Sinners anonymous

Okładka książki Sinners anonymous Somme Sketcher
Okładka książki Sinners anonymous
Somme Sketcher Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Sinners Anonymous (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sinners Anonymous (tom 1)
Sinners anonymous
NieZwykłe
2023-10-12
2023-10-12
2021-12-28
9788383209098
Edyta Misiewicz-Hulewska

Na początku napiszę, że jestem poczatkująca w gatunku dark romance. Sama jestem zaskoczona, ale książka mi się podobała. Polubiłam bohaterów i od początku im kibicowałam. Poza motywem "karania" Rory, który miał być, sama nie wiem? Podniecający? Mnie tylko rozbawił. Naprawdę śmiałam się przy tym w głos.

Napaliłam się na tą książkę, i szczerze mówiąc opinie okazały się prawdziwie trafne. Książka zdecydowanie ciekawa, dużo się dzieje, mamy spiski, tajemnice, ciekawe akcje, trochę scen dla dorosłych i co najlepsze według mnie Anonimowych Grzeszników. Jedno co mi się nie podoba to główna bohaterka, bardzo naiwna i często irytująca.

2004

Spodobała mi się ta powieść, bo jest trochę inna niż znane mi dotychczas romanse mafijne.
Rory decyduje się poślubić 70-cio letniego gangstera, żeby ratować przed wycięciem rezerwat przyrody. Cała rodzina przyszłego mężą uważa , że robi to dla pieniędzy i nie jest do niej najlepiej nastawiona, szczególnie jego synowie.
Tak również uważa Angelo Visconti, bratanek bossa, który otwarcie okazuje, że niezbyt lubi Rory. Aż do pewnego czasu, gdy wszystko się zmienia.
Początkowo niezbyt wciągnęła mnie ta powieść, dopiero po pewnym czasie zaczyna się coś dziać. Ale to przede wszystkim pożądanie, do tego pokazane inaczej, bo on nie może dotknąć narzeczonej bossa. Ale radzą sobie w inny sposób.
Większa część powieści dotyczy relacji Angelo-Rory, która z każdą stroną staje się coraz bardziej gorąca.
Powieść dobrze się czyta, chociaż czasami denerwował mnie styl pisania autorki.

Tak również uważa Angelo Visconti, bratanek bossa,...

Dobrze napisana, bohaterowie i świat świetnie wykreowany. Dawno nie czytałam dobrej książki o mafi a ta taka jest. Dla fanów Cory Reily. Końcówka niestety rozczarowuje bo robi się infantylnie ale i tak polecam.

2056

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

"Ze wszystkich moich grzechów, ty jesteś moim ulubionym"
Podeszłam do tej historii z dość niskimi oczekiwaniami i ostatecznie dosłownie zakochałam się w tej książce, jej bohaterach, uniwersum, historii, stylu pisania.
Fabuła tej książki również była cholernie dobra!! Zaaranżowane małżeństwo, problem z ojcem, tajemnica śmierci matki, wojna między rodzinnymi klanami… to jest niesamowicie intensywne i intrygujące! Nigdy nie było nudno!!

"Ze wszystkich moich grzechów, ty jesteś moim ulubionym"

Jeden ogromny MINUS - infantylizacja przekleństw ptasich, szczególnie podczas scen erotycznych tak bardzo działała mi na nerwy, że o mały włos książka nie poszła do listy DNF.
Nie wiem jak zostało to przetłumaczone, ale w oryginale brzmiało to mega rażąco i dziecinnie.

ksiazka sama w sobie jest bardzo ciekawa, jeszcze nie spotkalam sie w taka fabula jaka wystepuje w tym tytule, jestem pozytywnie zaskoczona

Historia ma w sobie coś z Hamleta i Króla Lwa, a motyw wracającego z wygnania dziecica i rozprawienie się ze stryjem aż się prosiły o przepisanie pod romans mafijny. Wcześniej na nic takiego nie trafiłam, więc ta książka całkiem mi się spodobała.

Wątki z przeznaczeniem, podsłuchiwaniem spowiedzi, czy tymi małymi grzeszkami, które ewoluowały do całkiem morderczych zamiarów też były ciekawe.

Było kilka naciąganych akcji, ale kupiłam motywacje bohaterów. Było też całkiem fajnie budowanie napięcie i smut "bez dodtykania". Książka nie ma podjazdu do serii Made, nie czułam też że czytam o włoskiej mafii jak to jest o Cory Raily, ale na pewno przesłucham kolejnych części.

kurde sama jie wiem co myslec o tej ksiazce 🤔 Ogólnie na plus jest to jak zostala tu przedstawiona mafia, do tego powoli rozwijajace sie uczucie miedzy bohatetami ale sam styl pisania autorki kompletnie mi nie podpadował. pisze tak pogmatwanie ze chwilami zastanawialam sie o co jej w ogole chodzi. no i nie polubialam glownej bochaterki. jak dla mnie byla totalnie glupiutkim dziewczęciem i az ma sie ochote powiedziec "sama sie o to prosilas"

Dwudziestojednoletnia Rory decyduje się poślubić siedemdziesięcioletniego szefa Cosa Nostry, żeby ocalić chorego ojca. W ten sposób wkracza do świata bezwzględnej i niezwykle brutalnej rodziny mafijnej. Każdy z rodziny postrzega ją przez pryzmat chciwości oraz chęci wykorzystania członka ich rodziny. Jednak szczególnie jeden mężczyzna nie daje jej spokoju Angelo, trzydziestosześcioletni bratanek jej przyszłego męża. Rory widzi w nim zimnego, kalkulującego byłego gangstera, ale jednoczenie nie potrafi przestać o nim myśleć. Wkrótce mężczyzna pozna jeden z jej najmroczniejszych sekretów. Czy mężczyzna wykorzysta tą wiedzę przeciwko Rory? Co się wydarzy?

Jest to książka która mocno zaciekawiła mnie swoim opisem oraz motywami. Jak tylko historia trafiła w moje ręce to od razu zabrałam się za jej czytanie. Pióro autorki bardzo przypadło mi do gustu, jest przyjemne, lekkie oraz wciągające, co sprawia że przez historię się płynie. Bardzo lubię książki mafijne z różnicą wieku i tu właśnie to mamy, przez co czytałam ją z jeszcze większym zainteresowaniem. Akcja utrzymana jest w idealnym tempie, nic nie dzieje się za szybko ani za wolno, nie ma tu też jakiś niespodziewanych mocnych zwrotów akcji. Fabuła jest poprowadzona świetnie, przez co czytałam ją w napięciu oraz oczekiwaniu co jeszcze się wydarzy, a tajemnice tylko potęgowały moja ciekawość. Bohaterowie są wykrowani w bardzo ciekawy sposób. Rory, to odważna młoda kobieta, która bardzo zaintrygowała mnie swoją postacią. Kobieta jest w stanie poświecić wiele aby uratować swoją rodzine do tego stopnia że decyduje się poślubić siedemdziesięcioletniego szefa Cosa Nostry. Angelo, to odważny mężczyzna, który postanawia pomoc Rory. Chemia, pożądanie oraz przyciąganie pomiędzy tą dwójką było wyczuwalne od ich pierwszego spotkania. Bardzo ale to bardzo spodobał mi się wątek anonimowych grzeszników, było to coś nowego, zaskakującego oraz intrygującego. Jestem strasznie ciekawa kolejnych tomów i kolejnej dawki anonimowych grzeszników. Zdecydowanie polecam książkę dla fanów mafijnych historii.

Moja ocena 10/10⭐️

• Mafia
  • Romans

Dodaj cytat z książki Sinners anonymous