Związane dusze

* z poczuciem humoru
* wątki faministyczne
-Lekko monotonne
Mile spędziłam czas, trafia na listę ulubionych, Polecam. 🙂

Są autorki ,które jak wydają nowe książki to sięgam po nie w ciemno i nigdy nie jestem zawiedziona. Tak też mam z @nana_bekher_autorka , której pióro wprost uwielbiam. Książkę, która wam przedstawiam nie przeczytałam, tylko pochłonęłam.

Ariana to kobieta ,która całe życie musiała o wszystko walczyć. Pierwsze sprzeciwiała się ojcu później bratu, który wychowany rygorystycznie nie rozumiał siostry. Kiedy dostaje wymarzoną pracę w biurze architektonicznym nie wie, że jest to początek jej nowego życia. Gdy poznaje swojego szefa , okazuje się, że są swoimi przeznaczonymi. Ani Ariana, ani Camilo nie zamierzają jednak ulec losowi.
Czy te dwa silne charaktery będą potrafiły znaleźć kompromis? Czy Camilo zmieni się dla Ariany? A może to ona zmusi się do zaakceptowania niechcianej więzi?

"(...) Milcz! Ja nie mam czasu ani chęci na tę więź. Mam być silnym, twardym i bezwzględnym Alfą, a nie jakąś pierdołą, która trzęsie się o swoją kobietę."

Autorka zaserwowała nam rewelacyjne połączenie romansu z fantastyką. Znajdziemy tutaj namiętność, miłość, pikanterie. Jednak nie byłabym sobą gdybym nie odczytała wątków między wierszami. Odnalazłam tu walkę o przetrwanie , sekrety,tęsknotę, utratę rodziców, zazdrość, rywalizację i niesprawiedliwość. Bowiem będąc kobieta jest się na straconej pozycji i całe życie trzeba facetom coś udowadniać.

Jeśli chodzi o bohaterów jestem totalnie zauroczona Ariana do tego stopnia ,że teraz łapie się na porównywaniu jej z kobietami z innych książek. Siła, upór, charakter dziewczyny jest równy samemu Alfie, który będzie miał nielada orzech do zgryzienia.
Na naszych oczach będzie rodziła się miłość, zaufanie ,kompromisy, akceptacja nie tylko głównych postaci. Odnajdziemy tutaj różne osoby , rodziny a co za tym idzie odmienne hostorie tworzące spójna całość.

„Związane dusze” to historia o zmiennych ludziach, w których drzemie wilcza natura. Jeżeli lubicie takie klimaty to gorąco wam polecam.

Na tyle interesująca, że dałam radę przeczytać, jednak bez szału.

Na tyle interesująca, że dałam radę przeczytać, jednak bez szału.

"Związane dusze" to całkiem inna książka od Nany Bekher. Do tej pory Nana opisywała zwykłych ludzi, bogatych, biedniejszych i ich losy oraz gorące sceny z nimi. Tym razem otrzymujemy niby normalny świat z ludźmi ale dodatkowo mamy do czynienia z wampirami i wilkołakami. Głównie tymi drugimi ;) To co tutaj naszykowała autorka dla czytelników to muszę przyznać, że mnie zaskoczyło totalnie! Mało tego, po przeczytaniu, napisałam do autorki, że ja chcę więcej!!!

Wyobraźcie sobie, że żyjecie w świecie, gdzie za sąsiadów macie ludzi, którzy potrafią zmienić się w wilkołaka, czy w wampira. I mało tego, wampiry, czy wilkołaki mogą tworzyć związki ze zwykłymi ludźmi. W tej książce dowiadujemy się, że u wilkołaków jest coś takiego jak "przeznaczenie". Czyli że jak dwójka osób przeznaczonych sobie przez los, się spotka i dotknie, od razu czują tę więź i wiedzą co to oznacza. Tutaj taka więź dotyka Arianę i Camilla. Ona dopiero co zaczęła pracę w biurze architektonicznym , w którym on jest jednym z szefów. Obojgu ta więź jest nie na rękę i próbują całe zdarzenie, ba!, fakt o tym, próbują ukryć przed wszystkimi! Jednak, takie chowanie się z tym oraz próba odrzucenia tej więzi ponosi swoje konsekwencje. A może być jeszcze gorzej!!! Czy uda się tej dwójce oszukać los? Przecież wiemy, że przeciwieństwa się przyciągają. A Ariana i Camillo, to kompletne przeciwieństwa. :) Czy jeśli poddaliby się losowi i stworzyliby związek, to byli by szczęśliwi? Jaką podejmą decyzję i dlaczego od ich decyzji będzie zależało życie innych? Zapraszam do tej emocjonującej książki!

