Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach

Okładka książki Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach Stephanie Morgan
Okładka książki Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach
Stephanie Morgan Wydawnictwo: Babaryba literatura dziecięca
literatura dziecięca
Babaryba
2023-01-01
2023-01-01
pociąg wagon kolejnictwo

Ciuch, ciuch, ciuch!
Koła idą w ruch!

🚂Wyobraźcie sobie ciężką lokomotywę, para bucha z komina, gdy ciągnie ciężkie wagony.
🚅Zaraz potem najszybszy lokomotywa na świecie mknie po torach, jej pęd sprawia, że widzimy zaledwie rozmyty kolor.
🚄W tym nieoficjalnym wyścigu wygrywa jednak najszybszy pociąg świata, który sunie jak błyskawica unosząc się nad torami.

To książka, która w niezwykle ciekawy sposób opowiada o pociągach tych starych i nowych, elektrycznych i towarowych, nie przytłaczając nadmiarem informacji, ale racząc nas samymi ciekawostkami, misternie wyłuskanymi z pociągowego światka.

Ilustracje przedstawiają pociągi, uchwycając to co w nich najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne.

Myśleliśmy, że będzie to pozycja dla tych młodszych czytelników, ale okazuje się, że Ci trochę starsi wiele z niej wyniosą. Tak właśnie ta książka działa, zaskakuje środkiem i odpowiednio dobraną wiedzą oraz stroną wizualną.

Ciuch, ciuch, ciuch!
Koła idą w ruch!

To książka,...

Zgodnie z tytułem to super książka dla najmłodszych wielbicieli pociągów. Synek czyta od 2 rż, niemalże codziennie.
Przedstawione pociągi są różnorodne: są parowozy, metro, kolejka górska.
Jedyny minus to to, że książka jest wyraźnie amerykańska. Są amerykańskie krajobrazy i tramwaj, który "jeździ już tylko w San Francisco". Marzy mi się, żeby wydawnictwo zamówiło taką książkę u któregoś z naszych wspaniałych polskich grafików.

Przedstawione pociągi są różnorodne: są parowozy, metro, kolejka górska.

"Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach" to zachwycająca książka obrazkowa dla małych fanów pojazdów szynowych.

W tej pięknie zilustrowanej książce poznamy pociągi: elektryczne, spalinowe, towarowe, jednoszynowe oraz linowo-terenowe.

🚂 Czy wiecie, jak nazywa się najszybsza lokomotywa parowa i gdzie na świecie jeżdżą jeszcze tramwaje linowe?
🚂 Co robi żuraw kolejowy, a co lokomotywa manewrowa?
🚂 Co to jest tender albo brankard? I do czego właściwie służy gwizdawka?

Poznacie też słynny Orient Express oraz różne rodzaje wagonów.

Najnowsza książka Wydawnictwa Babaryba to atrakcyjny katalog z ciekawą i malowniczą treścią. Publikacja ta jest skierowana do najmłodszych odbiorców, jednak śmiem twierdzić, iż zainteresuje ona również - niejednego dorosłego pasjonata kolejnictwa!

🚂 Co robi żuraw...

Mamy tutaj małych fanów pociągów? Jeżeli tak, to zapraszam Was na kilka słów o książce, która idealnie zaspokoi pierwsze pytania związane z koleją.

"Koła idą w ruch" to pierwsza encyklopedia dla małych czytelników, która przedstawi jakie pociągi jeżdżą na świecie. Kolorowe ilustracje zobrazują, jak wyglądają pociągi elektryczne, spalinowe, towarowe czy pasażerskie. Wyjaśnione zostają tutaj również typowo fachowe słowa, które wzbogacą słownictwo maluchów.

Pozycja ta będzie świetnych rozwiązaniem, aby wprowadzić bądź rozwinąć świat dzieci związany z tematem pociągów.

😁„Ciuch, ciuch, ciuch!
Buch, buch, buch!
Najszybsze pociągi-
koła idą w ruch!”

„Koła idą w ruch. Moja pierwsza książka o pociągach” to obowiązkowa lektura dla wszystkich małych fanek i fanów pojazdów szynowych!
Książka opowiadająca o różnych pojazdach szynowych – tych starych i nowych, powolnych i szybkich, ale robi to w bardzo fachowy sposób.
Dlaczego? Już donoszę.
Na każdej stronie pojawia się piękna ilustracja opisywanego pociągu, a następnie krótki opis z ciekawą informacją, np.:
🚅„Najszybsza lokomotywa parowa na świecie nazywa się Mallard ( co po polsku znaczy: kaczka krzyżówka).

🚆„Specjalna cysterna nazywana brzuchem wieloryba (Whale Belly Car) służy do przewozu ogromnych ilości niebezpiecznych ładunków”.

🚂„Tramwaje liniowe jeżdżą już tylko po ulicach San Francisco.
Dzyń, dzyń, dzyń!”.

