Superpowerless

Victoria Kå Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-01-01
2023-01-01

Bardzo świetny debiut, niespodziewalam się tak wciągającej historii. Grupa przyjaciół zamieszkującą apartament, każdy ma swoje tajemnice. Czy przyjaźń przetrwa gdy wszystko wyjdzie na jaw.
Sienna którą ma za sobą ciężkie przeżycia wynajmuje u nich pokój. Jak się okaże również ona skrywa pełno tajemnic.
Ciecillia i Philip z boku wyglądają na idealne małżeństwo, lecz nikt nie wie że jest to tylko układ, który niesie korzyści dla obojga. Taki był plan od początku, ale z powodu pewnego wydarzenia wszystko wychodzi na jaw. Jakie będą tego konsekwencje?
Jaimi, Mili i Adrian to następni bohaterowi którzy skrywają swoje tajemnice. Czy wszyscy powiedzą prawdę Czy będą skrywać ją do końca?

Superpowerlees to losy przyjaciół którzy mają przed sobą tajemnice. Czy ich przyjaźń przetrwa ?

Wow, wow dla Victorii za pomysł na fabułę, która jest bardzo wciągającą, która pochłonie nas od pierwszych stron. Choć dla niektórych ta liczba osób i wiele wydarzeń może być za dużo ale ja lubię takie historie a zakończenie zaskakuje. Uważam że jest to świetny debiut który jest za mało poplularny. Jeżeli lubicie w książkach intrygi, pełno tajemnic, udawane małżeństwo, sekrety, uzależnienie, próby samobójcze to jest to zdecydowanie pozycja która warto poznać.

Ciecillia i Philip z boku wyglądają na idealne małżeństwo, lecz nikt...

Superpowerless to opowieść o grupie przyjaciół, która nie jest ze sobą do końca szczera. Wspólne mieszkanie, życie i apartament pełen tajemnic.

Cece i Philip z pozoru idealne małżeństwo. Nikt nie wie, że tak naprawdę to jest układ, a Cece płaci za niego wysoką cenę.

Sienna przeszła przez piekło. Teraz ma szansę, by zacząć żyć od nowa, ale czy jej sekrety nie poróżnią ją z nowymi przyjaciółmi? Czy jest możliwość, by mogła być szczęśliwa, gdy do gry wkracza stalker?

Jamie to najlepszy przyjaciel Philipa, ale czy może się tak nazywać, gdy sypia z jego żoną?

Mila, siostra Philipa i najlepsza przyjaciółka Cece, ma najbardziej nieszkodliwy sekret niż inni.

Adrian, najlepszy przyjaciel Mili. Praca na trzy etaty, studia i nikłe życie towarzyskie, znajdzie siłę, by wyznać swoje uczucie?

Zacznijmy, od tego jak ta książka mi się podobała. Bardzo, sama nie wiedziałam, czego można się spodziewać i to było w tym najlepsze, historia nie była przewidywalna. Narracja trzecioosobowa nie jest moją ulubioną, ale tutaj pasuje idealnie by opowiedzieć wszystkie historie.

Na początku bardzo znielubiłam Cece, bardzo. Dopiero po czasie przekonałam się, że w sumie, sama ma bardzo ciężko. Ona po prostu nie przewidziała konsekwencji, jakie wynikną z tego fałszywego małżeństwa. Układ idealny, posada, o jakiej marzyła i pozycja w świecie, którego chciała być częścią a w zamian? Bycie dobrą żoną dla zachowania pozoru.

Philip.. tu mogłabym się bardzo rozpisać, ale nie chce marnować słów na tego człowieka. Ani przez chwilę nie zastanowił się, czy z Cece wszystko w porządku, czy nie potrzebuje pomocy. Miał na szali jedynie swoje własne szczęście. Bardzo szkoda, że o nim jest tak mało, bo jestem bardzo ciekawa, co on robił, jak żył.

Jamie.. no cóż, tego pana nic nie usprawiedliwia. Zazdrosny, zakompleksiony (chociaż taki pewny siebie) i nieszczęśliwie zakochany. Naprawdę go polubiłam, ale jego zachowania to chodzące red flag. Nie mógł mieć kobiety, której chciał to postanowił, że udowodni, jaka jest zła. Chociaż gdyby ciągle się z nim spotykała, to by było już okey.

Mila, czasem naprawdę było mi jej szkoda. Ciągle nieświadoma tego, co się dzieje i zawsze dowiadująca się o wszystkim na końcu. Miałam wrażenie, że ciągle ma na oczach różowe okulary.

Adrian to cichy i dobry przyjaciel, potrafiący dochować sekret. Wiem, że sam nie miał lekko. Szkoda, że koniec końców miał złamane serce.

Przejdźmy do moich ulubionych osób! Sienna i Caiden. Caiden i Sienna. Już samo to brzmi bosko. Uwielbiam Carsona, odkąd tylko się pojawił i kibicowałam tej dwójce od samego początku. Oboje są po ciężkich przejściach, dlatego rozumieją siebie jak nikt inny. To jak Caiden bronił Sienny i jej mimo wszystko nie potępiał tak, jak inni, by mogli to zrobić, było to niesamowite.

