Okładka książki Lustro czarownicy Levannah Morgan
Fosforos
2022-12-02
2022-12-02
Damian Velkan Mełgieś

"Lustro czarownicy" to krótka, ale treściwa książka autorstwa Levannah Morgan - doświadczonej czarownicy i animistki, która w swojej wieloletniej praktyce łączy elementy czarostwa pogańskiego i wicca.

Autorka opisuje w niej podstawowe elementy swojej praktyki w sposób prosty i przystępny, a do tego ciekawy.

Duży wpływ na jej magię miało miejsce, w którym się wychowywała i żyła - już z samych opisów w tej książce można odczuć jak wyjątkowe jest hrabstwo Devon w Wielkiej Brytanii.

Opisane tu elementy, przedmioty(sporo zdjęć ),przepisy, rytuały stanowią dobry pakiet informacji na start. To przegląd tego, co warto wiedzieć dla początkującej czarownicy, ale też wiele cennych i inspirujących szczegółów magicznej praktyki dla tych bardziej doświadczonych.

Mnie książka wielokrotnie inspirowała i wydaje mi się, że taką właśnie miała wizję autorka - wpuścić czytelnika do swojego świata, przybliżyć mu swoją praktykę magiczną i nakłonić go do przemyśleń, do eksperymentów, do szukania własnej ścieżki.

Bardzo podobało mi się również to, że opisana tu praktyka magiczna została przedstawiona w sposób niezwykle intymny. Autorka dzieli się z nami najważniejszą cząstką swojego życia i nie teoretyzuje, a wskazuje wszystko od strony praktycznej. Od takiej kuchni czarownicy 😃 niewiele jest w Polsce książek tego typu, więc tym bardziej warto się nią zainteresować ♥️

To naprawdę ciekawa i wartościowa pozycja, którą szczególnie poleciłabym osobom, które poszukują informacji o tym jak pewne czarownice uprawiają swoją magię, początkującym wiedźmom, które poszukują informacji o tym jak zacząć praktykować czarostwo oraz wszystkim tym, którzy poszukują inspiracji oraz bliskiej relacji doświadczonej czarownicy ♥️

Duży wpływ na jej magię miało miejsce, w którym się wychowywała i...

Bardzo mi się ta książka podobała. Daje dużo wolności, zwraca ku intuicji, wielki plus za tak piękne propagowanie szacunku do natury i tego co nas otacza. Bardzo nam wszystkim takiej magii potrzeba ✨

Fajna książeczka na początek, troche przepisów przydatnych. Niestety dużo błędów i powtórzeń tych samych informacji.

Levannah Morgan to wiccanka i animistka działająca w czarostwie tradycyjnym (choć czytając książkę miałam wrażenie, że trochę współczesności też się tu wkrada, jak i eklektyzmu). Książka ta opowiada nam o osobistej relacji autorki z magią, jej doznaniach czy przeżyciach.

Autorka również bardzo skupia się na opisaniu narzędzi i materiałów oraz pewnych podstaw działania w magii. Opisy te są ciekawe, a wiele narzędzi można znaleźć w czarostwie tradycyjnym i różnych grymuarach. Dodatkowo narzędzia mają swoje fotografie, przez co możemy zobaczyć jak wyglądają a nie polegać tylko na wyobraźni.

Choć nie zgadzam się osobiście ze wszystkim, co tu zostało napisane- głównie przez różnicę w ścieżkach i filozofii to uważam, że to naprawdę solidna pozycja na naszym rodzimym rynku. Warto po nią sięgnąć i poczytać, dzięki niej wiele osób początkujących może dowiedzieć się wielu rzeczy, poznać narzędzia, pracę z lokalnymi duchami i zacząć powoli działać w tradycyjnym nurcie.

Uważam, że warto bliżej zapoznać się z tą książką i z ręką na sercu Wam ją polecam! ❤️‍🔥

Krótkie kompendium wiedzy. Dobra książka na początek. Wszystkie najważniejsze tematy nakreślone. To, co jest wartością tej książki to to, że nie narzuca ona wicca, a każe dostosować praktykę autorki do własnych wierzeń i przekonań. I co najważniejsze - na każdym kroku autorka nakłania do tworzenia własnych magicznych przedmiotów, nie kupowania ich i nakłania, aby tworzyć własną magię według swojej intuicji, tak jak czujemy.

Lustro czarownicy

Levannah Morgan opowiada nam poprzez zapisane strony swoją ścieżkę magiczną łączącą czarostwo tradycyjne oraz wicca.Autorka jest nierozerwalnie połączona z naturą i często to zaznacza.Możemy wywnioskować, że gdy zaczynała swoją przygodę z czarostwem, to nie było ono jeszcze tak popularne jak współcześnie.
Na rynku istniało niewiele książek, a wiedzę przekazywano "z czarownicy na czarownicę"
Uczono ją by przedmioty rytualne wykonywać samemu.Ma to dużo sensu.Jedną z pierwszych lekcji autorki było właśnie wykonanie narzędzi i artefaktów z rzeczy samodzielnie znalezionych w terenie.

