Kocham dzikie zwierzęta

2022-06-15
16 min.
Joanna Olejarczyk

mamcia_tomusio_lilusiowa
To książka w dużym formacie w której znajdziecie aż ponad 60 klapek. Tematyką w tej książce są dzikie zwierzęta. Ogrom ciekawostek takich jak:
🤔Dlaczego flamingi są różowe?
🤔Które owady są najmądrzejsze?
🤔Co uwielbiają świstaki?
🤔Które młode rozmawiają ze sobą przed urodzeniem?
🤔Który ptak jest najbardziej zwariowany?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie tutaj odpowiedź. W książce zwraca się również uwagę na zwierzęta zagrożone wyginięciem. Dowiemy się co możemy zrobić, aby im pomóc.

Świat zwierząt to tematyka, która bardzo nas interesuje, dlatego ta książka nam się bardzo podoba.

Jeśli macie w swoim otoczeniu fanów książek z okienkami oraz tematyki zwierzęcej, to polecam Wam serdecznie tę lekturę😍

mamcia_tomusio_lilusiowa
🤔Dlaczego flamingi są różowe?
🤔Które owady są najmądrzejsze?
🤔Co uwielbiają świstaki?
🤔Które młode rozmawiają ze sobą przed urodzeniem?
🤔Który ptak jest najbardziej zwariowany?

Na te i wiele innych pytań...

Jak zaciekawić dzieci do poznawania faktów na temat zwierząt? Z pewnością znaczącą rolę odgrywać tu będzie forma zaprezentowania informacji oraz ich zakres. Nie ukrywajmy, krótkie i konkretne komunikaty najlepiej docierają do dzieci. W książce znajdziecie aż 60 arcyciekawych pytań na temat zwierząt. By znaleźć na nie odpowiedzi wystarczy podnieść klapki.

Książka zwraca uwagę dzieci na zagrożenia jakie czyhają na wszystkie zwierzęta. Młody czytelnik znajdzie tu podpowiedzi jak pomagać zwierzętom i dbać o środowisko.

Duża czcionka i barwne ilustracje zachęcają do samodzielnego czytania.

Książka zwraca...

Pozostając dalej w klimacie uwielbianych zwierząt chciałabym pokazać Wam kolejną świetną książkę, która sprawdzi się zarówno z dwulatkiem, jak i z nieco starszymi dziećmi. U mnie sprawdza się ona idealnie, bo obrazki i podnoszone klapeczki bardzo zaciekawił Juniora, a ciekawostki i treść Starszaka, więc podczas wieczornego czytania zaspokajam potrzeby ich obu :)

,,Kocham dzikie zwierzęta. Podnieś klapkę" od @jupijowydawnictwo
to nasza druga książeczka z tej serii. (dostępne są również psy i koty)

Duży format, kartonowe strony, otwierane klapeczki, sztywna i masywna okładka... Wszystko to sprawia, że książka posłuży nam na bardzo długo... I pewnie nie tylko nam :)

Co ciekawego tutaj znajdziemy?

Przyjrzyjcie się dobrze ilustracjom, podnieście odpowiedni klapeczki... a z pewnością dowiecie się dlaczego tak bardzo kochamy zwierzęta?
Czy są one inteligentne? Co je cechuje - kto jest największy a kto najszybszy? Jak potrafią się bawić? Czy niektórym osobnikom grozi wymieranie?

Przepięknie wydana encyklopedia zwierząt dla dzieci z ogromną ilością ciekawostek i wiedzy przemyconej w ulubionej przez dzieci formie - podnoszonych klapeczek!

Polecamy bardzo!

Wydawca: @jupijowydawnictwo
Seria: Podnieś klapkę
Data premiery: 17.05.2022
Wiek: 5+

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidsbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie
#jupijo #psy #encyklopedia #dzikiezwierzęta #zwierzęta

,,Kocham...

Fenomen książek z okienkami nie dziwi mnie w ogóle. Jestem pierwsza do otwierania wszystkich okienek i sprawdzania, co kryje się pod każdą klapką. Czy może być coś bardziej fascynującego dla najmłodszych czytelników?

Seria "Kocham…" to fantastyczne książki pełne wiedzy ukrytej w okienkach.

