Rok nad morzem

Okładka książki Rok nad morzem Malwina Hajduk
Okładka książki Rok nad morzem
Malwina Hajduk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Rok w... literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Rok w...
Nasza Księgarnia
2023-05-31
2023-05-31
28 min.

Okładka książki Kocia szajka i zaginione bajki Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Precelek i pierwszy śnieg Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i pie... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Precelek idzie do fryzjera Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek idzie... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Kocia Szajka i gondola przemytników Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...

Okładka książki Zuchozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zuchozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Pati Miłorzeszek i paskudne ciasto zguby Cristal Snow, Kati Vuorento
Pati Miłorzesz... Cristal Snow, Kati ...
Okładka książki Staś Pętelka. Kieszonkowe Agata Łuksza, Barbara Supeł
Staś Pętelka. ... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...

Może morze cały rok?

Przyjemna, nietypowo ilustrowana książka
Pokazuje rok nad morzem w trzech miejscach: w Latarni Morskiej, na plaży i pod oraz nad wodą (w różnych łódkach, statkach, itp). Śledzimy tam losy kilkunastu osób, które często się ze sobą splatają.

Bardzo relaksujące jest siedzenie z dzieckiem (albo samemu) i oglądanie tej książki :)

Przyjemna, nietypowo ilustrowana książka

Nad morze wybieramy się głównie latem. A co dzieje tam się dzieje w innych porach roku? Na to pytanie odpowie Wam między innymi książka "Rok nad morzem", na rozkładówkach której możecie obserwować nadmorski klimat miesiąc po miesiącu.

Bohaterów książki możecie szukać na poszczególnych stronach, które reprezentują miesiące. Można szukać Basi lub Mariana, czyli uroczych fok, podglądać ratownika Roberta, odwiedzać latarnika Kamila, lub wypatrywać listu w butelce, którego tajemnicę poznacie na końcu.

Rozkładówki prezentują plaże, morskie głębiny i nadmorską latarnię, nie na każdej wypatrzyliśmy wszystkich bohaterów, ale pewności nie mamy 😉

Piaszczysta plaża w ciepłych, letnich kolorach i zimne wody pełne ławic i koralowców, na dnie których można znaleźć nawet wrak statku. To wszystko czeka na Was na kartach książki. Wypatrujcie detali, które kryją ciekawe wątki i szczegóły.

Książka należy do serii 'Rok w...', kartonówek w formie wyszukiwaniu dla najmłodszych czytelników i obserwatorów

Jakie plany na długi weekend? Może akurat jesteście na wyjeździe i spacerujecie na przykład po jednej z pięknych nadbałtyckich plaż?
A ja dziś zabiorę Was książkowo nad morze. I spędzimy tam aż... rok! A to za sprawą kolejnego tomu fantastycznej serii "Rok w...". Tym razem wraz z Malwiną Hajduk i Wydawnictwem Nasza Księgarnia będziemy nie tylko odkrywać uroki plażowania, ale zajrzymy także pod powierzchnię wody oraz do wnętrza latarni morskiej.

Ktoś znajdzie list w butelce, ktoś będzie morsował, ktoś się zakocha, a nawet nie będzie to tylko jedna para i na dodatek miłość odnajdzie drogę także w jesieni życia, ktoś zawalczy o środowisko, ktoś otworzy biznes, a jeszcze ktoś inny popróbuje różnych sportów. Czyli jednym słowem - będzie się działo 💙

Dziecko towarzysząc bohaterom i śledząc ich losy poprzez 12 miesięcy na kartonowych rozkładówkach, będzie trenować sztukę narracji, tworzyć opowieści i świetnie się bawić. Pozna świat nadmorskiej fauny, poszuka bursztynów i odkryje sekrety morza, być może znajdzie także skarb?

Gotowi na dobrą zabawę?
Ta kreatywną i nieszablonowa, tym razem stała się tematyczna!
Wszystko to za sprawą kolejnej nowości wydanej nakładem @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia !🤩

"Rok nad morzem" to kolejna część kultowej serii, której podejrzewam, że nie trzeba nikomu przedstawiać!
Ilustratorka, Malwina Hajduk, pochyliła się nad wyjątkowym miejscem jakim jest nadmorskie wybrzeże i pozwoliła najmłodszym zajrzeć nie tylko na zapełnione ludźmi piaszczyste plaże znane z wakacyjnych widoków, wodną zabawę, czy morski żywioł, ale również w głębiny i do wnętrzny morskiej latarni!
Ciekawi?

Książka prowadzi przez 12 wyjatkowych miesiecy, w dwóch formach- poziomej na plaży i w morzu, oraz pionowej- wewnątrz latarni.
Tym razem uczestnikami każdej z historii jest wyjątkowe rodzeństwo bliźniąt, Maurycy i Manuela. Obserwujac ich twórcze spędzanie wolnego czasu możemy spojrzeć na morze o każdej porze roku, jednocześnie szukając kolejnych bohaterów historii.
Okazuje się, że do wody można wchodzić również w zimne miesiące (Brrr!☃️),dno morskie pełne jest skarbów gotowych do odkrycia a sprzątanie brzegu konieczne jest również poza sezonem.

