Jak policzyć do JEDNEGO (I nawet nie myśl o większych liczbach)

Okładka książki Jak policzyć do JEDNEGO (I nawet nie myśl o większych liczbach) Matt Hunt, Caspar Salmon
Okładka książki Jak policzyć do JEDNEGO (I nawet nie myśl o większych liczbach)
Matt HuntCaspar Salmon Wydawnictwo: Świetlik interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
How to Count to ONE (And Don't Even Think of Bigger Numbers)
Świetlik
2023-02-08
2023-02-08
32 min.
Maria Mazurowska
dziecko matematyka liczenie literatura dziecięca edukacja zabawa

Okładka książki Mali WIELCY. Stephen Hawking Matt Hunt, Maria Isabel Sanchez Vegara
Mali WIELCY. S... Matt Hunt, Maria Is...

Dzieci uczą się liczb już na bardzo wczesnym etapie swojego zycia. Liczymy maluchom paluszki w okresie niemowlęcym, a na spacerach wypatrujemy zabaw z liczeniem. Przy wyborze książek zawsze zwracałam uwagę na naukę przez zabawę, więc “Jak policzyć do jednego” od razu zwróciło moją uwagę. To książka, która gwarantuje wspaniałe chwile dla całej rodziny. Mały czytelnik ćwiczy spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię, zdolności matematyczne, a nawet wzbogaca słownictwo. Wszystko dzięki oryginalnemu konceptowi książki, barwnym ilustracjom, pomysłowym zadaniom - zobaczycie, ile trzeba się nagłówkować, żeby policzyć do jednego. Jednak jak to zrobić, bo grafika po prostu kusi, by kontynuować.

Myślę, że będzie to idealny prezent dla dzieci, które do nauki liczb się jeszcze nie przekonały albo jako pierwsza lektura w tej tematyce. Jest genialna! Bardzo nas urzekła, a śmiechu w domu przy niej nie zabrakło. Oczywiście duży entuzjazm wzbudził znajdujący się w książce dinozaur, a różnorodność elementów do wyszukiwania jest niesamowita. Będzie tu nosorożec, rower, tęcza, chmurka, klucz lub okulary.

Serdecznie polecam.

Rewelacyjna, interaktywna książka dla dzieci, powodująca niekontrolowane wybuchy śmiechu :). Uwaga, tylko nie ważcie się policzyć dalej niż do 1 ;)

Podszlifujmy liczenie, ale uwaga, jest pewien haczyk. Czy łatwo jest liczyć do jednego? Odpowiedź wydaje się banalna, ale co zrobić, gdy na stronie jest o wiele więcej rzeczy, które też chcą zostać policzone? To co, jesteście gotowi stawić czoła zadaniu?
To przewrotna książka do nauki liczenia. Dlaczego? Bo tu można liczyć tylko do jednego. Kiedy na stronie mamy 1 słonia zadanie jest banalnie proste, ale do ilu będziemy liczyć, kiedy zobaczymy dwa wieloryby, albo 3 zupy, ale tylko w jednej z nich będzie pływała mucha?
Na małych czytelników czeka też 10 dżdżownic, 3 nosorożce i 3 małpy i spore stadko kaczek. Jest też jedna para majtek, która budzi niezwykłe zainteresowanie i wywołuje uśmiech na twarzy (choć są białe, zupełnie zwyczajne 😉 ). A kiedy opanujecie naukę liczenia do 1 do perfekcji, na okładce czeka aż 100 rzeczy, policzycie je?
Śmieszna ta książka. Podchodzi do nauki trochę na przekór dzieciom i z humorem. Na każdej stronie jest polecenie do wykonania, oczywiście wiąże się z tym, żeby coś policzyć. Aktywizuje, zachęca do wesołej zabawy. To taki trochę picture book, który możemy wykorzystywać na wiele sposobów z młodszymi dziećmi. Książka jest bardzo ładnie wydana, ma kolorowe, sympatyczne ilustracje i nie jest ich zbyt dużo, aby nie rozpraszać uwagi dziecka od liczenia do 10. Jednak możecie tu szukać kolorów, uczyć się nazywać różne przedmioty, albo naśladować dźwięki. Nie ograniczajcie się w pomysłach. Książka nie jest kartonowa, ale za to ma fajny spory kwadratowy format i twardą oprawę.
Polecam serdecznie.

Ta książka jest przezabawna, angażująca dziecko, kolorowa, idealna na wspólne czytanie 😁

Ta książka to kupa śmiechu, otoczona świetnymi ilustracjami i obita w twardą oprawę.

Książka idealna do czytania z przedszkolakiem. Nie polecam czytać przed snem, może rozbudzić i sen nie przyjdzie lekko

Przeczytacie w niej zabawne polecenia, aby liczyć różne przedmioty, zwierzęta. Jednak zawsze jest to liczenie do jednego. Tekst jest humorystyczny, po każdym poleceniu jest pochwała za policzenie do jednego. Na końcu przez przypadek polecenie jest błędne i dziecko liczy do dwóch 😱...

Czy będziecie w stanie nie myśleć o różowym słoniu jeśli poproszę was o to teraz? Według psychologów im bardziej będziecie usiłować wyeliminować myśl o tajemniczym stworzeniu z waszego umysłu, tym bardziej zwiększycie prawdopodobieństwo, iż rozgości się tam na dłużej.

