Dziennik moich podróży

literatura podróżnicza
Bezdroża
2023-05-09
2023-05-09

To ciekawa książka rozwijająca kreatywność dziecka, która może sprawdzić się o każdej porze roku. Dziennik służy do zapisywania w nim pamiątek z wycieczek lub podróży. Dzięki takiemu wydaniu dzieci mogą uczyć się przez zabawę przy okazji zapisując piękne wspomnienia z wyjazdów. W dzienniku można rysować, wklejać zdjęcia lub zapisywać ważne informacje dotyczące zwiedzanych miejsc. Znajduje się w nim także mapa Polski, Europy i świata, gdzie można zaznaczyć miejsca, które się zwiedziło. Autorki Dominika Zaręba i Aleksandra Lisek zadbały też o kodeks oraz wskazówki przydatne dla małego podróżnika. To książka, którą można ze sobą zabrać na różne wyjazdy albo weekendowe wypady za miasto. To pomysłowe wydanie sprawdzi się podczas wycieczek po Polsce lub zagranicznych podróży. 👌 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/10/dziennik-moich-podrozy.html

Dziennik Moich Podróży

Niezależnie od wieku dziecka ( bo wiadomo możecie dzieciom pomagać) Wasze pociechy będą mogły zrobić sobie taki Dziennik z każdej wyprawy.
A co znajdziecie w środku?
Przede Wszystkim poznacie Kodeks Małego Wędrowcy 🌍
Rady dla dorosłych 📝
Będą Wam towarzyszyć zwierzaki które mają specjalne zdolności ✨
Znajdziecie tu mnóstwo miejsca na rysunki, zdjęcia 📷, jak również opis tego co danego dnia Wasze dzieci zobaczyły i przeżyły ✨
Możecie stworzyć listę dobroci ✨gdzie najlepsze smakołyki 🍭 albo dania danego regionu 🍽️
Jakie nowe rośliny i zwierzęta zobaczyliście i poznaliscie.
Specjalna lista dla zdobywców szczytów ⛰️
Może macie jakieś ulubione muzea bądź parki tematyczne?
Dla odkrywców historii ulubione zamki i ruiny, a może spotkaliście zjawę? Wszystko to możecie tutaj opisać 🏰
Dla miłośników szyfrowania też znajdzie się miejsce 🗝️
Oraz tajemnicza skrzynia ✨
I tak naprawdę ogranicza Was wyobraźnia 😀zapisujcie, rysujcie i wklejajcie ✨

Dziennik Moich Podróży

A co znajdziecie w środku?
Przede Wszystkim poznacie Kodeks Małego Wędrowcy 🌍
Rady dla dorosłych 📝
Będą Wam towarzyszyć zwierzaki które mają specjalne zdolności ✨
Znajdziecie tu mnóstwo miejsca na rysunki, zdjęcia...

Mega przyjemna książka! Dzieciaki na pewno będą mieć z tego świetną zabawę a i ja nie narzekałam mogąc sobie przypomnieć wyjazd i wybierając zdjęcia, które wkleję. Jest to świetna pamiątka i motywacja żeby nie siedzieć całymi dniami w domu; bo podróże wcale nie muszą być jakieś wielkie, na drugi koniec świata. Jest też strona o odwiedzonych muzeach czy parkach krajobrazowych. Jedynie odejmuję punkt na niektóre "ogólne strony", bo potrafiłam je w całości zapełnić po jednym wyjeździe, a przecież w dzienniku ma się zmieścić aż osiem podróży ;)

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

💛 "Dziennik moich podróży" Dominika Zaręba, Aleksandra Lisek; Wydawnictwo Bezdroża 💛

Dzisiaj recenzja bardzo nietypowa, bo nie książki, a dziennika. "Dziennik moich przygód" mimo, że przygotowany głównie z myślą o dzieciach może być świetny również dla starszych osób 💛

Dziennik ten wzięłam dla siebie z czystej ciekawości i też tego, że lubię podróżować 💛 opis mówi nam, że książka ta przeznacza jest dla dzieci powyżej 6-ego roku życia i będzie idealna do wypełniania dla dzieci i rodziców 💛 i patrząc na treść książki i jak jest przygotowana! Zdecydowanie jestem na tak.

