Otwarta lista adoratorów

Okładka książki Otwarta lista adoratorów Małgorzata Tarczyńska
Okładka książki Otwarta lista adoratorów
Małgorzata Tarczyńska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-09-21
2023-09-21

Miłość i prawdziwe szczęście w związku czasem przychodzą później, niż u innych ludzi. Niemniej zawsze warto na nią zaczekać, aniżeli wiązać się z kim popadnie, by później tego ogromnie żałować. Udana relacja oparta jest na uczuciach i wzajemnym szacunku, a nie tylko na wrażeniach wizualnych i reakcjach związanych z popędem.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Ewę Maj, która opowiada o swoim życiu już od najmłodszych lat. Głównym punktem jej historii są wspomnienia dotyczące adoratorów, których spotkała na swej ścieżce życiowej. Kobieta po każdej porażce stara się wyciągnąć wnioski z danej relacji i wskazuje czytelnikowi, dlaczego się rozstała i jak powinno to wyglądać, by poczuła się szczęśliwie i bezpiecznie przy danym mężczyźnie. Na koniec zostały opisane wnioski, które przydadzą się każdemu z nas podczas podejmowania tych kluczowych decyzji dotyczących miłości. Kogo Ewa spotkała w swoim życiu i dlaczego te relacje się nieudały? Kto i w jaki sposób skradnie serce Ewy? Jaka tragedia pojawi się w jej życiu i jakie będą jej konsekwencje? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Otwarta lista adoratorów” autorstwa Małgorzaty Tarczyńskiej.

Nieudane związki

Autorka ukazała bardzo ważną sprawę, dotyczącą nieudanych związków oraz życia bez partnera. Otóż nie każdy musi od razu związać się z innym człowiekiem zaraz po osiągnięciu pełnoletniości. Czasem lepiej poczekać, niż być z kimś kto będzie nas zdradzał lub nie zważał na nasze potrzeby. Bohaterka miała wielokrotnie okazję zawarcia związku, nawet jeden mężczyzna się jej oświadczył, jednakże wolała poczekać na tego jedynego. Uważała, że lepiej być samotną przez jakiś czas, gdyż wedle niej wchodzenie z kimś w bliższą relację bez zastanowienia się przeanalizowania sytuacji, a także dłuższego sprawdzenia danego adoratora nie ma sensu, bo później mogą wyjść trupy z szafy i będzie musiała się męczyć do końca życia. Historie opisane przez autorkę mogą uchronić kogoś z nas przed życiowym błędem, co jest bardzo dużym atutem pozycji, gdyż wiele osób podjęłoby ryzyko będąc na miejscu Ewy, tylko szanse na powodzenie byłyby w tych przypadkach bardzo niewielkie.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się przyjemnie, choć bez większych uniesień, poza tymi związanymi z końcowymi wydarzeniami opisującymi tragiczne wydarzenie w życiu bohaterki. Niemniej podczas lektury cały czas kibicowałem Ewie, by szczęście się do niej wreszcie uśmiechnęło. Pozycja jest delikatną powieścią obyczajową, która może wskazać nam odpowiednią drogę podczas wyborów w sferze miłosnej. Okładka przypadnie do gustu osobom lubiącym stonowane kolory bez żadnych dodatkowych elementów. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom lubiącym obyczajówki, które niosą jakieś przesłanie, a w tym przypadku znajdziemy odpowiedź na to, czym jest prawdziwy związek i na czym się on powinien opierać.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Fajne książki do czytania.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Ewę Maj,...