Lustro czarownicy to pozycja, która po raz pierwszy została przetłumaczona na język polski a już wcześniej stała się bestselerem w magicznym kręgu odbiorców.

Co znajdziemy w środku?
Wiedzę przekazaną w bardzo prosty ale skuteczny sposób.Levannah zajmowała się indywidualną praktyką, należała do kilku kowenów, aż w końcu założyła swój własny.Opowiada o naturze z punktu widzenia animisty, co oznacza że wierzy w duchy, które zamieszkują każdy kamień,drzewo i roślinę.
Wielokrotnie zaznacza by z terenu natury brać tylko tyle ile potrzebujemy.Nie jesteśmy tutaj sami a z naturą powinniśmy być kompatybilni.Żyć w symbiozie a nie jako pasożyt biorący i nie dający nic w zamian.

Duży wpływ na jej ścieżkę miało miejsce zamieszkania, hrabstwo Devon w Anglii.
Książka poprzez narrację pierwszoosobową przyjemne wdraża w świat leśnych skrzatów, morskich duchów i magicznego rzemiosła.Dowiemy się jak w zgodzie z przyrodą tworzyć przedmioty przydatne w sztuce magicznej, rozwijać kreatywność, zbierać skarby natury i przekształcać je dowolnie wedle potrzeb.Niech was nie zmyli jednak prostota oraz domowość bijąca z opisów.Znajdziemy tu także przestrogi,ostrzeżenia oraz wskazówki.Na uwagę zasługują ciekawe zdjęcia zamieszczone obok opisów.Dzięki nim wiemy jak wygląda jesionowy kostur czy igły wykonane z kości.

Naturalnie dużą rolę w wicca zajmują zmiany występujace w naturze dlatego Levannah zamieściła na stronach wszystko co może być punktem zaczepnym by zgłębiać otaczający nas świat od magicznej i przyrodniczej strony.
Dla młodszych stażem autorka przybliża pokrótce wiccańskie obrzędy oraz bogów z którymi współpracują wiccańskie wiedźmy.
Pisarka także oddaje hołd przyrodzie pod postacią bogów i klasyfikuje ich jako osobne energie.
Co jeszcze znajdziemy w środku?
Księżyc z jego magicznymi konotacjami, rytuały przy jego fazach, sadzenie i zbiór roślin w świetle ubywajacego bądz przybywającego srebrnego globu, a nawet przepis na dżin z tarniną.
Nie mogło zabraknąć takie właściwości luster, w końcu to od nich wziął się tytuł.
To właśnie lustro jako odbicie nas samych było z ludźmi do począrku.Najstarsze jako kałuża stojącej wody, następnie wypolerowany metal itp.Autorka dzieli się rytuałami z ich użyciem oraz jak sporządzić lustro potrzebne do dywinacji czy widzenia duchów.

Każdy temat w książce jest starannie dobrany i ułożony, nie ma tutaj bałaganu informacyjnego.Dostajemy wyjaśnienia, zdjęcia, osobiste doświadczenia i przede wszystkim świat widziany oczami osoby wiodącej ciekawe życie w zgodzie z tym co ją otacza.
Dzięki temu na pewno każdy znajdzie tu ciekawostki które będzie mógł wykorzystać.
Widzieliście czym jest czurunga bądź dewoński słoik dla duchów? Ja nie i dlatego bardzo szybko udało mi się pochłonąć całą lekturę.

Jak zaznacza autorka, "książka ta ma na celu przekazać eksperymentalne podejście do czarostwa, nie jest to zbiór formalnych rytuałów.Tych jest wiele dostępnych gdzie indziej, a forma rytuałów będzie się różnić w zależności od tradycji".Nada się ona dla osób zgłębiajacych wicca i tych, które lubią poznawać inne spojrzenia na świat.Kreatywność, wiedza oraz magia, tak można opisać tą pozycję.

Na uwagę zasługuje także bardzo ciekawa okładka.

Lustro czarownicy

Na rynku istniało niewiele książek, a wiedzę...

Rewelacyjna pozycja! Książka nie jest gruba, więc nie ma tu długich rozpraw na temat, ale treść miło zaskakuje. To nie jest jeszcze jeden podręcznik początkującej czarownicy, których pełno teraz na rynku, dlatego warto ją mieć w swojej bibliotece.

• Magia
  • Książki magiczne
  • Wybrane
  • !w kolejce
  • Samodzielne
  • Witchcraft

Dodaj cytat z książki Lustro czarownicy