Każda strona jest inna (spójrzcie na inne zdjęcia niż pierwsze, tam są przykładowe ilustracje!) i zawiera inne tematy, ilustracje. Bardzo podoba mi się sposób w jaki zostało to przygotowane.

Dziennik ten przygotowany jest tak, że dziecko może uczyć się przez zabawę, dodatkowo zachowując razem z rodzicami piękne wspomnienia z wycieczek. Uważam, że to naprawdę fajna forma dla rodzin! 💛 zwłaszcza, jeśli chcecie, żeby wasze pociechy zajmowały się czymś kreatywnym 💛

Dla małych artystów, książka jest przygotowana tak i jej ilustracje, ze bez żadnego problemu będzie można je zakolorować!

Uważam, że jeśli macie dzieci i chcecie, żeby fajnie spędziły czas po podróży- jest to coś dla Was! Oczywiście, jeśli chcecie kupić taki dziennik sami dla siebie, żeby spędzić miło czas wypełniając coś takiego- również jak najbardziej polecam 💛

⭐️5/5
💛10/10
🌅6+
🌶0/5

📖stron: 85
🌅seria: ❌/❓
🔡literki i obrazki: duza, dobrej jakości

Wakacje rozpoczynają się a wraz z nimi dłuższe lub krótsze wyjazdy, na których można zwiedzić wiele ciekawych miejsc i zjeść wiele przepysznych potraw.
Pierwsze strony „Dziennik moich przygód” to Kodeks Małego Wędrowca i Rady małego wędrowca dla dorosłych. Te dwie strony to przedstawione w punktach jak dziecko, a jak rodzic powinien przygotować się do wycieczki, by wspólna wyprawa była wspaniałą przygodą.
W dzienniku jest wiele miejsca na notatki, zdjęcia i rysunki jakie można wykonać po powrocie z podróży. Dzieci mogą narysować flagę danego państwa lub herb miasta. Może również zawrzeć informacje o pogodzie i posiłkach jakie się jadło. Nie braknie również miejsca na spisanie pamiątek jakie przywieziona z wycieczki.
Prowadzenie takiego dziennika to nie tylko świetna zabawa podczas jego wypełniania, ale również motywacja do wzbogacenia swojej wiedzy o informacje o danym miejscu. O przyrodzie, zwierzętach, ale również o historii danych miejsc.
To co bardzo podoba mi się w tym dzienniku, to jego czarno-białe strony. Dzięki temu można użyć wyobraźni i prowadzić go w sposób w jaki się tylko chce. Kolory można dodać poprzez wklejanie zdjęć lub dzięki kolorowym rysunkom. Można również pisać różnymi długopisami. Dzięki temu takie dziennik będzie tylko nasz.
Myślę, że prowadzenia takiego dziennik jest świetnym pomysłem i bardzo miło będzie taki „pamiętnik” z podróży otworzyć za parę lat i powspominać czasy dzieciństwa.
#współpracareklamowa Wydawnictwo Bezdroża

Jest to mała książeczka, która sprawia bardzo dużo radości i pozwala powrócić do pięknych wspomnień z niejednej podróży !
Myślę, że autorki, Dominika Zaręba oraz Aleksandra Lisek, stworzyły formę pamiętnika zarówno dla dużych i małych. Osobiście świetnie się bawiłam wklejając zdjęcia, opisując zapamiętane przygody, najciekawsze miejsca, oceniając pogodę oraz najsmaczniejsze dania i przekąski. Jest to świetna forma pamiątki, którą można otworzyć za kilka lat i powspominać :)
Zdradzę Wam co możecie zamieścić w tym wakacyjnym dzienniku.
Na mapie Polski można zaznaczyć odwiedzone miejsca, a na mapie Świata odwiedzone kraje. W dzienniku można opisać 8 podróży. Można narysować bądź wkleić flagę kraju/herb miasta (ja osobiście to pole przeznaczyłam na wklejenie zdjęć),napisać z kim się poróżowało, co najciekawszego można było zobaczyć, jaka pamiątka została przywieziona oraz co smacznego można było zjeść. Ponadto jest sporo miejsca na opisanie dodatkowych, własnych refleksji :)
W dalszej części można stworzyć autorską listy: najciekawszych odwiedzonych miejsc w danym roku, ciekawych potraw, owoców, warzyw i deserów, najciekawszych gatunków roślin i zwierząt, odwiedzonych parków i rezerwatów przyrody, zdobytych szczytów, odwiedzonych zamków.
Jeśli chcecie zrobić prezent osobie uwielbiającej podróże, albo wyzwolić kreatywność u Waszego potomstwa to jest to idealny prezent! :)

