Adaś i słoń

literatura dziecięca
Świat Książki
2008-01-01
2008-01-01

Tym razem o książce w formie audiobooka; wspaniała, urocza, pełna wdzięku i prostoty bajka dla dzieci o przyjaźni, która czasami bywa niezrozumiała.

Chłopczyk Adaś zaprzyjaźnia się ze słoniem, ale nie takim zwyczajnym z zoo, lecz pluszową przytulanką, która na dodatek potrafi mówić ludzkim językiem i mieć bardzo ciekawe przemyślenia na temat otaczającego świata....

Wszyscy w domu kochają tę książeczkę
bardzo poważne rozmowy Adasia i Słonia prowadzone wydawałoby się skomplikowanym, 'nadętym' językiem powodują, że dzieci chętnie korzystają z 'trudnych słów' żeby wymądrzać się na codzień.
Bardzo 'filozoficzne dysputy i naukowe dywagacje na cudownie błahe tematy rewelacyjnie odświeżają dorosłe spojrzenie na świat.

Znakomita książeczka opowiadająca o prostych sprawach w prosty sposób, a jednak na codzień wielu z nas nie dostrzega tej prostoty. Adaś prowadząc dialog ze swoim przyjacielem - Słońcem, ukazuje nam, źe my dorośli komplikujemy sobie świat, który dla dzieci jest wciąż jasny, czysty i nieskomplikowany. Polecam

• Dzieciowe
  • Dzieci 6+
  • Białe Kruki
  • Do wypożyczenia B. Dzielnicowa
  • 2021
  • Do zdobycia dla moich chłopców

Dodaj cytat z książki Adaś i słoń