Operacja Whirlwind

Okładka książki Operacja Whirlwind James Clavell
Okładka książki Operacja Whirlwind
James Clavell Wydawnictwo: Aleksandria Cykl: Saga Azjatycka (tom 6) literatura piękna
Saga Azjatycka (tom 6)
Whirlwind
Aleksandria
2023-04-18
2023-04-18
Saga azjatycka Iran Bliski wschód Powieść angielska

Jak większość książek aurora, świetna.

Jak większość książek aurora, świetna.

Interesujący teatr wydarzeń, interesujący czas i osoby ale książka jako taka - dla mnie przynajmniej średnia. Ogólnie pomysł fajny ale wykonanie tylko dość dobre. Czy warto? Trudno powiedzieć myślę, że są książki lepsze. Ale o tym musicie sami zdecydować. Powodzenia! :)

Temat ciekawy, ale tak niemiłosiernie rozsmarowany, ućkany w dodatku przygodami, które silą się na tanią atrakcyjność w estetyce sex&violence, że przełknięcie tej kobyły nie jest tak bezbolesne, jak chciałaby, żeby to było.

Audiobooka wysłuchałem pod tytułem ,,Operacja Whirlwind''. I ,,Saga Azjatycka'' za mną, hm to czego mi brakowało w tej części to brak tego magicznego klimatu jaki miał Szogun czy Gai-jin, tu wszystko właściwie się kręciło wokół wojska i tego typu działań, nic specjalnego chociaż muszę przyznać że akcja była wartka i działo się dużo ale mimo to nasuwają mi się porównania do pierwszych części a na ich tle Whirlwind wypada blado.
Polecam całą sagę, jest to klasyka z którą warto się zapoznać i jak dla mnie była to super przygoda.

Ścieranie się: wielkich pieniędzy z zachodu z fanatyzmem, zastraszającą biedą i ciemnotą oraz polityką i walką o władzę, a a tym tle losy zupełnie bezbronnych ludzi, dobrze się czyta- polecam

Ostatnia część cyklu azjatyckiego autorstwa Jamesa Clavella przenosi nas do Iranu w czas rewolucji islamskiej. Książka jest wręcz kapitalna . Trudno ją zakwalifikować do jakiegoś konkretnego gatunku , ale jest ona kompletna. Warto poświęcić czas na jej lekturę. Niestety śmierć autora nie pozwoliła mu na kontynuację . POLECAM

Ostatnia książka cyklu azjatyckiego autora. Tym razem autor przybliża nam realia życia w Iranie w chwili objęcia tam władzy przez Chomeiniego. Książka napisana ciekawie, dynamiczna akcja, wyraziste postacie. Ze wszystkich książek tego autora ta najbardziej akcentuje jego przekonania polityczne (prawicowe). Może troszeczkę razić jego mało krytyczne podejście to rządów szacha.

1984

Gdybym mogła czytać bez przerwy - zrobiłabym to. Kolejny tom, szkoda, że ostatni, rewelacyjnej serii Clavella. Polityka, interesy, miłość - wszystko dzieje się tak, jakbyśmy tkwili w środku wydarzeń. Super!

Trochę przydługa, ale jak to Clavell - klasa.

Trochę przydługa, ale jak to Clavell - klasa.

Polecam

Polecam