Publikacja posiada też tzw drugie dno.
Nie tylko odkrywamy kolejnych bohaterów, miejsca, przygody, zwyczaje ale również mamy szansę dostrzec problem, jakim są śmieci które przenikają coraz bardziej do środowiska naturalnego.
Wspierającym jest również fakt, że na kartach książki zwierzęta i ludzie nieprzerwanie trwaja obok siebie we wzajemnej pomocy. Można dzięki temu zaobserwować mnóstwo podwodnych gatunków roślin i zwierząt .

Z uwagi na wakacyjny motyw, który moje dzieci uwielbiają książka od pierwszej chwili cieszy się u nas popularnością.
Jeśli i Wy cenicie wartość jaką niosą picturebooki, lubicie minimalizm rysunków i mnogość szczegółow- koniecznie zwróćcie na nią uwagę!

A może... macie już ulubioną część tej serii? 🤩

Gotowi na dobrą zabawę?
Ta kreatywną i nieszablonowa, tym razem stała się tematyczna!

Zaczynają się wakacje i z tej okazji trzeba wybrać się nad morze. Jeśli nie możecie tam się udać osobiście z jakichś powodów, warto poznać książkę „Rok nad morzem”, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. To kolejna fantastyczna część serii „Rok w...” umożliwiającej dzieciom odkrywanie świata. Tym razem poznajemy przygody rodzeństwa, które mieszka nad morzem. Maurycy razem z siostrą uwielbiają spędzać czas w wodzie, w dodatku w okolicy znajduje się wspaniała plaża. 🏖️ Razem z bohaterami dzieci mają okazję zobaczyć morskie zwierzęta takie jak foki, flądry, meduzy, śledzie i inne. Poznają też mieszkańców pobliskiej miejscowości na przykład przyjaciółki Pamelę i Wiolettę, babcię Helenę, górala Filipa czy ratownika. Nasi bohaterowie poznają wszelkie lokalne atrakcje takie jak latarnia morska, uwielbiają lody, a oprócz tego szukają bursztynów i listu w butelce. W książce dziecko śledzi losy bohaterów w kolejnych miesiącach roku. To ciekawie opracowany picturebook, dzięki któremu dzieci będą się nie tylko świetnie bawić, ale także rozwijać różne kompetencje takie jak umiejętność opowiadania, percepcję wzrokową, spostrzegawczość, słownictwo czy wyobraźnię. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/rok-nad-morzem.html

Znacie serię książek "Rok w..." @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia ? My kochamy miłością wielką każdy jeden tom, muszę jednak przyznać, że "Rok nad morzem" ma ogromną szansę wysunąć się na pierwsze miejsce ❤️

"Rok nad morzem" to przepięknie ilustrowany picturebook, który roztacza przed nami krajobraz nadmorski. Na kartach książki możemy obserwować jak zmienia się otoczenie miesiąc po miesiącu w trzech sceneriach: na plaży, na morzu (i pod wodą) oraz w latarni.

Poznamy szereg bohaterów jak latarnika Kamila, ratownika Roberta, rybaków Ryszarda i Rafała czy panią Helenę i pana Filipa oraz inne postaci, których losy będziemy mogli śledzić. Dowiemy się kogo sięgnęła strzała Amora, kto spełni swoje marzenie i jak toczy się życie mieszkańców bałtyckiego wybrzeża.

Ale to nie wszyscy bohaterowie! Autorka zadbała także, by należne miejsce na łamach książki zajęły bałtyckie zwierzęta. Także ich życie i zwyczaje będziemy obserwować. O kim mowa? Foki Marian i Basia, rybitwa Anatol czy omułek Tymon pokażą nam głębię podmorskich terenów.

Jestem tą książką totalnie oczarowana i przyznaję, że sama nie mogę się od niej oderwać. Uwielbiam styl Malwiny Hajduk, dobrze nam wszystkim znany z Kociej Szajki, którą cenię za mocną kreskę, odważne kolory oraz czytelność jej ilustracji, które jednocześnie są bogate w szczegóły i wyraziste.

Ach ile pięknych historii roztacza przed nami ta książka! Ile ciekawych scen, drobiazgów zawiera. Jestem przekonana, że się nią nie zawiedziecie ❤️

W góry czy nad morze?
Tym razem nad morze!

Złota plaża, szum fal, krzyk mew i ten zapach. Tylko nad morzem powietrze tak pachnie.

O tym, jak wygląda życie w podmorskich miejscowościach przekonacie się dzięki książce "Rok nad morzem"

Miesiąc po miesiącu będziecie śledzić losy różnych bohaterów, zwierząt i innych ciekawych stworzeń. Zobaczycie, że nad morzem jest świetnie nie tylko latem, gdy przegrzewa słoneczko ale także zimą czy jesienią.

Razem z latarnikiem Kamilem, rybakami Ryszardem i Rafałem, ratownikiem Robertem nie będziecie się nudzić.

Czeka na Was list w butelce, bursztyny, muszelki, omułki i foki: Basia i Marian. Czy uda Wam się wypatrzeć te wszystkie szczegóły?

Bardzo się cieszymy gdy kolekcja "Rok w..." się rozrasta. Pomimo, że Marysia ma już 6 lat nadal z zainteresowaniem wraca do tych książek. Zresztą ja też wykorzystuję je w pracy. To świetna seria!

W góry czy nad morze?

• Wyszukiwanka
  • Biblioteka
  • Książki dla Kubusia
  • Młodsza Podstawówka

Dodaj cytat z książki Rok nad morzem