Jeśli szukasz książki, która poruszy Twoje serce i zainspiruje Cię do poszukiwania prawdziwej miłości, to “Otwarta lista adoratorów” jest dla Ciebie idealna. To historia Ewy Maj, która od dziecka otoczona była adoratorami, ale żaden z nich nie spełnił jej oczekiwań. Ewa marzy o wielkiej miłości na dobre i na złe, ale czy jest w stanie ją znaleźć? Czy los da jej szansę na szczęście, czy zburzy jej plany nagłą chorobą?
Ta książka to wzruszająca i ciepła opowieść o poszukiwaniu miłości, która nie zawsze przychodzi łatwo i szybko. Autorka pokazuje, że miłość dojrzewa w nas powoli, czasem niezauważona, a czasem wymaga od nas cierpliwości i wiary. Bohaterka jest sympatyczna i autentyczna, łatwo się z nią utożsamiać i kibicować jej w jej zmaganiach. Książka jest napisana lekkim i prostym językiem, bez opisów, które sprawiają, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Nie brakuje w niej emocji, humoru i zwrotów akcji, które trzymają w napięciu do samego końca.
“Otwarta lista adoratorów” to książka, która daje nadzieję, że każdy może znaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli droga do niej jest pełna przeszkód i rozczarowań. Uczy, że miłość jest największym darem, jaki możemy otrzymać i dać innym. Polecam ją wszystkim, którzy lubią czytać o uczuciach i życiowych wyborach, a także tym, którzy chcą się wzruszyć i zrelaksować. To książka, która na pewno nie pozostawi Was obojętnymi.

„Otwarta lista adoratorów” Małgorzaty Tarczyńskiej to książka, która przedstawia życie uczuciowe Ewy Maj. Autorka w przedstawionych historiach skupia się wyłącznie na sercowych rozterkach głównej bohaterki, które spotkały ją w życiu.
Każdy z nas w życiu potrzebuje miłości, każdy w pewnym stopniu do niej dąży i właśnie za miłością goni. Kiedy nasze serce zaczyna szybciej bić na widok drugiej osoby, od razu nasze życie nabiera więcej radości i sensu. Miłość nadaje naszemu życiu sens i otacza nas ona w każdym momencie naszego życia. Tak naprawdę miłość zaczyna się od poczęcia, a później jedynie zmienia formę. Najpierw kochają nas rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, a my kochamy ich. Później znajdujemy swoje drugie połówki, które kochamy z wzajemnością. Tylko, czy aby na pewno zawsze i każdemu udaje się znaleźć swoje dopełnienie.
W książce „Otwarta lista adoratorów” Ewa Maj zabiera nas w podróż po swoim życiu, a dokładniej mówiąc po mężczyznach, którzy pojawili się w jej życiu. Każdy z nich miał dla niej jakieś znaczenie, skoro pokusiła się o to, aby o nim wspomnieć. Autorka książkę podzieliła na rozdziały, gdzie każdy z nich oddzielnie przedstawiał mężczyznę, który pojawił się w życiu główniej bohaterki. Jedne rozdziały zajmowały zaledwie stronę, inne zajęły ich kilkanaście. Wszystko uzależnione było od tego, jakie znaczenie w życiu kobiety miał dany mężczyzna.
W życiu Ewy mężczyzn nie było mało. Niemniej jednak autorka pokusiła się o opisanie wszystkich, którzy w mniejszym czy większym stopniu pojawili się w jej życiu. Począwszy od czasów przedszkolnych, gdzie jeszcze w piaskownicy poznała, czym jest zauroczenie. Nie pomijała również takich przypadków, jak chociażby mężczyzna spotykany w drodze do pracy, którego imienia nawet nie znała, a raz zamieniła z nim słowo, gdy obdarował ją kwiatami. Inni spotkani mężczyźni mieli także i większe znaczenie w życiu kobiety. Przedstawiła mężczyznę, z którym spędziła swój pierwszy raz. Niestety mimo wielu spotkanych w życiu mężczyzn Ewie nie udało się poczuć przysłowiowych motyli w brzuchu! Wytrwale szukała przez lata jednak, zamiast brnąć w związek na siłę, w którym nie czułaby się szczęśliwa, tylko po to, aby kogoś mieć, aby się związać, ona za każdym razem dochodziła do wniosku, że lepiej będzie szukać dalej.
Kobieta w życiu usilnie poszukuje miłości, to jest często jej spełnieniem i dopiero mając obok drugą połówkę, potrafi cieszyć się życiem. Niemniej jednak w tym przypadku Ewa nie chciała „byle czego”, byle tylko było. Chciała poczuć się kochana i przede wszystkim, że sama również kocha! Osobiście w pełni rozumiem autorkę, gdyż sama jestem duszą romantyczki i wiem, że nie potrafiłabym być z kimś na siłę, tylko po to, aby być! Prawdziwe uczucie jest niepodważalne i tylko doświadczając takiego, czujemy się naprawdę szczęśliwi.
Książka nie należy do długich. Dodatkowo podzielona została na krótkie rozdziały, co daje możliwość szybkiego jej przeczytania. Autorka historię przedstawiła w dość chłodny sposób. W całości brakuje nieco emocji, uczuć, które w takiej historii powinny przepełniać strony powieści. Mimo to książka przypadła mi do gustu, choć przyznam, że jest dość specyficzna i zdecydowanie nie nadaje się dla każdego. Nie odnajdą się w niej miłośnicy tkliwych romansów, gdzie okazywanie uczuć wyniesione zostało na piedestał. Mimo wszystko polecam samemu się przekonać i sięgnąć po ten tytuł.
Za możliwość przeczytania książki dziękuje portalowi sztukater.