Książka pokazuje, że przyjaźń może naprawdę dużo przetrwać, jeśli tylko jesteśmy szczerzy.

Jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam ♾️/⭐️

Booktok i bookstagram onlymebook

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Cecilia, Siena, Mila, Jaimie, Phil oraz Adrian to szóstka przyjaciół, którzy tworzą swoje grono. Jednak po przeczytaniu książki stwierdzam że skupia się ona głównie na Cecilii oraz Sienie.

Cecilia w gronie współpracowników uchodzi za królową lodu. Jest kobietą sukcesu, która dzięki układowi ze swoim mężem osiągnęła sukces. Niestety za każdym sukcesem kryje się jakieś poświęcenie. Tak też jest w przypadku Cece. Mimo iż z Philem tworzą zgodne małżeństwo nie ma w nim ani odrobiny miłości. A sekret, który trzyma ich w tym związku nie ma prawa ujrzeć światła dziennego.

Siena mimo iż jako ostatnia dołączyła do grona przyjaciół doskonale odnalazła się w towarzystwie. Już od najmłodszych lat dziewczyna skazana była na ból, cierpienie i rozczarowania. Ma za sobą próby samobójcze i chcąc zacząć życie od nowa wyprowadza się do Bristolu gdzie udaje jej się wynająć mieszkanie w luksusowym apartamencie, gdzie trafia na zgrane grono przyjaciół. Kobieta uciekając przez przeszłością skrywa swoje tajemnice przez przyjaciółmi. Okazuje się jednak że nie tylko ona. Każda z tych sześciu osób ma przed sobą tajemnice i niedopowiedzenia, które po wyjściu na jaw mogą zniszczyć ich przyjaźń.

Czy w momencie gdy kłamstwa zaczną wychodzić na jaw ich przyjaźń przetrwa? Czy będą w stanie zapomnieć i wybaczyć?

,,Superpowerless" jest to książka niezwykle wciągająca ale też trudna. Muszę Wam powiedzieć że ciężko jest mi napisać do niej recenzję. Ale nie dlatego że była zła. Wręcz przeciwnie. Jak dla mnie była świetna. Tylko niewiem co mam Wam napisać aby nie spojlerować😉😊Autorka porusza ważne tematy takie jak próby samobójcze a także uzależnienie. Kolejnym ważnym tematem jest przyjaźń, która przez niedopowiedzenia i tajemnice wystawiona jest na próbę. Niestety żadna relacja budowana na kłamstwach nie ma racji bytu. @vvictoria_ka gratuluję naprawdę dobrego debiutu 😊😉 i dziękuję za książkę do recenzji😘😘

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Książka która wciąga !!!!! Przeczytałam w jedno popołudnie co jest idealną recenzją. Przyjaźń i tajemnica czego można chcieć więcej. Mocno polecam wszystkim Iicząc na kontynuację. Wielkie podziękowania dla autorki.

Sienna dołącza jako współlokatorka do ekskluzywnego apartamentowca i jednocześnie staje się częścią paczki jego pozostałych mieszkańców. Aby jednak zapomnieć o swoich dawnych błędach, postanawia zataić przed nimi pewne fakty ze swojego życia. Jak się okazuje, nie tylko ona ma przed resztą tajemnicę, bo tak naprawdę żaden z nich nie jest do końca szczery. Cecilia jest żoną Philipa, ale tylko poprzez wiążący ich układ, z którego korzysta każde z nich. Philip może skutecznie zachować swój sekret, a Cece rozwija swoją karierę. Do tego grona dołącza jeszcze trójka przyjaciół: Jaimi, Mila i Adrian. Każdy z nich również posiada swoje sekrety. Jednak co się wydarzy, kiedy pewnego dnia wszystkie kłamstwa wyjdą na jaw? Czy jeden nieuważny krok może sprawić, że przyjaciele staną się wrogami?

Jest to książka, która opowiada niezwykle przejmującą, refleksyjną i prawdziwą historię, która porusza w nas emocje, jednak w mojej pamięci nie pozostanie ona na długo. Pierwsza część strasznie mi się dłużyła, gubiłam się w mnogości postaci i myliłam główne bohaterki, ale kiedy akcja się rozkręciła, nie byłam w stanie się oderwać. Niewątpliwie dużym atutem jest również styl pisania autorki, który od razu mi się spodobał.

Przyznam szczerze, że książkę bardzo chciałam przeczytać ze względu na jej opis, ale również na delikatną i przyciągającą wzrok okładkę. Niczego nie żałuję, ale nie do końca ta pozycja spełniła moje oczekiwania. Doceniam autorkę za pomysł na postacie i misterne ich skonstruowanie, a także za niesamowicie poplątane wątki i ukrywane intrygi, co spowodowało, że trwałam w delikatnym napięciu do samego zakończenia.

Victoria Ka w książce „Superpowerless” z pewnością chciała ukazać problemy w różnorodnych relacjach we współczesnym świecie, kiedy to człowiek dla człowieka ma bardzo małe znaczenie, a większą wagę przywiązuje się do tego, jak nas postrzegają inni oraz czym możemy się przed nimi pochwalić.