W "Kocham dzikie zwierzęta" pod klapami znajdziecie odpowiedzi na ponad 60 pytań, które posegregowano wedle kategorii:

✔️Co? Jak? Dlaczego?
✔️Zwierzęcy rozum
✔️Rekordziści
✔️Miłośnicy zabaw
✔️Dzieci zwierząt
✔️W niebezpieczeństwie
✔️Niesamowite zwierzaki

Książka odpowiada na najbardziej dociekliwe pytania i zawiera mnóstwo ciekawostek, które zaskoczyć mogą niejednego dorosłego. Bo czy wiecie, dlaczego flamingi są różowe? Albo które owady są najmądrzejsze? A może wiecie, czy żyrafy to na pewno najwyższe zwierzęta?

Zauważcie, że nie są to naukowe i encyklopedyczne pytania. Próba odzwierciedlenia dziecięcych pytań to niewątpliwie wartość tej książki. Dzięki temu staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla najmłodszych.

"Kocham dzikie zwierzęta" to nie tylko moc inspirujących informacji i urokliwych ilustracji. To przede wszystkim lektura, która uczy szacunku do przyrody. Rozdział o zagrożonych gatunkach zwraca uwagę na postępowanie człowieka, które przyczynia się wymierania zwierząt. Wyjaśnia i daje wskazówki młodemu czytelnikowi, jak świadomie pomagać zwierzętom i naszej planecie.

Piękna i wartościowa pozycja dla miłośników okienek, która prócz zabawy, jest wspaniałym źródłem wiedzy i jednocześnie buduje świadomość w rozumieniu zwierzęcego świata.

Polecam!

Seria "Kocham…" to fantastyczne książki pełne wiedzy ukrytej w okienkach.

Ponad 60 okienek, a pod nimi zaskakujące ciekawostki o zwierzętach. To fantastyczna propozycja dla przedszkolaków, która zaskakuje i edukuje.
Na każdej stronie znajdziecie pytania, a pod okienkami odpowiedzi dotyczące gatunków zwierząt z najróżniejszych zakątków świata.
Czy papugi wiedzą co mówią? Pewna papuga, gdy się zgubiła przedstawiła się i podała swój adres. Czy żyrafy to najwyższe zwierzęta na świecie? Tak! Są najwyższe, mają najdłuższe szyje, a ich młode już po godzinie od urodzenia potrafią biegać.
Dlaczego flamingi są różowe? Które zwierzę żyje najdłużej? Jak bawią się niedźwiedzie albo pingwiny? Pytań znajdziecie tu bez liku, a na każde z nich udzielona jest odpowiedź. Zagadnienia zostały posegregowane tematycznie i tak mamy rozkładówkę o zwierzęcym rozumie, rekordach czy zagrożonych gatunkach.
Ta książka ma bardzo przyjemną formę. Dzieci lubią okienka, a kolorowa grafika dodatkowo przykuwa uwagę i pomaga w zapamiętywaniu. Uwagę zwraca także wydanie. Ma duży format, ładną szatę graficzną i jest starannie wykonana. Wg wydawcy skierowana jest do dzieci w wieku 5+, ja uważam, że możecie po nią sięgać już z trochę młodszymi przedszkolakami.
Polecam, to pozycja, która bawi i ciekawi.

Okienka, okienka ! Wszędzie okienka!
I do tego masa ciekawostek!
No i zwierzęta😄
Jak my lubimy takie książki ❤️ jeśli wy też to z pewnością nie przejdziecie obojętnie obok "Kocham dzikie zwierzęta" od @jupijowydawnictwo ♥️

Znajdziecie w niej masę informacji o dzikich zwierzętach. Jaki jest największy noworodek? Jak bawią się niedźwiedzie? Dlaczego flamingi są różowe? Które zwierzę żyje najdłużej ?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie pod klapkami okienek tej książki ♥️

Znajdziemy tutaj też rozdział poświęcony wymieraniu zwierząt i temu jak można im pomóc ♥️
Cała książka jest porządnie wykonana, kartonowa, z grubą oprawą i w dość sporym formacie. Idealny pomysł na prezent 😉

Okienka, okienka ! Wszędzie okienka!
I do tego masa ciekawostek!
No i zwierzęta😄

Kocham dzikie zwierzęta to kompendium wiedzy o dzikich mieszkańcach naszej planety. Oprócz odpowiedzi na mnóstwo pytań dodatkową atrakcją są okienka, a jest ich tutaj ponad 6️⃣0️⃣!