Relacje... Towarzyszą one nam od samych narodzin. Są one ważną częścią naszego życia. Najpierw w naszym życiu powstaje relacja między mamą, a dzieckiem, gdy ono jeszcze jest w brzuchu rodzicielki. Następnie nasze życie robi się bogatsze o relacje rodzinne, między rodzeństwem, kuzynostwem, wujostwem, czy dziadkami. Później w okresie szkolnym poznajemy pierwsze koleżanki, kolegów. Nawiązujemy pierwsze przyjaźnie oraz następują pierwsze zauroczenia. I tutaj jest kolej na relację bardziej romantyczną, wręcz intymną, która jest początkiem nowego etapu życia wraz z inną osobą.

I o rodzaju tej ostatniej relacji opowiada „Otwarta lista adoratorów” Małgorzaty Tarczyńskiej!

Pozycja ta opowiada o relacjach damsko-męskich Ewy. Bohaterka już zainteresowanie płci męskiej przejawiała, aż w przedszkolu. Wtedy pojawił się pierwszy chłopiec, który był zauroczony naszą małą Ewunią.

Każdy kolejny rozdział opowiadał o nowym bohaterze płci męskiej, który był obecny mniej lub więcej w życiu Ewy. Widzimy tu wpływ jaki każda z relacji ma na kobietę.
Zdecydowanie w tej pozycji nie znajdziemy miłości, aż do grobu od pierwszego wejrzenia jak w wielu utworach literackich. Natomiast odnajdziemy tu trudną i długą drogę, którą niejednokrotnie trzeba przebyć by stworzyć coś pięknego – relacje opierającą się na wzajemnym zaufaniu, szacunku, a także miłości.

„Otwarta lista adoratorów” jest pozycją wręcz na raz. Zawiera jedynie 134 strony, więc jej przeczytanie nie zajmuje dużo czasu! To ogromny plus! Książka jest dosyć uboga w szczegóły, opisy więc zapewne nie jest dla każdego. Mi samej brakowało opisów, ale widocznie taki zamysł miała autorka – zwięźle, prosto i na temat!
Natomiast co rzuciło mi się w oczy to niezwykle poważne, wręcz sztywne dialogi. Szczególnie z kolejnymi „amantami”. Zamiast rozmowy kobiety z facetem odczuwałam rozmowę pracownicy z szefem. Tak bardzo poprawnie, kulturalnie i wszystko na miejscu. Wręcz to jest nierealne!