Jak sami widzicie pojawiają się onomatopeje, które angażują najmłodszych czytelników w proces czytelniczo- naukowy.

Oryginalne, nieszablonowe, ciekawe, podejście do tematu kolei na świecie.
Książka - kompendium wiedzy o pojazdach szynowych, przedstawiająca dzieje kolejnictwa od dawnych do współczesnych czasów.

📖 zachwyca treścią, formą doboru ciekawostek, ilustracjami i poręcznym formatem.
Zabawa+ nauka+ pasja = „Koła idą w ruch”🚂.

A lektura kończy się niezwykle metaforycznym zdaniem:
„Każdy popisał się dziś wielką mocą,
Lecz teraz pora nareszcie odpocząć!
Dobranoc… pociągi”.
Idealna propozycja na intensywnie zakończony dzień.

Na dwóch ostatnich stronach możemy poznać autorów tego niezwykłego tytułu.
Autorka Stephanie Morgan, to matka trójki dzieci, która dzieli się swoją miłością do pociągów z swoim dziećmi. Urządza im różne zabawy, wycieczki do muzeum kolejnictwa, weekendowe wyjazdy. Teraz chce podzielić się swoją pasją z szerszym gronem, stąd pomysł na tę książkę.

A przepiękne ilustracje do książki wykonał Joe Bucco, który pociągi kocha za to, że przypominają mu dobrze napisaną książkę: wystarczy do niej wskoczyć, aby trafić do nowych niezwykłych krain!

Więc wraz z autorami i wydawnictwem zapraszam do KRAINY POCIĄGÓW!
KOŁA IDĄ W RUCH! 🚂🚂🚂
Moja pierwsza książka o pociągach
tekst: Stephanie Morgan

Najszybsze pociągi-
koła idą w ruch!”

Dlaczego? Już donoszę.
Na...

Przed Wami małe kompendium wiedzy o pociągach, gdzie dzieci poznają ich typy, różnice, działanie i wykorzystanie. Zobaczymy tu uradowanych pasażerów, a także dotąd nieznaną nam terminologię dotyczącą pojazdów szynowych oraz ich budowy.

Nie ma nudnych danych technicznych, a jest ciekawie i nieszablonowo. Kolorystyczna grafika pełna jest dynamiki, z pewnością to dzieło autora pełnego pasji.
Książka pomysłowo angażuje czytelnika w zapoznaniu się z tramwajem linowym lub parowozem oraz lokomotywą, która ciągnie wiele ładunków za pomocą cysterny, krytego wagonu, chłodni lub węglarki.
Będzie jednak dużo więcej ciekawostek.

Mamy same przyjemne wrażenia po wspólnej lekturze, podszkoliliśmy się i poćwiczyliśmy spostrzegawczość. Pojawiaj ą się też wyrazy dźwiękonaśladowcze ku uciesze młodszych czytelników.

Polecam z całego serca!

Mamy to kolejną, pięknie przygotowana książka dla dzieci w twardej oprawie.

Głównych tematem są pociągi, więc to właśnie z nimi mamy wiele ilustracji i historie o nich, to z czego się składają i jak działają.

Wszystko opatrzone barwnymi, pięknymi ilustracjami, prostym tekstem w sam raz dla dzieci.

Mamy to kolejną, pięknie przygotowana książka dla dzieci w twardej oprawie.

Wielkie maszyny, które kłębią się na torach, tocząc z potężną siłą, generując przy tym rytmiczne dźwięki, to obiekt fascynacji nie jednego malucha.
Dla wielu z nich to synonim przygody, która z biegiem czasu może przerodzić się w pasję na całe życie.

"Koła idą w ruch" to fascynująca opowieść dla młodych pasjonatów kolejnictwa, która pełni rolę kompendium wiedzy o pojazdach szynowych. Książka zaskakuje swą barwną estetyką, zachwycającą wizualną oprawą i poręcznym formatem. Autorka z pasją opisuje różne typy pociągów, począwszy od tych przewożących towary, a skończywszy na luksusowych wagonach osobowych, elektrycznych, parowych i spalinowych, przybliżając nie tylko ich historię, lecz także informacje o konstrukcji i wielu ciekawych zastosowaniach.

Tekst, napisany w jasny i przejrzysty sposób, przemawia do każdego, kto chce zagłębić się w tajemniczy świat kolei. Wraz z niesamowitymi ilustracjami, które ukazują, jak z biegiem lat rozwijała się kolej i pociągi, przynosi wiedzę na temat tego fascynującego środka transportu. Mini vademecum zawarte w książce wyjaśnia takie pojęcia, jak tender czy brankard, a dźwiękonaśladowcze wyrazy, towarzyszące lekturze brzmią niczym prawdziwe pociągi toczące się po torach. Nie zabrakło tu także opowieści o najszybszej lokomotywie parowej na świecie oraz opisu pięknych wagonów Orient Expressu, których klimat i styl zachwyci każdego miłośnika kolei.

Książka odkrywa dzieje kolejnictwa od dawnych czasów do współczesności. Każda z maszyn skrywa w sobie unikalne rozwiązania, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych technologicznie. Autorka ukazuje ich zróżnicowanie ze względu na prędkość, długość trasy czy przeznaczenie, wplatając w nią również opowieści o wyzwaniach, stawianych przed ludźmi pracującymi na kolei.

"Koła idą w ruch" zachowuje idealną równowagę między wartościową wiedzą a fascynującą zabawą, która pobudza ciekawość i zachęca do dalszej eksploracji tematu. Na jej kartach odnajdziemy bogactwo technicznych szczegółów, które nie przytłaczają ani nie nużą czytelnika. Ilość tekstu jest idealna dla dzieci w wieku 3+

Kiedy syn był mały, w pociągach był po prostu zakochany. Potrafił godzinami je oglądać, bawić się nimi, a wszystko z nimi związane było dla niego najwspanialszym prezentem. Już na sam dźwięk jadącego pociągu były piski wielkiej radości. Co prawda teraz ma wiele innych zainteresowań, jednak nadal z chęcią ogląda programy o pociągach, a także czyta o nich książki. Po mimo że teoretycznie książeczka jest przeznaczona dla młodszych dzieci, w końcu jak sam tytuł głosi „Moja pierwsza...”, to Ksawery z chęcią ją przeczytał.

W książce znajdziemy pociągi, pociągi i jeszcze pociągi. Jest ich dużo, są różnorodne, a informacje o nich są dość ciekawe. Dowiemy się co, to jest tender, jak napędzane są silniki, jakie dźwięki wydają pociągi, czym jest Orient Express, jakie są rodzaje wagonów i wiele więcej. To jedna z tych pozycji naprawdę bogata w informacje.

Tekstu nie ma bardzo dużo, co jest zdecydowaną zaletą, w końcu jest to książka przeznaczona dla młodszych czytelników. Jest on napisany w sposób jasny i zrozumiały dla dziecka, a przy tym ciekawy, co sprawia, że z chęcią będą go słuchać.

Wizualnie książka jest śliczna. Mamy duże, kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po nią. Okładka twarda i solidna, co znacząco przedłuży „życie” książeczki.

„Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach” to pięknie wydana, pełna ciekawych informacji książka dla małych fanów pociągów. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/wydawnictwo-babaryba-ksiazka-pt-koa-ida.html

Szybkość. Stukot. Gwizd. Para.
Czy już wiesz o czym dziś będzie mowa?

🚂🚄🚃🚅🚆🚇🚈🚉🚊🚝🚞🚋

Zapraszam wszystkich fanatyków pociągów!
@wydawnictwobabaryba wydało kapitalną książkę właśnie dla Was!

"Koła w ruch", autorstwa Stephanie Morgan i Joe Bucco to literacka forma przeglądu maszyn kolejowych z uwzględnieniem nie tylko prędkości, rodzaju pokonywanych tras czy przewożonych materiałów ale także na przedstawieniu tych nowych i starszych rozwiazan.

✨️"Ciuchu, ciuchu, ciuch! ✨️
✨️Buchu, buchu, buch!(...)✨️
✨️Koła idą w ruch!"✨️

Rymowane fragmenty tekstu dały miejsce również na edukacyjne treści i w ten sposób zostala stworzona publikacja zawierającą idealny balans między tym, co wnosi ogrom radości i przyjemności a tym, co jest wartościową wiedzą.

Narracja prowadzi przez parowozy, jak Jupiter czy Mallard, które jako dodatkowy element wagonowy posiadają tender- czyli miejsce na paliwo i wodę ale podkreśla również zastosowanie lokomotywy spalinowej jako napęd dla pociągów towarowych.

Kto z Was kojarzy Orient Express?🤔 Opowiada o nim również jedna z rozkładówek- w końcu jest najbardziej znanym pociągiem dalekobieżnym z wagonami sypialnianymi!

A czy Wasi mali fani już wiedzą który z nich jest najszybszy?
Możecie się przed nimi pochwalić, że to Maglev [🤭] a w książce znajdziecie również inne, najszybsze i najbardziej futurystyczne.

Książka to calutki dzień pracy rozmaitych maszynistów i ich niesamowitych maszyn. Wspaniale ilustracje ożywiają tą niecodzienną historią a zmienne tempo czytania gwarantuje, że na nudę nie ma tu miejsca!

Moja młodsza córka pokochala od pierwszego wejrzenia tą książkę!
Pierwszy pociąg już jest na naszej liście marzeń 🥰

A książka?
Jest zachwycająca! ❤️

Szybkość. Stukot. Gwizd. Para.
Czy już wiesz o czym dziś będzie mowa?

🚂🚄🚃🚅🚆🚇🚈🚉🚊🚝🚞🚋

Zapraszam wszystkich fanatyków pociągów!
@wydawnictwobabaryba wydało kapitalną książkę właśnie dla Was!

• Dla przedszkolaka
  • Dzieci
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach