż 10. Byłam po środku więc podobno jestem dobrym śledczym i pewnego dnia może przyćmię samego Sherlocka.

Gra jest przeznaczona dla graczy od 12 roku życia i zdecydowanie polecam ja Waszym dzieciom. To fajna rozrywka, przy której musimy logicznie myśleć więc bawi i uczy jednocześnie. To na pewno nie moje ostatnie spotkanie z grami paragrafowymi, nie dlatego że mam ich coraz więcej na regale, a dlatego że bardzo się z nimi polubiłam

„Sherlock Holmes: Mistyczne śledztwa” to ciekawy komiks paragrafowy od FoxGames, który może się spodobać starszym dzieciom. Komiksy paragrafowe są wciągające, bo nie wiadomo jakie będzie zakończenie, które nie jest z góry ustalone i wszystko zależy od wyborów czytelnika. W tym komiksie czytelnicy są detektywami, którzy rozwiązują zagadki, łamigłówki, przesłuchują świadków, przeszukują różne miejsca, decydują, jak będzie przebiegało śledztwo. W Londynie doszło do zagadkowych wydarzeń, których nie można wyjaśnić w racjonalny sposób. Być może stoją za nimi nadprzyrodzone moce, a może to sprawka mistyków i oszustów? Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/sherlock-holmes-mistyczne-sledztwa.html

Lubicie Sherlocka Holmesa? Czytaliście o jego przygodach? A może tak jak mnie, zdarzyło Wam się w nie grać na PC? Ależ to były czasy! Oczywiście mówię tu o tych wersjach stworzonych prawie 20 lat temu! Z niecierpliwoscią wypatrywałam nowych zapowiedzi i jak już się tylko pojawiły, to nie omieszkałam się w nie zaopatrzyć! Sentyment do Sherlocka mam ogromny, także wciąż jak tylko cokolwiek pojawia się na rynku, sięgam po to z niemałym zaciekawieniem. I tak właśnie w zeszłym roku zakochałam się w grach paragrafowych, a ściślej mówiąc - w komiksach paragrafowych wydawnictwa FoxGames. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji „grać” w grę paragrafową, to nawet nie wiecie co tracicie. Jest to naprawdę genialna rozrywka, w której bohaterem jesteśmy MY SAMI. To od nas zależy, w którym kierunku pójdzie grana przez nas postać i to MY mamy wpływ na zakończenie danej rozgrywki. Brzmi fajnie, prawda? Ale i tak lepiej grać, niż o tym czytać - wierzcie mi!

Najnowszy komiks paragrafowy z przygodami Sherlocka Holmesa swoją premierę miał 9 listopada 2022. Mówię tu oczywiście o „Mistycznych śledztwach”, które przeznaczone są dla młodszych czytelników, co oczywiście nie znaczy, że starsi będą się przy niej nudzić. Co to to nie. Musicie uwierzyć mi na słowo, że i dorośli mogą czasem mieć problem z poszukiwaniem śladów i znajdywaniem ukrytych wskazówek. No to co, może w kilku zdaniach przybliżę Wam samą historię :)

„W Londynie popełniono przedziwne zbrodnie. Odnalezienie sprawców będzie prawdziwym wyzwaniem dla szarych komórek. Czy rzeczywiście winnymi okażą się istoty nie z tego świata?”

Jest rok 1893 i znajdujemy się w biurze doktora Watsona, który wspomina wspólne przygody ze słynnym detektywem Sherlockiem Holmesem. Tym razem do głowy przychodzą mu trzy zagadkowe sprawy, w których oprócz nich dwóch, towarzyszył im również Thomas Cornacki, łowca dziwów. I to właśnie spośród tej trójki, wybieramy na początku postać, którą będziemy „się poruszać”. Kolejność rozwiązywania zagadek jest dowolna, sami wybieramy od której można zacząć. Do wyboru mamy :
sprawę wilkołaka z Norfolk, gdzie będziemy rozwiązywać zagadkę morderstwa Marianne States, znalezionej nad ranem martwej w altanie;
niezwykle zagadkową sprawę mściwej mumii, która miała spokojnie spoczywać w swoim sarkofagu, a niestety ślad po niej zaginął;
nawiedzony dom, w którym dzieją się rzeczy niebezpieczne, niespotykanie i niezwykle przerażające…