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.
Każdy z Nas pragnie odnaleźć miłość.
Każdy pragnie znaleźć swoją drugą połówkę i cieszyć się szczęściem już na zawsze.
Jednak każdy z Nas drogę do Tego szczęścia musiał przejść z goła inną.
Może jedna kobieta znalazła szczęście przy przyjacielu z piaskownicy. Druga przy koledze ze szkoły. Trzecia znalazła swojego wybranka w pracy zawodowej. A czwarta całe życie szuka i chociaż nie brakuje kandydatów - każdy jest "nie tym jedynym".
Właśnie przypadek tej ostatniej kobiety idealnie odzwierciedla życie bohaterki książki "Otwarta lista adoratorów" - Ewy Maj.
Kobieta otwiera się przed nami z poszukiwać swojej miłości. Chociaż swoich adoratorów ma od czasów "piaskownicy", przez szkołę, aż po dorosłe życie - pełni szczęścia wciąż jej brakuje. Każdy przypadek nie dał jej Tego na co zasługiwała lub czego by oczekiwała. Zachodzi pytanie - "Czy czasami nie bierze nas pokusa na poprzestaniu na tym co "wystarczające" chociaż byłoby nie tym czego oczekujemy od życia?"
Ewa Maj zdecydowanie mówi NIE!
Kobieta chociaż bardzo krętą drogą - bardzo chce dotrzeć do tej odpowiedniej osoby - do swojego szczęścia i ostoi.
Cóż mogę powiedzieć na temat tej książki.
Ma tylko około 130 stron, więc dla osób, które czytają wartkim tempem jest to pozycja na godzinkę/dwie.
Każdy "rozdział" to jeden mężczyzna z życia Ewy Maj.
Jedna rozpoczęta i zakończona historia.
Postać Ewy została bardzo zgrabnie zbudowana - nie dostajemy przesadnie infantylnej, romantycznej i bujającej w obłokach księżniczki, która czeka na swojego księcia - ideału pod każdym względem i w każdym calu. Dostajemy dziewczynkę/nastolatkę/kobietę (zależnie od etapu książki),z którą wiele kobiet może się utożsamiać. Kobietę, która szuka szczęścia wraz z jego drobnymi wadami i przyznającą się do swoich wad i niedociągnięć.
Moim zdaniem jest to bardzo ciepła i miła opowieść, na smutny i szary wieczór.
Książka może wzruszyć, zasmucić lub rozweselić.
Może też przypomnieć własną drogę do szczęścia i przypomnieć, że w naszym życiu też było mnóstwo "Krzyśków", "Jarków" itp. i chociaż wtedy rozstania z nimi wydawały się tragedią - teraz czasami nawet o nich zapominamy.
Jak wspominałam książka jest krótka - bez dużej ilości opisów i dialogów - bo i tekstu nie ma dużo. :)
Myślę, że w zależności od osoby będzie to plus lub minus.
Jednych to zachęci, ponieważ nie lubią nadmiernego angażowania się w życie bohaterów literackich.
Inni mogą czuć niedosyt i lekkie zawiedzenie pewną powierzchownością.
Aczkolwiek ja uważam, że to cudowne, że na rynku literatury mamy wybór odpowiadający preferencjom każdego.
Ja ze swojej strony polecam zerknąć na tę pozycję.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.
Każdy z Nas pragnie odnaleźć miłość.
Jednak każdy z Nas drogę do Tego szczęścia musiał przejść z goła inną.

Ewa Maj już jako dziecko miała pierwszych adoratorów, a później byli kolejny. Przez jej życie przewinęli się różni chłopcy, nastolatkowie, mężczyźni. Każdy z nich coś do niego wzniósł, każdy zostawił po sobie ślad, jednak praktycznie każdy w końcu odchodził. Ona nadal czekała, nadal pragnęła wielkiej miłości, takiej, przy której wszystko przestaje być ważne, takiej na całe życie. Czy będzie dane jej ją odnaleźć? Kogo spotka na swojej drodze?

W książce poznajemy historię życia miłosnego naszej głównej bohaterki. Wraz z nią wracamy do jego różnych etapów, poznając mężczyzn, którzy wtedy w nim byli, jednocześnie dowiadując się co nieco o niej samej (jaka była, co lubiła, co robiła).
Historia w książce mnie się podobała, a jednocześnie uważam, że to taka lżejsza, na leniwy czas. Raczej nie zapadnie mi na długo w pamięci, jednak ani trochę nie żałuję, że po nią sięgnęła. Czytało się ją bardzo szybko, z jednej strony za sprawą lekkości, z jaką została napisana, z drugiej, ponieważ ma tylko 134 strony.

Główna bohaterka jest postacią ciekawą, dającą się lubić. Zdecydowanie plusem jest fakt, że nie „koloryzowała” niczego. Potrafi przyznać się do błędów, wyciągnąć z nich wnioski. Osobiście ją polubiłam.

