Blood Fury

Okładka książki Blood Fury J.R. Ward
Okładka książki Blood Fury
J.R. Ward Wydawnictwo: Piatkus Cykl: Black Dagger Legacy (tom 3) fantasy, science fiction
Black Dagger Legacy (tom 3)
Blood Fury
Piatkus
2018-01-09
2018-01-09
wampiry romans paranormalny

Na półkach: , , , , , ,

W trzecim tomie cyklu „Black Dagger Legacy” tematem przewodnim jest rozliczanie się z trudną przeszłością. Każde z czwórki bohaterów staje przed takim zadaniem, wchodząc równocześnie w związki ze sobą nawzajem. Co ciekawe, postaci, którym autorka oddaje głos w tym tomie, mają dość podobne problemy, które obejmują szeroki zakres – od niespełnionej miłości po poważne traumy fizyczne i psychiczne. Autorka wgłębia się w podstawy psychologiczne przepracowywania odrzucenia przez najbliższych, straty, tortur i, z uwagi na pojawiającą się reprezentację LGBT, odkrywania własnej tożsamości.

Bohaterami tej części są młodzi uczestniczy szkolenia – pochodzący z arystokracji Peyton i zwykła dziewczyna Novo – a także Saxton, znany z głównego cyklu prawnik wampirzej społeczności i nowa postać w całej serii, Ruhn. Fascynujące było czytać o tajemnicach, jakie skrywali poszczególni bohaterowie, ponieważ o wielu z nich, mimo że to już kolejna część tego podcyklu, nigdy wcześniej nie było wzmianki. Styl jak zwykle soczysty, charakterystyczny dla autorki, a opisywane wydarzenia czy przemyślenia bohaterów gwarantowały emocjonalny rollercoaster – od pierwszych do ostatnich stron. Niezmiennie jestem zakochana w BDB, a pełnoletnim czytelni(cz)kom lubiącym pikantne romanse paranormalne zalecam lekturę od początku głównego cyklu, najlepiej w języku oryginalnym.

2056

Blood Fury to historia Novo i Peytona oraz Rhuna i Saxtona i lepiej ją przeczytać po The Chosen.
Peyton jest typowym bogatym i zarozumiałym wampirem, w którego żyłach płynie królewska krew. Novo to twarda dziewczyna, która dystansuje się i nie pozwala nikomu przedostać się przez jej obronę. Jednak Novo zawsze miała słabość do Peytona, bez względu na to, jak bardzo stara się ignorować swoje uczucia. Niestety, Peyton nadal wierzy, że jest zakochany w Paradise, ale szybko uświadamia sobie, że nie wie pierwszej rzeczy o kochaniu kogokolwiek, w tym samego siebie.
Podróż Novo była piękna, poruszająca serce i całkowicie idealna pod każdym względem. Novo miała PTSD, oprócz tego, że nie widziała, jak radzić sobie z traumą i żalem oraz wpływ, jaki to miał na nią i wszystkich wokół niej. Novo w tej książce i pokazuje, że bycie silnym i przetrwanie jest jedną z najpiękniejszych rzeczy na tym świecie.
Historia Saxtona i Ruhna zaczyna się, gdy Ghrom wyznacza Ruhna by chronił Saxtona, podczas gdy on rozstrzyga bitwę o własność miłej wdowy Minnie.
Ruhn nie miał łatwego życia, a z tej książki dowiesz się wszystkiego o jego przeszłości i muszę przyznać, że łezka mi z oka poleciła, ale zawsze jest przy swojej siostrzenicy, Bitty, a także dla reszty braci. Jest bardzo szczęśliwy, gdy Ghrom prosi go, by został ochroniarzem Saxtona, ponieważ w końcu może poczuć, że zarabia na swoje utrzymanie. Ale w wiejskim domu sprawy szybko się rozwijają, na lepsze i na przerażające. Kochałam historię miłosną Saxtona i Ruhna i chcę przeczytać o nich więcej.

Rewelacyjna kolejna część cyklu o Braciach Czarnego Sztyletu i adeptach, których kształcą.
Tom opowiada o losach dwóch par: Saxtona, królewskiego prawnika i Rhuna, wuja adoptowanej córki Mary i Ranhkora oraz Novo i Peytona - młodych uczestników programu Bractwa. Ich miłość okupiona jest bólem i cierpieniem, ale wzruszające zakończenie satysfakcjonuje moje czułe serce.
Tom należy czytać przed częścią The Thief, by zachować chronologię wydarzeń.

Tom...

• Anglojęzyczne