Co wyjątkowego jest w sowach❓Jak plotkują delfiny❓Dlaczego flamingi są różowe❓

Oprócz takich i podobnych pytań książkę podzielono na działy:

🧠 Zwierzęcy rozum
🦒 Rekordziści
🎊 Miłośnicy zabawy
🍼 Dzieci zwierząt
⚠️ W niebezpieczeństwie

Książka uczula nas również, że warto dbać o naszą planetę, a wiele gatunków zwierząt może przestać istnieć przez naszą działalność.

Dla wszystkich ciekawskich świata 😍

Co wyjątkowego jest w sowach❓Jak plotkują delfiny❓Dlaczego flamingi są różowe❓

Oprócz takich i podobnych pytań książkę podzielono na działy:

🧠 Zwierzęcy rozum
🦒 Rekordziści
🎊 Miłośnicy...

Dzieci bardzo lubią zwierzęta i chyba nie ma dni bez zabawy z nimi w różnej formie. W poszerzaniu wiedzy na ich temat pomaga fantastyczna książka z okienkami od Wydawnictwa Jupi Jo "Kocham dzikie zwierzęta". To książka, która nie tylko bawi, ale odpowiada na ponad 60 różnorodnych pytań o dzikich zwierzętach, dzięki której już najmłodsi mogą zacząć rozumieć naturę tych zwierząt. 👏 Klapki zawarte w tej publikacji gwarantują świetną zabawę i wprawią w zachwyt chyba każde dziecko. Dzieci mają okazję dowiedzieć się mnóstwo ciekawostek z tej książki, które rozwiną ich poziom wiedzy i sprawią, że będą mogły bawić się jeszcze lepiej. Recenzja na blogu:

Czy może być lepsze połączenie niż okienka i poukrywane pod nimi fascynujące, tajemnicze, puchate, urocze, groźne, malutkie i te całkiem spore, niebezpieczne i słodziutkie, bardziej i te nieco mniej rozkoszne... ZWIERZĘTA!

W fantastycznej, pełnej wiedzy i ciekawostek serii "Podnieś klapkę" był już Kosmos (kiedyś Wam pokazywałam),była Ziemia, Ciało. Potem pojawiły się rewelacyjne "Kocham koty" oraz "Kocham psy", a teraz przyszedł czas na "Kocham dzikie zwierzęta".

Każdy miłośnik fauny będzie zachwycony, tego jestem pewna. Ale klapki i ukryte pod nimi ciekawostki to także doskonały sposób, aby tę miłość do zwierząt obudzić. A dodatkowo rozpalić iskrę wyobraźni i duszę małego, ciekawego świata odkrywcy.

Na ośmiu kartonowych rozkładówkach czeka na bliższe spotkanie, kilkadziesiąt gatunków zwierząt i całe mnóstwo ich sekretów do odkrycia. Czy wiedzieliście na przykład, że:
- kangury nie potrafią poruszać się do tyłu?
- dlaczego flamingi są różowe?
- do czego służy trąbkowaty nos suhaka stepowego?
- jakie zwierzęta słyną z bystrości i inteligencji?
- co to jest deinacrida?
- dlaczego żaby śpiewają?
- które noworodki są największe na świecie?
- i czy pandom wielkim wreszcie nie grozi wyginięcie?
- kto jest najszybszy na świecie? (tu dodam, że tą informację spotkaliśmy także na szlaku podczas weekendowego wypadu w Karkonosze) 😉
- i które zwierzę żyje najdłużej?

Ale ta książka to nie tylko zbiór świetnie przedstawionych i zilustrowanych ciekawostek o zwierzętach, to również pozycja, która uczy empatii i szacunku. Oraz pokazuje, że przez nasze małe, codzienne wybory naprawdę możemy mieć wpływ na środowisko. Uwrażliwia i uczy jak zadbać o tych naszych braci mniejszych.

• Dla Anieli

Dodaj cytat z książki Kocham dzikie zwierzęta