„Otwarta lista adoratorów” to książka, której nie mogę nazwać arcydziełem, jednak jest na tyle ciekawa, że uważam, że warto po nią sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/11/otwartalistaadoratorowwydawnictwonovaeres.html

Dość intrygujący tytuł „Otwarta lista adoratorów” Małgorzaty Tarczyńskiej zwrócił na tyle moją uwagę, iż od razu chciałam przeczytać tę książkę. Czy to był trafny wybór?
Muszę przyznać, że z dystansem podchodziłam do lektury, patrząc na rozdziały nazywane kolejno różnymi męskimi imionami. Pomyślałam: o co tu chodzi? Jednak to, co mi się wydawało, kompletnie się nie sprawdziło i dobrze! Nie miałam przecież zamiaru czytać biografii adoratorów autorki. W zamian dostałam bardzo wartościową książkę zmuszającą do głębokich refleksji! Naprawdę nie spodziewałam się, że ta mała książeczka, te zaledwie sto trzydzieści cztery strony powieści obyczajowej, to bardzo cenne lekcje, a właściwie zwierzenia dorosłej kobiety (wycinki z kawałka życia) głównej bohaterki „Otwartej listy adoratorów”.

Ewa to pozytywnie nastawiona do świata marzycielka. Uparcie i skrycie marząca o założeniu rodziny, o byciu szczęśliwą, spełnioną zawodowo, jak i prywatnie. Ewa najbardziej marzyła o pięknej miłości, o mężczyźnie, z którym porozmawia na każdy temat, który będzie miał swoją pasję, w którym zakocha się na dobre i złe. Wciąż zadawała sobie pytanie: gdzie jest mężczyzna jej życia? Czy odnajdzie ją i zostanie jej mężem?

Ewa opowiada nam historię o kilku mężczyznach spotkanych w jej życiu, którzy niewątpliwie ją oczarowali, bądź też rozczarowali. Nie są to relacje oparte na seksie, a spotkania z przeszłości (od podstawówki po dorosłe życie),które pozwoliły Ewie wyciągnąć wnioski i poznać siebie z zupełnie innej strony.

Bohaterka bez owijania w bawełnę zdradza nam, że popełniła wiele błędów w relacjach z mężczyznami. Przeżyła sporo rozterek, a jej doświadczenia na każdym kroku uświadamiają, iż warto marzyć, dążyć do wyznaczonych sobie celów, warto nigdy się nie poddawać i szukać swego szczęścia, nie patrząc na porażki, nawet jeśli coś lub ktoś podcina nam skrzydła.

Decyzje Ewy Maj pokazują nam również, że warto jest czasem zaryzykować, pod żadnym względem nie bać się, ponieważ w naszym życiu wpisują się zarówno dobre, jak i złe emocje, uśmiech i łzy, niepowodzenia i sukcesy. Poznając bliżej bohaterkę, widzimy jej znaczącą przemianę. Głównie od momentu spotkania się ze swoimi znajomymi ze szkolnych lat…

Obok znalezienia miłości, szukając swojej drogi życiowej, chciała robić coś naprawdę pożytecznego, sprawiać radość, a jednocześnie być tak bardzo potrzebną... Zainspirowana koleżanką z liceum, która adoptowała rodzeństwo sąsiadów (gdy rodzice ich zginęli w wypadku samochodowym),postanawia zostać wolontariuszką w domu dziecka. Szybko zrozumiała, że uśmiech dzieci był dla niej wielką nagrodą, a one dodatkowo nauczyły ją spojrzenia na życie z zupełnie innej perspektywy.

Czy praca i wolontariat to jedyne, co spotkało naszą bohaterkę? Czy Ewa Maj doczekała się wymarzonej strzały Amora i założenia swojej rodziny? Jaki wpływ na życie Ewy miało spotkanie w domu dziecka pewnego rodzeństwa, którego bardzo polubiła? Jestem przekonana, że odpowiedzi na te pytania nieźle Was zaskoczą!
Bowiem.... „Wszystko, co nas spotyka, dzieje się po coś. Przeczytałam w jakiejś książce takie zdanie: ››Nigdy nie zapominaj, że wystarczy jeden człowiek albo jedna myśl, żeby zmienić swoje życie na zawsze.‹‹ Mądre, prawda?”

Krótko podsumowując: powieść niewątpliwie bawi, wzrusza i mobilizuje do głębokich przemyśleń. Polecam serdecznie!

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów.

Ewa miała wielu adoratorów, jednak żaden z nich choć zosgaiel w jej sercu ślad, nie został z nią na dłużej. Szukała i szukała, ale przez długi czas nie znalazła tego jednego jedynego. Zamiast milslco miałem złamane serce i rozczarowania.

Jak długo trwa poszukiwanie miłości? Widzimy tutaj że może to trochę zająć, ale warto się nie poddawać, bo znalezienie właściwej osoby jest warte cierpliwości.

