Romans z kortami w tle

Okładka książki Romans z kortami w tle Barbara Makowiecka
Okładka książki Romans z kortami w tle
Barbara Makowiecka Wydawnictwo: Sorus literatura obyczajowa, romans
Sorus
2023-04-27
2023-04-27
Literatura polska Literatura obyczajowa Powieść obyczajowa Literatura piękna romans

Mam bardzo mieszane uczucia odnośnie tej książki. Zaciekawił mnie temat "z kortami w tle" lecz dość szybko moje oczekiwania zostały zweryfikowane gdyż tenis jest tam bladym tłem a głównym wątkiem są dwaj główni bohaterowie i ich relacje przedstawione bardzo intymnie a wręcz dosadnie. Jakoś nie potrafiłem ich polubić a ich zachowania były dla mnie tak irracjonalne i dziwne, że cieszyłem się gdy dobiłem do irytującego zakończenia.

„Romans z kortami w tle” Barbary Mazowieckiej wydawnictwa Sorus. Pierwszy raz miałam styczność z piórem autorki i powiem Wam, że powieść potrafiła przyciągnąć swoją uwagę.
Jeśli to jest książka pisana na szybko i wrzucona do szuflady, to jestem bardzo ciekawa kolejnych powieści.

Trzymającą w napięciu historia nie pozwoliła na chwilę wytchnienia. Wiele się działo, a emocji było jeszcze więcej.

Wimbledon. Zawody, w których udział brał Andreas oraz Inka. Świat, w którym żyli od wielu lat. Ten sport to dla nich pasja, a zarazem ciężka praca. Wiele lat wysiłku, mobilizacji, koncentracji i ćwiczeń.

Pierwsze namiętne spotkanie mimo wszystko obcy sobie ludzi. Wiele emocji. Mało słów. Spełnienie snów. To pierwsze spotkanie Inki i Andreas dwojga wschodzących Tenisistów.

Po trzech latach spotykają się znów. Teraz są już dojrzalsi i mądrzejsi. Dreszcze i emocje pierwsze dnia wróciły i nie pozwalały o sobie zapomnieć. Napięcie, pożądanie pojawiło się jeszcze większe, ale co z tego? Okazało się, że kłamstwo ma krótsze nogi, niż możemy się spodziewać.

Kort tenisowy, siatka, rakietki i piłka oraz przeciwnik to walka o mecz, który pozwoli grać z kolejnym przeciwnikiem. Kiedy jednak w życiu prywatnym przeciwnikiem staje się osoba, która dawała namiastkę szczęścia, wtedy walka toczy się o wszystko.

To było świetne. Z Każdą kolejną stroną książka nie dała się odłożyć. Wiele ciekawych zwrotów, które sprawiały, że nieraz byłam w szoku.
Chociaż Fabuła była przewidywalna, to jej otoczka sprawiła, że się w niej zatapiała.

Emocji było co niemiara. Brawo dla autorki za napięcie, które stworzyła w książce, tak, jakbyśmy oglądali i słuchali mecze na żywo.

Historię pisze życie, czy życie pisze historię?

Serdecznie polecam tę powieść. 🥰

• Nowości 2023
  • Ciekawe

Dodaj cytat z książki Romans z kortami w tle