Już niedługo wakacje co oznacza więcej wycieczek w tym roku może wam towarzyszyć „Dziennik moich podróży” jest to raczej pozycja dla młodszych, jednak, jak ktoś ma ochotę wyżyć się artystycznie, to również będzie się dobrze bawił. Zapisuj, rysuj wklejaj trzy hasła główne księgi wspomnień z waszych wypraw. Książka oczywiście cała jest w obrazkach. Jest mnóstwo miejsca na waszą kreatywność. Mamy wypisanych bohaterów, z którymi razem będziemy przeżywać wspomnienia i wypełniać karty dziennika. Uroczy kodeks młodego wędrowcy. Trwała pamiątką. Z wartością edukacyjną. Ponadto książka jest cienka więc można spokojnie zapakować ją do małego plecaczka i nie zepsuje się, bo ma troszkę twardszą oprawę jednak nie będzie ona dużym ciężarem, więc można ją wszędzie brać ze sobą. Must have tego lata.

Kiedy byłam dzieckiem zawsze podobały mi się zeszyty zamieniane w pamiętniki z podróży - pelne wycinków, kolorowych zdjęć i wspomnień.

Nie mogłam więc przejść obojętnie obok nowości od wydawnictwa Bezdroża, która przyciąga uwagę już samą okładką.

#dziennikmoichpodróży to świetnie ułożony, niewielki dzienniko/notatnik.
Znajdziemy tu miejsce na opisanie 8 podróży, ale to tylko jedna z wielu opcji.

Dziennik zawiera też kodeks małego wędrowcy, sporo list do uzupełnienia, m.in. listę piosenek, których słucham w podróży, listę potraw, listę zdobytych górskich szczytów itd.

Mamy tu miejsce na zdjęcia, rysunki i notatki. Myślę, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Mimo małej objętości książki jest tego naprawdę sporo. Wszystko ukryte w solidej, twardej (choć nie całkiem sztywnej) oprawie.

Jest to świetny sposób na wykonanie pamiątki z wakacji, nawet jeśli nie jesteśmy fanami zbierania bibelotów - wszystko mamy zamknięte w cienkim zeszycie.

Osobiście planuję podsunąć ją synkowi jak tylko przyswoi naukę pisania. Myślę, że będzie to fajny sposób na wspólne spędzanie czasu, jak i samodzielne pielęgnowanie wspomnień, uważności i wdzięczności.

#dziennikmoichpodróży to świetnie ułożony, niewielki dzienniko/notatnik.
Znajdziemy tu miejsce na opisanie 8 podróży, ale to...

Dla małych i dużych podróżników mam dziś polecajkę jaką jest "Dziennik moich podróży" autorstwa Dominiki Zaręby oraz Aleksandry Lisek .

To rewelacyjny pamiętnik podróży, w którym szczegółowo możemy opisać 8 naszych niezwykłych wycieczek oraz wkleić zdjęcia.
Będziemy mogli również zaznaczyć na mapie Polski, Europy oraz świata miejsca przez nas już odwiedzone. Narysować posiłki, które nam przypadły do gustu oraz te , których nie dało się zjeść 😊
Znajdziemy tam również miejsce , w którym możemy wypisać zwiedzone przez nas :
🔸Parki krajobrazowe
🔸Szczyty
🔸Muzea
🔸Zamki

Jest to solidnie wykonany dziennik, który może być wspaniałą pamiątką na lata. Kartki posiadają czarno-białe ilustracje, które można pokolorować według uznania 😊

Wraz z mężem myśleliśmy by kupić taki pamiętnik, w którym razem z dziećmi będziemy opisywać miejsca naszych podróży.

"Dziennik moich podróży" to frajda dla małych i dużych 😊 serdecznie polecam 😃

• Od wydawnictwa
  • Współprace

Dodaj cytat z książki Dziennik moich podróży