Staś Pętelka. Kieszonkowe

Okładka książki Staś Pętelka. Kieszonkowe Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Staś Pętelka. Kieszonkowe
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Staś Pętelka (tom 10) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Staś Pętelka (tom 10)
Zielona Sowa
2023-07-26
2023-07-26
48 min.

Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Srebrny smok Marcin Minor, Barbara Sadurska
Srebrny smok Marcin Minor, Barba...

Nauka oszczędzania pieniędzy to bardzo ważna umiejętność, jaką powinno się rozwijać już od najmłodszych lat. Nie tylko uczy dyscypliny, planowania, zarządzania, ale także kształtuje wartościowe nawyki, które będą bardzo przydatne w dorosłym życiu. Nie jest to jednak zadanie łatwe, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy sklepowe półki uginają się pod lawiną rozmaitych, jakże fascynujących zabawek. Z pomocą nadciąga przeurocza publikacja „Staś Pętelka. Kieszonkowe”, która w przystępny i jakże przyjemny sposób prezentuje sytuację doskonale znaną niemal w każdym domu.

Nasz ulubiony bohater tym razem stoi przed poważnym dylematem, czy za otrzymane kieszonkowe kupić od razu tańszą zabawkę, czy jednak spokojnie poczekać i uzbierać większą kwotę na wymarzony przedmiot, rewelacyjny szpiegowski zegarek. Zadanie nie jest łatwe, ale chłopiec może liczyć na wsparcie rodziców, którzy podpowiedzą mu, w jaki sposób uzbierać brakującą kwotę. Musi jednak uzbroić się w cierpliwość, dzięki czemu z pewnością lepiej zrozumie wartość pieniążków.

Szata graficzna absolutnie zachwyca. Piękne, barwne, misternie nakreślone, szczegółowe obrazki nie tylko oddziałują na zmysły, ale i silnie angażują, czyniąc z poznawanej opowieści intensywne, ekscytujące przeżycie, dzięki czemu młody czytelnik błyskawicznie utożsamia się z uroczym bohaterem.

„Staś Pętelka. Kieszonkowe” to niesłychanie wartościowa pozycja, która będzie nieocenioną pomocą w budowaniu świadomości ekonomicznej i finansowej naszej pociechy. Nie tylko wyjaśnia, skąd biorą się pieniądze i jaka jest ich wartość, ale także wspiera naukę cierpliwości, zarządzania oraz szacunku do pieniędzy. Cudowne ilustracje, czyniące z niełatwej, wartościowej tematyki, fascynującą przygodę, wspaniała forma w pełni angażująca młodego czytelnika i genialnie przykłady, udowadniające, iż edukacja ekonomiczna wcale nie musi być nudna! Moim zdaniem, pozycja obowiązkowa!

2049

Książka "Staś Pętelka. Kieszonkowe" Barbary Supeł zabiera nas do dziesiątego tomu o rodzinie Pętelków.
Staś dostaje kieszonkowe, a przed nim decyzja o zbieraniu pieniędzy do skarbonki, nauce oszczędzania i zbieraniu pieniędzy na pewien cel.
Książka bardzo ważna dla przedszkolaków, która pokazuje jak ważne jest oszczędzanie.
Genialne ilustracje Agaty Łukasz i życiowe sytuacje poruszane przez autorkę to istne arcydzieło, które małym dzieciom pomaga przygotować się do nieznanych sytuacji w ich życiu i oswoić się z nimi.
Serdecznie polecam całą serię, warta uwagi.

Genialne ilustracje Agaty Łukasz i życiowe...

Książka ta przyda się zarówno tym rodzicom, którzy już są na etapie kieszonkowego, jak i tych, których mają to przed sobą. Plus oczywiście to, że to kolejna książka o Stasiu Pętelce, którego lubi wielu młodych czytelników.

Tym razem Staś zostaje uznany już za dziecko w odpowiednim wieku, aby mógł otrzymywać kieszonkowe. I tak w skarbonce Stasia pojawia się większa kwota, która została sprezentowana przez dziadków.
Szybko oczywiście pojawia się wiele opcji i możliwości na wykorzystanie otrzymanych pieniędzy, ale czym byłaby ta książka, gdyby Staś szybko wydał swoje kieszonkowe?

Barbara Supeł w niezwykle mądry sposób przedstawia dzieciom możliwości i dylematy niesie ze sobą otrzymywanie i wydawanie własnych pieniędzy. To nie tylko przyjemna opowieść, ale historia, która uczy, uświadamia i przestrzega.
W trakcie lektury widzimy także, jak ogromnym wsparciem dla chłopca są tutaj zarówno rodzice jak i dziadkowie, którzy mówią mu o konsekwencjach jak i dodatkowych opcjach, czyli m.in. zakupie używanych zabawek, czy sprzedaniu starych i zarobieniu dodatkowych pieniędzy.

Ta historia pokazuje, że czasami warto wykazać się cierpliwością, by osiągnąć upragniony cel i zrealizować marzenia. To niepozorna książka będzie dużą pomocą w rozmowach z dziećmi i szczerze ją Wam polecam.

Edukacja finansowa to jedna z kluczowych kwestii, która pozwala zrozumieć znaczenie oraz wartość pieniądza.
"Staś Pętelka. Kieszonkowe" to prawdziwa lekcja ekonomii w pigułce, które wprowadza najmłodszych w świat pieniędzy i ukierunkowuje ich myśli ku niezwykle istotnym zagadnieniom związanym z finansami i odpowiedzialnym zarządzaniem nimi.

W najnowszej części Staś otrzymuje w prezencie od swoich dziadków niewielką sumę pieniędzy. To moment, w którym po raz pierwszy staje przed trudnym wyborem - na co przeznaczyć swoje kieszonkowe.
Czy chłopiec zdecyduje się na impulsywne zakupy, czy może zastosuje zasadę oszczędzania by kupić wymarzoną zabawkę?

Książka nie tylko podkreśla obecność pieniędzy w życiu codziennym, ale także stara się przekazać młodym czytelnikom ważne kwestie związane ze źródłami dochodów, rodzajami transakcji, płatnościami kartą czy korzystaniem z bankomatów. Razem ze Stasiem dzieci dowiedzą się, że warto mądrze inwestować i umiejętnie oszczędzać, chociażby po to, by móc kupić wymarzoną rzecz.

Autorka w przemyślany sposób wprowadza dzieci do zagadnienia związanego z rynkiem wtórnym. Staś dowiaduje się, że stare zabawki, którymi już się nie bawi może sprzedać. Kogoś na pewno jeszcze uszczęśliwią, a zarobione w ten sposób pieniądze przybliżą go do upragnionego celu.

"Staś Pętelka. Kieszonkowe" to pełna dziecięcych emocji opowieść, która wprowadza małych czytelników w świat edukacji finansowej. Książka ta uczy, że pieniądze są częścią życia każdego z nas i warto poznać zasady rozsądnego zarządzania nimi. Dla rodziców, to także doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat wartości pieniądza oraz oszczędzania. Dajmy naszym dzieciom szansę na zdobycie wiedzy, która przyda się im przez całe życie, a "Staś Pętelka. Kieszonkowe" jest wspaniałym przewodnikiem w tej podróży.

W najnowszej części Staś...

Rzekomo pieniądze szczęścia nie dają, ale pokażcie mi kogoś, kto nie chciałby ich mieć więcej 😉 Rozmowy z dziećmi na tematy finansowe bywają trudne, bo poznanie wartości pieniądza, zrozumienie, że nie mnożą się one w cudowny sposób (np. przez pączkowanie) na koncie i są potrzebne do wielu innych celów, niż wyłącznie zaspokajanie zabawkowych potrzeb bywa procesem długotrwałym. A nie jest odkryciem, że najłatwiej jest się uczyć przez doświadczenie.

Lubiany przez przedszkolaków Staś Pętelka również styka się z tematyką finansów. Chłopiec otrzymuje od dziadków pieniądze i musi podjąć decyzję czy chce je wydać od razu czy woli oszczędzać, czy wydać całą kwotę czy tylko jej część, na co je przeznaczyć i skąd wziąć więcej pieniędzy… Mnóstwo pytań, wiele trudnych decyzji do podjęcia i tylko jeden mały chłopiec zagubiony w świecie finansów. Na szczęście rodzice i dziadkowie chętnie służą radą, wsparciem i pomysłami. W końcu mają nieco większe doświadczenie w tej materii 😊

„Staś Pętelka. Kieszonkowe” Barbary Supeł to świetna książka wprowadzająca w tę niełatwą, a dla dzieci często dość abstrakcyjną tematykę. Jej oczywistym atutem są przesympatyczni bohaterowie z sąsiedztwa, autentyczność fabuły oraz skupienie na emocjach dzieci i poszukiwaniu rozwiązań pojawiających się problemów. Lekki i prosty styl pisania autorki sprawia, że czytanie to czysta przyjemność. Jestem zwolenniczką mówienia o niełatwych sprawach w możliwie najprostszy sposób.

Lubimy serię o Stasiu Pętelce i z przyjemnością sięgamy po nowe tytuły, jak i wracamy do wcześniejszych. To jeden z pewniaków, który zawsze się sprawdza. Część o kieszonkowym (które nie jest kieszonkowym w rozumieniu stałej kwoty otrzymywanej w stałym interwale czasowym) również polecamy.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak autorka podeszła do tematu pieniędzy. Rodzice i dziadkowie nie dokładają Stasiowi brakującej kwoty, tylko... ciiiiiiiiiiiiiiii Świetna książka!

Do rodziny Pętelkow przyjeżdżają dziadkowie. Przywożą również dla swoich ukochanych wnuków podarki. Wszyscy oprócz Stasia otrzymują prezent materialny. Najstarszy w wnucząt otrzymuje kieszonkowe, za które sam może wybrać sobie prezent.

Nasz bohater bardzo chce kupić sobie zegarek szpiegowski, ale niestety nie posiada odpowiedniej kwoty pieniędzy. Wraz z dziadkami udaje się do sklepu by wybrać sobie podarek. Niestety zabawki, które zwróciły jego uwagę są za drogie. Staś staje przed trudnymi wyborem czy kupić dinozaura czy auto sterowane. Obserwujemy rozterki chłopca. Ta sytuacja jednak trochę go przytłacza. Staś nie potrafi się zdecydować i w rezultacie wraca do domu bez niczego. Wraz z mamą postanawiają sprzedać zabawki, którymi chłopiec już się nie bawi dzięki czemu Staś zyska brakujące pieniądze.

"Staś Pętelka. Kieszonkowe" Barbary Supeł to rewelacyjna książka , dzięki której młody czytelnik dowie się więcej na temat oszczędzania oraz pozna wartość pieniędzy.

Bardzo podoba mi się, że autorka poruszyła również temat zakupów z drugiej ręki i sprzedaży rzeczy używanych. Książka będzie dobrym wstępem do rozmów z dziećmi na temat pieniędzy 😊

Książka jest w twardej oprawie, zdobią ją barwne ilustracje.

Polecam serdecznie

Na co dzieci wydają swoje kieszonkowe w wakacje? Widać na załączonym zdjęciu, prawda? 😊

Wiem, że dla niektórych osób rozmowy z dziećmi o pieniądzach to nie lada wyzwanie. Jak to robić? Warto wyrobić zdrowe nawyki od najmłodszych lat i dbać o edukację finansową, w której zawsze może pomóc książka. Przychodzę więc do Was z najnowszą częścią przygód Stasia Pętelki.

W tym tomie tytułowy bohater otrzymuje od dziadków w prezencie podarek w postaci gotówki. Marzy mu się pewien zegarek, a okazuje się, że zebrana kwota nie jest wystarczająca. Ważny w tym momencie jest wspierający rodzic. Mama Stasia proponuje opcję zakupu z drugiej ręki, a sprzedaż swoich rzeczy przez internet okazuje się fantastyczną opcją.
Bardzo przydatny na te czasy manewr i cieszę się, że ten tytuł się za to zabiera.
Najważniejsza jest tutaj cierpliwość i chęć współpracy. Czy Stasiowi uda się zdobyć wymarzony gadżet?

Ta książka będzie motywacją dla rodziców, aby nauczyć dziecko sprawnego zarządzania finansami. Mój pięciolatek od dawna polubił się z rodziną Pętelków, wcześniej poznawał świat z Jadzią, a teraz z jej starszym bratem, Stasiem, zgłębia ważne życiowe tematy.

W tej historii zachwyciła mnie jej aktualność. Mam wrażenie, że w epoce konsumpcjonizmu mało kto zastanawia się, na co wydaje pieniądze i rzadko daje rzeczom drugie życie. Warto promować oszczędzanie i zakupy z drugiej ręki, aby w dzieciach budzić nawyk przemyślanych zakupów.

Ta książka zmotywuje rodziców i dzieci do wielu ważnych rozmów. Polecam z całego serca!

W tym...

O finansach większość z nas nie rozmawia z dziećmi. Pomijamy ten temat myślą, że są za małe. Nic bardziej mylnego. Jednak zanim zaczniemy "poważniejsze" rozmowy o pieniądzach, możemy zacząć od skarbonki. Nic tak bardzo nie cieszy dziecka, jak pierwsza zabawka kupiona za "własne" pieniądze.

Poznajcie Stasia. Stasia Pętelkę, brata Jadzi. Chłopiec oszczędza na nowy zegarek. Gdy w odwiedziny przyjeżdżają dziadkowie, wręczają dzieciom prezenty. Staś dostaje kieszonkowe. Odkłada je do skarbonki, jednak cały czas myśli, czy to wystarczy na jego wymarzony zegarek. A jeśli nie, to co można kupić za odłożoną w skarbonce sumę?

Razem ze Stasiem dzieci poznają wartość pieniądza. Uczą się, że każda rzecz ma inną cenę i nie zawsze wystarczy pieniędzy, by ją kupić. Przedszkolaki stają przed wyborem, czy kupić już jedną z zabawek, czy poczekać i odłożyć większą sumę na wymarzony prezent. Nie zabraknie informacji o bankomacie i jego funkcji oraz o kupnie rzeczy używanych.

A jeśli wasze pociechy zdecydują się napełniać swoje skarbonki, warto wspólnie zrobić przegląd zabawek. Może znajdzie się coś, co można sprzedać. Warto pokazywać dzieciom, że są różne sposoby, by zarobić. Rodzice chodzą do pracy, pociechy mogą wspólnie z rodzicami zdecydować, czego już nie potrzebują i sprzedać.

Autorka, w bardzo prosty, zrozumiały dla przedszkolaka sposób przedstawia temat pieniędzy, oszczędzania i wyborów, przed jakimi stajemy. Nie zabraknie tutaj także pięknych ilustracji zachęcających do czytania i poznawania kolejnych przygód Stasia.

Bardzo dobra pozycja. Książka może być wprowadzeniem do rozmów z dzieckiem o pieniądzach. Trafnie pokazuje dylematy z jakim dziecko może się zmagać podczas decyzji na co przeznaczyć swoje pieniądze. Porusza również inne aspekty np. płatność gotówką/kartą, czym jest bankomat itp. Cała rodzina Pętelków na plus :) Myślę, że sięgniemy po więcej książek z serii.

• Dla dzieci
  • Dziecionkowe