Autorzy przewrotnej książki dla najmłodszych "Jak policzyć do jednego?" zastosowali technikę podobną do paradoksu różowego słonia. Nietypowe podejście do nauki liczenia polega na koncentracji wyłącznie na liczbie jeden. Obowiązuje prosta zasada - liczymy tylko do jednego, nic trudnego, prawda? Jednak wraz z pojawieniem się nowych elementów i liczb na kolejnych stronach, zadanie to staje się coraz trudniejsze.

Zaczyna się niewinnie - jeden jedyny, szary słoń stojący na zielonej łące.

Na kolejnych stronach pojawiają się dodatkowe elementy oraz rozpraszacze, a trudność stanowią podchwytliwe pytania narratora, który usiłuje wprowadzić czytelnika w błąd.
Jedna kiełbaska schowana między dwoma wielorybami, jedna kaczka na rolkach pośród całego stada ptaków, a nawet jedna przebrana dżdżownica z wąsami i sombrero na głowie wśród całej kolonii zwyczajnych robali.

Okazuje się, że liczenie do jednego może być świetną zabawą, jeśli próbuje się uniknąć pułapek zostawionych przez narratora. Jednak jeśli macie ochotę poznać większe liczby możecie policzyć wszystkie rzeczy, które znalazły się na stronach książki. Pewnie zajmie wam to cały dzień...podejmiecie się wyzwania?

Podczas lektury i wykonywania poleceń najważniejsze jest zachowanie uważności i skupienia, aby prawidłowo zrozumieć oraz wykonać zadania. Chociaż krnobrna natura dzieci oraz chęć sprzeciwiania się zasadom sprawiają, że wbrew poleceniom prawdopodobnie będą miały ochotę poznać większe liczby.

Jak podoba się Wam takie podejście do nauki liczenia?

Ależ mnie ta książka zaskoczyła!
Myślałam, że tytułowe liczenie "do jednego" jest tylko żartem ale nie, to prawda!

Chociaż książka próbuje przechytrzyć nas na 1000 sposobów i rozum co chwilę podpowiada nam kolejne rzeczy do policzenia, my musimy ograniczyć się tylko do jednego. To bardzo zabawne zajęcie i bardzo zabawna książeczka. Co chwilę aktywizuje dziecko do działania.

Pod pretekstem liczenia do jednego dziecko w łatwy sposób może ćwiczyć liczenie do dwóch, trzech, czterech...., a nawet do stu! Jesli tylko zechce może nawet policzyć wszystkie elementy, które są w książeczce.

Dajcie wciągnąć się w tę zabawę! Nas porwała całkowicie i uwielbiamy tę książeczkę!

Ależ mnie ta książka zaskoczyła!

A wiecie, że liczenie do jednego wcale nie musi być nudne? Wręcz przeciwnie, może być zabawne, zaskakujące i nieszablonowe, bo książka "Jak policzyć do jednego" czyni z prostego liczenia świetną rozrywkę.

Celem książki jest oczywiście policzenie do jednego! Chociaż oczywiście możemy policzyć do pięciu, dziesięciu, a nawet do stu, chociaż instrukcje w książce wyraźnie tego zabraniają 😉

Niezwykła prostota połączona z niebanalnym pomysłem, dzięki któremu dzieci policzą do JEDNEGO, a jednocześnie będą śmiać się w głos z chęcią łamiąc zasady i próbując policzyć wszystko, co tylko znajdą w tej książce.
Zabawna forma książki to nie tylko zachęta do liczenia, ale przyjemnie spędzony czas, dzięki czemu od tej pory liczenie będzie naprawdę dobrze sie kojarzyć młodym czytelnikom.

„Jak policzyć do jednego” to mądra książeczka przeznaczona do wspólnego liczenia, czytania oraz sprawdzania spostrzegawczości. Warto od najmłodszych lat ćwiczyć z dzieckiem rachowanie, by później, królowa nauk nie była tak straszna, jak ją malują.

Jest wiele książeczek edukacyjnych dla dzieci, które uczą liczyć do dziesięciu albo do stu… ale czy widzieliście pozycję, w której cała zabawa polegałaby na liczeniu do jednego? Chciałam Wam zaprezentować właśnie tego typu książkę.

Zacznę od tego, że jest pięknie wydana: duża, kolorowa, z twardą oprawą i wklejką przedstawiającą wszystkie rzeczy zawarte w środku. Można zabawić się z dzieckiem w odszukiwanie poszczególnych przedmiotów lub zwierząt.

Każda strona przestawia więcej niż jedną rzecz, ale zadaniem najmłodszego czytelnika jest odnalezienie właśnie tej jednej jedynej, na przykład kiełbaski wśród wielorybów, muchy wśród misek z zupą, czy też kaczki jadącej na rolkach wśród innych kaczek.

Pozycja ta jest skierowana do najmłodszych dzieci, które rozpoznają już przedmioty i są w stanie wskazać to, co zakłada zadanie. Uważam, że jest to ciekawy pomysł na książkę, wyróżniający się wśród innych pozycji, znajdujących się na rynku literatury dziecięcej.

• Lidka wiek nieokreślony
  • .2023
  • Lit. dziecięca
  • Liczenie
  • ..CZYTANIE Z LIDUSZKĄ

Dodaj cytat z książki Jak policzyć do JEDNEGO (I nawet nie myśl o większych liczbach)