Pisałam już niejednokrotnie, że książki Nany Bekher mogę brać w ciemno. Do tej pory na żadnej jej książce się nie zawiodłam. Tym bardziej byłam ciekawa, jak poradziła sobie w takiej trochę fantastycznej historii. I jestem szczerze bardzo zadowolona!!! Historia pisana jest z punktu widzenia obojga głównych bohaterów plus czasem poznajemy jeszcze punkt widzenia dodatkowych bohaterów. A więc mamy możliwość poznania też ich myśli i uczuć, które nimi targają. A tych trochę tutaj jest, bo jakby nie było, zarówno Ariana jak i Camillo są dosyć temperamentni i charakterni. Co może Wam podpowiedzieć, że dzieje się pomiędzy tą dwójką bardzo dużo!!! Ale pamiętajcie, że wkraczamy w świat wilkołaków i o nich samych też się trochę dowiadujemy. Podglądamy też związki rodzinne. W rodzinie Ariany też sporo się dzieje i nie koniecznie dobrze się dzieje. Koniecznie musicie sięgnąć po tak emocjonującą książkę, dzięki której się zrelaksujecie, ale też po której przeczytaniu zastanowicie się na pytaniem - czy od przeznaczenia można uciec? A ja jestem pod wrażeniem tej historii i będę się przypominała autorce, żeby pomyślała nad kontynuacją tej książki, albo nad inną w takim stylu. Trzymam za to kciuki, bo lubię takie klimaty :)

W momencie skończenia czytania "książka" miała ocenę 6,9 a ja się zastanawiałam kto zdecydował się ją wydać. Mini rozdziały w których działo się bardzo dużo ale nic tak naprawdę nie zostało rozwinięte. Moim osobistym odczuciem było to jak opowiadanie z wattpa napisane przez 16 letnia wojująca feministkę. Wszyscy mężczyźni to jakieś szowinistyczne świnie z którymi walczy nasza dzielna, mądra, odważna itd... bohaterka. Brak jakiej kolwiek logiki w opowiadaniu. Nasz alfa który praktycznie zajmował się tylko firma i nasza bohaterka. Czy ta wataha nie miała innych problemów? Jak duża była ta wataha bo przewijały się tylko te same osoby. Jak poznajemy szwagierkę naszej Luny dopiero dowiaduje się jakiej płci będzie dziecko a miesiąc czy troszkę więcej już je rodzi. Wszystko układa się po sznureczku i przez to jest bardzo mdłe. Brakło tylko żeby finalnie nasza feministka nie została alfa watahy. Dialogi były koszmarne jakby rozmawiały zaprogramowane roboty. Temat truskawek tak był wałkowany że prawie alergii dostałam.

"Nie chcę tej więzi, nie chcę tego zamieszania, tej huśtawki emocjonalnej, tego uwięzienia. Z drugiej strony ciągnie mnie do niej, cały czas mam ją w głowie. Jak ona pięknie wygląda, taka skupiona na pracy."

Cześć książkoholicy 🎶💙

Historia, która skradła moje serce już od pierwszych stron, i której mam ogromną przyjemność patronować!
Jak wiecie, lubię poczytać trochę fantastyki, ale musi być to naprawdę dobre!
Fabuła WILCZKÓW od Nany Bekher to właśnie to co tygryski lubią najbardziej.
Trochę odrealniona, ale i także życiowa historia, przepełniona emocjami.
Zachwycająca, poruszająca i otulająca czytelnika niczym kokon.
Jeśli lubicie tego typu książki to ja Was gorąco zachęcam do lektury.
Nana stworzyła niesamowitą historię, a lekkość stylu jaki ma autorka jest dodatkowym plusem. Przez jej książki się po prostu płynie, w trybie błyskawicznym.

Jeżeli macie ochotę na coś nowego, świeżego i mega wciągającego, to już wiecie po co sięgnąć!

Polecam serdecznie!

"Alfa nie może odrzucić swojej przeznaczonej, wyprzeć się więzi. Jego partnerka to Luna stada, matka całego stada, durniu, stado za chwilę ją poczuje."

Cześć książkoholicy 🎶💙

Jak wiecie, lubię poczytać trochę...

To było słabe i to pod wieloma względami.Chaotycznie i powierzchownie opowiedziane;urwane rozmowy,bezpośrednie przeskoki z jednej sceny w drugą.Niedorzeczne,nierzadko śmieszne zachowanie bohaterów.Fatalne sceny zbliżeń,współczuję kobiecie, bo jej facet za każdym razem pomijał grę wstępną.Dziwne były te sceny,kiepsko i niedojrzale opisane.Ogólnie ta książka to strata czasu.

Mogło być fajnie, niestety "pisarka" bez talentu. Ani warsztatu, ani konsekwencji zdarzeń, płytko, miernie językowo i z błędami ortograficznymi! Aż wstyd za takie coś, bo książką tego nazwać nie można, brać pieniądze.

Książkę czyta się szybko, natomiast poziom jest średni. Opowieść jest powierzchowna, a tłumaczenie zachowań nijakie.

Świetna książka.
Mam nadzieję, że autorka wyda więcej książek w tym klimacie.

Świetna książka.
Mam nadzieję, że autorka wyda więcej książek w tym klimacie.

• Romans
  • Przeczytane 2023
  • Od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Związane dusze