Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy

Okładka książki Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy Wojciech Paszyński
Okładka książki Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy
Wojciech Paszyński Wydawnictwo: Bosz popularnonaukowa
popularnonaukowa
Bosz
2023-05-01
2023-05-01

Świetna książka! W szkole nie znosiłam nauki historii i dopiero uczę się jej na nowo poprzez książki które opowiadają o historii w ciekawszy sposób. I ta książka jest genialna! Przedstawia wiele bardzo ciekawych postaci i wynalazków. W wielu przypadkach, w życiu bym nie podejrzewała, że to Polak stoi za danym odkryciem czy wynalazkiem! Aż wstyd że nie uczymy się o tych ludziach w szkole. Dodatkowo ksiązka jest pięknie wydana i czyta się ją bardzo szybko.

Jeden mały minus to czasam autora ponosił patriotyzm i doniosły i dumny język, który mnie irytował. Ale na szczęście nie za często.

Mimo tego bardzo polecam tę książkę każdemu! Niesamowicie otwiera oczy na znaczenie Polaków w świecie!

Przepiękny, bogato ilustrowany album, na 400 stronach prezentujący światowe dokonania Polaków. Esencja wiedzy o nie zawsze dostatecznie znanych pionierach nauki i techniki, ale także podróżnikach, odkrywcach, literatach itd. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego Polaka.

temat szczytny , wykonanie ładne . Niestety 65% zawartości to ilustracje i zdjecia które zajmują całą a czasami 2 strony... podejrzewam że treść bardzo ogólnikowa

Dodaj cytat z książki Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy