Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie

Okładka książki Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Staś Pętelka (tom 9) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Staś Pętelka (tom 9)
Zielona Sowa
2023-03-08
2023-03-08
48 min.

Okładka książki Samochodzik Franek. Poznaję świat Wojciech Górski, Elżbieta Wójcik
Samochodzik Fr... Wojciech Górski, El...
Okładka książki Dinozaury ratują święta Zuzanna Pacholska, Katarzyna Pruszkowska-Sokalla
Dinozaury ratu... Zuzanna Pacholska, ...
Okładka książki Bystre Ciastko. Smaczna Banda i emocje Jory John, Pete Oswald
Bystre Ciastko... Jory John, Pete Osw...

2049

Książka "Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie" Barbary Supeł zabiera nas do dziewiątego tomu o rodzinie Pętelków.
Staś obchodzi 6 urodziny. Przechodzimy z solenizantem każdy etap związany z tym wydarzeniem, któremu towarzyszą różne emocje - od radości po smutek.
Genialne ilustracje Agaty Łukasz i życiowe sytuacje poruszane przez autorkę to istne arcydzieło, które małym dzieciom pomaga przygotować się do nieznanych sytuacji w ich życiu i oswoić się z nimi.
Serdecznie polecam całą serię, warta uwagi.

Czy wiecie, że Staś Pętelka skończył ostatnio 6 lat!? To bohater literacki przeżywający sytuacje, które mogą spotkać dzieci w życiu codziennym, a czytelnicy mogą mu w tym towarzyszyć. Dzięki książkom takie wydarzenia jak wizyta u lekarza, przeprowadzka, pierwsze wakacje czy opieka nad zwierzakiem stają się dla dzieci łatwiejsze. 👌 Staś Pętelka może pomóc czytelnikom oswoić różne sytuacje i poznać nowe doświadczenia. W tej części serii czytamy o urodzinach chłopca, które zostały dla niego zorganizowane. Być może pamiętacie nawet urodzinową piosenkę, hmm?! 😉 Razem z bohaterami młodzi czytelnicy mają okazję uczestniczyć w przygotowaniach i obchodach tego ważnego wydarzenia w rodzinie Pętelków, a wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami - są zaproszenia, tort, prezenty, goście, zabawa, a po zakończeniu także miłe wspomnienia. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/stas-petelka-urodzinowe-przyjecie.html

Dziś sobota – idealny dzień na dobrą zabawę! A jest ku temu nie lada okazja, bo jeden z ulubionych bohaterów w polskiej literaturze dziecięcej kończy 6 lat! Musicie przyznać, że to robi wrażenie, bo 6 lat to już bardzo poważny wiek, który bez mała trzeba uczcić huczną imprezą.

Zaproszenia na tę wyjątkową uroczystość przygotowało @wydawnictwo_zielona_sowa wespół z niezawodną Barbarą Supeł, która doskonale sprawdziła się w roli animatora zabaw oraz Agaty Łukszy, która wszystko z niemal reporterskim zacięciem uwieczniła na ilustracjach.

„Staś Pętelka. Urodzinowe przyjęcie” to kolejny tom poczytnej serii, który w całości skupia się na tematyce zawartej w tytule. Wraz z bohaterami przechodzimy cały proces organizacji, oczekiwania i obchodów przyjęcia urodzinowego. Jest tu wszystko, co na prawdziwych urodzinach znaleźć się powinno: zaproszenia, tort, prezenty, goście, szalone zabawy i to, co najważniejsze – miłe wspomnienia.

Rodzina Pętelków urządza pierworodnemu synowi urodziny w sali zabaw. Nie da się ukryć, że Stasiowi towarzyszą przy tej okazji różne emocje: radość, ekscytacja, niecierpliwość, szczęście, a w efekcie zmęczenie i smutek spowodowany tym, że ten wyjątkowy dzień dobiegł końca.

Podoba mi się w tej historii to, że nie skupia się na prezentach, ale na relacjach, na tworzeniu wspomnień, na wspólnym spędzaniu czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Doceniam też prezentację szerokiego wachlarza emocji, dzięki którym jej lektura może pomóc przetrwać czas oczekiwania na własnych gości niejednemu niecierpliwemu solenizantowi.

Lekkość języka Barbary Supeł i jej niesamowita umiejętność wczucia się w sytuację przedszkolaka zawsze mnie pozytywnie zaskakują. Autorka najwyraźniej potrafi mówić językiem dzieci, skoro seria gromadzi coraz większą rzeszę dziecięcych fanów. Uroku dodają jej przyjemne, utrzymane w stonowanych kolorach ilustracje Agaty Łukszy.

Niezmiennie polecamy całą serię o Stasiu Pętelce, którą lubimy za prostotę, dopasowanie do odbiorców i poruszane tematy bliskie dzieciakom.

Staś kończy 6 lat i rodzice wyprawiają mu przyjęcie urodzinowe. Jest... wzorcowo. Aż strach pomyśleć, czego będą chciały dzieci, które sięgną po tę historię?! :o

• Dla dzieci
  • Audiobooki