Podczas całej rozgrywki logiczne myślenie, spostrzegawczość i dedukcja będą nam bardzo potrzebne. Będziemy zbierać różne przedmioty, które nieraz posłużą nam podczas przesłuchiwania świadków wydarzeń, oraz zobaczymy dziwne ezoteryczne znaki, które skrywają pewien sekret. Także warto zapisywać je w swojej karcie śledztwa, umieszczonej na początku książki. Napewno wiecie jak wygląda zwykły komiks, tu jedyna różnica polega na tym, że każde okienko ma swój numer do którego będzie sobie „skakać”. Na każdym kolejnym obrazku będziemy mieli napisany numer, do którego mamy się przenieść, także bez obaw - nie utkniecie w martwym punkcie…no chyba, że coś przeoczycie ;) (zdarzyło się i mnie, więc pamiętajcie - dokładne analizowanie obrazków jest bardzo ważne). Gdy uda Wam się rozwiązać wszystkie zagadki, będziecie mogli przejść na koniec książki, aby sprawdzić, czy wasze przypuszczenia były trafne!

„Sherlock Holmes Mistyczne śledztwa” to rozrywka dla całej rodziny, przy której można spędzić naprawdę dobry czas. To kilka godzin świetnej zabawy, gdzie nieraz trzeba użyć myślenia i choć poziom trudności gry jest wysoki, tak zabawa przy niej jest tak absorbująca, że ciężko się od niej oderwać, dopóki nie rozwiążemy aktualnej sprawy. Na uznanie zasługuje tu również oprawa graficzna, która jeszcze bardziej zachęca do sięgnięcia po tę książkę. Także :

„Graj jako Sherlock Holmes, Watson lub Thomas Karnacji (łowca wszelkich dziwów). Zachowaj rozsądek, przesłuchuj świadków, szukaj wskazówek i rozwiązuj zagadki, by rozwikłać tajemnice.”

Ja polecam i nie mogę doczekać się kolejnych gier paragrafowych wydawnictwa FoxGames :)

Tematycznie jeden z najciekawszych komiksów z serii, ale też i jeden z najtrudniejszych do przejścia. Każde śledztwo da się zawalić, gdy nie zada się dobrego pytania lub przeoczy jakiś detal. Fabuła zostawia duże pole do własnej dedukcji - jak na mój gust to nieco zbyt przekombinowane rozwiązania. Kreska jak zwykle świetna i klimat jak się patrzy.

Dziś opowiem Wam nieco o komiksie paragrafowym "Sherlock Holmes. Mistyczne śledztwa". 📚 A że za komiksami przepadam, paragrafówki to coś, co sprawia mi ogromną frajdę, 🤩 a słynny detektyw 🕵‍♂️ ma w moim sercu szczególne miejsce, 🖤 to możecie się domyślać, że książka była dla mnie strzałem w dziesiątkę! 🙂👍

Do rozwiązania mamy tu trzy zagadki rodem z horroru, 😲 a każda z nich ma inny poziom trudności. Pojawia się wątek nawiedzonego domu, 👻 do czynienia będziemy mieli z wilkołakiem, 🐺 na naszej drodze stanie również mumia. ⚰️ Przyznajcie, że ekscytacji nie ma granic! 😃 Wcielić możemy się w samego Holmesa, 🕵‍♂️ jego kompana Watsona lub Thomasa Carnackiego - badacza zjawisk paranormalnych. 🧐 Każdy z bohaterów różni się wiedzą oraz sposobami rozwiązywania zagadek, dzięki czemu gra jest bardzo urozmaicona. 👍

Aby rozwikłać tajemnice i doprowadzić śledztwa do szczęśliwego końca musimy wykazać się sporą spostrzegawczością i umieć sprytnie łączyć ze sobą wszystkie fakty. 🙂 I choć z pozoru gra może wydawać się dość łatwa, to wcale tak prosto nie jest. 🤨 Trzeba się nieźle nakombinować, żeby rozwiązać stojące przed nami zadania. Zabawa jest przy tym przednia! ☺️

Gra mega wciąga, ma super tajemniczy klimacik, a ilustracje w niej zawarte zachwycają! 😍 Polecam wszystkim fanom paragrafówek, kryminałów, miłośnikom zagadek, no i oczywiście wielbicielom Sherlocka Holmesa. 🕵‍♂️🖤 Naprawdę warto❗️🙂

Do rozwiązania mamy tu trzy zagadki rodem z horroru, 😲 a każda z...

• Komiksy
  • Komiks