A co gdy już się znajdzie tą miłość? To nie bajka Disneya , aby od razu był ślub i żyli długo i szczęśliwie. Tutaj także tak nie jest. Gdy wszystko już jest dobrze, na horyzoncie pojawia się choroba burząc planu na przyszłość i szczęście. Czy mimo to uda im się przetrwać? Czy kolejny związek Ewy będzie rozczarowaniem?

Choć książka jest bardzo cienką, zawiera w sobie wiele emocji, ukazanie obrazu miłości, jako czegoś co trudno zdobyć i utrzymać, ale jednak jest to uczucie warte wysiłku. Do tego piękna okładka, życiowa historia, bardzo romantyczna.

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów.

Jak długo trwa poszukiwanie miłości? Widzimy tutaj że...

⭐️⭐️⭐️⭐️

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów

"Otwarta lista adoratorów" autorstwa Małgorzaty Tarczyńskiej to krótka lektura, którą można przeczytać w zaledwie dwie lub trzy godziny.

Historia Ewy, nieustannie otoczonej adoratorami, przenosi czytelnika w świat poszukiwań miłości, trudnych wyborów i niespodziewanych zwrotów losu. Ewa jest kobietą, która marzy o odnalezieniu prawdziwej, trwałej miłości, ale jej droga okazuje się wyjątkowo wyboista.

Książka ta jest nasycona różnymi emocjami, co pozwala czytelnikowi współodczuwać z bohaterką każdy zawirowanie w jej życiu.

Autorka używa języka prostego i zrozumiałego, co sprawia, że lektura jest nie tylko przyjemna, ale także przyswajana błyskawicznie.

Niemniej jednak nie sposób nie zauważyć, że opowieść pozostawia wrażenie, iż jest nieco niekompletna. Osobiście, nie przepadam za zbyt krótkimi lekturami, ponieważ zazwyczaj szybko o nich zapominam. Mam obawy, że w tym przypadku może być podobnie.

Pomimo tego, "Otwarta lista adoratorów" zdołała mnie wciągnąć swoją prostotą oraz bogactwem emocji, które wywołuje. Dla miłośników opowieści o miłości i życiowych wyzwaniach ta krótka lektura z pewnością stanowi interesujący wybór.

⭐️⭐️⭐️⭐️

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów

Ewa Maj marzy o jednym - wielkiej i prawdziwej miłości. Niestety nie łatwo jest znaleźć tego jedynego. W jej życiu pojawia się wielu adoratorów, ale żaden z nich nie jest tym, z którym mogłaby stworzyć rodzinę. Kiedy w końcu znajduje odpowiedniego mężczyznę, wiadomość o chorobie zabiera jej coś, co było dla niej bardzo ważne. Jak potoczy się historia Ewy Maj?

"Otwarta lista adoratorów" to bardzo życiowa historia. Myślę, że wiele kobiet mogłoby się utożsamić z główną bohaterką. Każda z nas marzy o wielkiej i prawdziwej miłości. Mamy romantyczne dusze, pragniemy czułości, wsparcia, nawet porywów namiętności. Wszystko to zwieńczone ślubem i założeniem rodziny byłoby czymś wspaniałym. Tego chce Ewa Maj i nieustannie za tym goni. Mężczyźni, których na swojej drodze spotyka, zawsze zostawiają po sobie jakiś ślad, ale żadne z nich nie jest tym, którego szuka. Dopiero kiedy poznaje Mateusza wszystko się zmienia na lepsze, ale nagła choroba troszkę im to szczęście psuje. Mówiąc szczerze, dawno nie czytałam tak lekko napisanej trudnej historii. Nie spodziewałam się nawet, że będzie mi się tak dobrze czytać książkę, która porusza trudne tematy. Po przeczytaniu jej wiem, że może być świetnym dowodem na to, że po każdej burzy wychodzi słońce. "Otwarta lista adoratorów" to świetnie napisana obyczajówka, która poruszy każdego czytelnika. Świetnie się czyta, przede wszystkim jest bardzo krótka, więc spokojnie ją przeczytacie w jeden wieczór. Polecam, naprawdę warto ❤️

"Otwarta...

• Samodzielne
  • Recenzje

Dodaj cytat z książki Otwarta lista adoratorów