Uważam, że jak na debiut jest to bardzo dobra pozycja, ale nie do końca czułam się przez nią obezwładniona. Historie o ludzkich relacjach, postępowaniach i szeroko pojętej socjalizacji, to są pozycje dla mnie, ale powieść obyczajowa to na tyle trudny gatunek, że nie zawsze łatwo się wbić w preferencje czytelnika, a także wzbudzić aż takie emocje, aby pędził przez historię sprintem, a nie tylko dreptał z nogi na nogę spokojnym krokiem. Niemniej książka mi się podobała i ogromnie gratuluję autorce zarówno pomysłu, jak i wykonania.

Świetny debiut. Połączenie rewelacyjnej powieści obyczajowej ,z książką sensacyjną. Ta książka wciuąga lepiej niż nie jeden serial.
Grupa przyjaciół, jeden apartament, intrygi , tajemnice, sekrety. Czy to prawdziwa przyjaźń? A co jeśli skrywane tajemnice wyjdą na światło dzienne?
Bardzo dobrze się czyta tą powieść.

Bardzo dobrze się czyta tą powieść.

Jedna z najlepszych książek w tej kategorii, które czytałam :) Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła od początku czytania książki. Polecam każdemu, kto lubi przyjemne historie z wątkami pełnymi napięcia i sekretów oraz z nagłymi zwrotami akcji. Profil każdego bohatera jest starannie opisany, a cała fabuła logicznie przemyślana. Ciężko uwierzyć, że jest to debiut autorki. Czekam na kolejne wydania!

"Superpowerless" to historia która ma wiele wątków i epizodów. Opisuje nam grupę przyjaciół mieszkających w ekskluzywnym apartamencie oraz mieszkaniach. Poznajemy Cece i Philipa którzy są małżeństwem, ale tylko na papierze i nosząc obrączki. Jamiego studenta który kocha cię w Cece i jest przyjacielem Philipa. Mila to siostra Philipa oraz szwagierka Cece, studentka i właścicielka sklepu z roślinami. Podkochuje się w Jamiem. Jest też Sienna, która chce zacząć nowe życie po odwyku, mającą wiele tajemnic i sekretów, tak jak i jej nowi przyjaciele. Tylko ona jedna jedyna potrafiła od razu poznać kto jest kim w tym towarzystwie. Łączy ich przyjaźń, sekrety które zaczną wychodzić na jaw oraz chęć życia po swojemu i na własny rachunek. Autorka skonstruowała bardzo ciekawy obraz życia bogatych ludzi. Obnażyła ich prawdziwą naturę, którą chcieli za wszelką cenę ukryć przed innymi. Czy sekrety które w końcu ujrzały światło dzienne zmienią nastawieniem naszych bohaterów do ich życia? Zdecydowanie tak. Cece mimo próby samobójczej, zacznie żyć normalnie. Philip przyzna się do tego że jest gejem, a Sienna weźmie ślub ze swoim pracodawcą, lecz to będzie małżeństwo bez miłości. Wiele ciekawych wątków pojawia się i czytelnik chętnie zagłębi się w historię bohaterów tej książki. Początkowo książka jest zwyczajnie nudna , ale z czasem dzięki sekretom naszych bohaterów wciągnie nas w ich świat i będziemy chcieli poznać co postanowią ze swoim życiem.

Napisze krótko.
Czytając tą książkę miałam wrażenie oglądania serialu.
Napisane prostym językiem co daje możliwość dokładnego wyobrażenia tego co się dzieje. Czytałam książkę z zapartym tchem. Czekam na drugą część bo historia grupki przyjaciół i ich ciągłych zawirowań wciągnęła mnie niesamowicie.
Polecam każdemu kto chciałby "poczytać" serial! ❤️

Napisze krótko.
Czytając tą książkę miałam wrażenie oglądania serialu.
Polecam każdemu kto chciałby "poczytać" serial! ❤️

Czy kiedy mamy przed sobą tajemnice, wciąż możemy być przyjaciółmi?

Bristol. Grupa przyjaciół. Luksusowy apartament. Wiele tajemnic

Jest to historia grupki przyjaciół, każdy z nich jest różny i każdy ma swoje sekrety.
Cece zawdzięcza karierę pewnemu układowi. Jej mąż Philip zrobi wszystko, aby jego sekret nie wyszedł na jaw. Sienna już kilka razy chciała zrezygnować z życia , teraz po raz kolejny próbuje zacząć od nowa.

W apartamencie, gdzie wszyscy się łączą, na jaw wychodzą ich brudne sekrety, łącząca ich sieć niebezpiecznych, mrocznych i tajemniczych powiązań.

Co będzie kiedy wyjadą na jaw?
To książka pokazująca ludzkie oblicza, to, że ciężko naprawdę kogoś znać, o każdy może wiele ukrywać i udawać.

Czy kiedy mamy przed sobą tajemnice, wciąż możemy być przyjaciółmi?

Bristol. Grupa przyjaciół. Luksusowy apartament. Wiele tajemnic

• Samodzielne