Cały ten chaos

Wydawnictwo Zen
2019-10-21
2019-10-21
#guzpiersi #rak

"Działaj, bo zmarnowany dzień jest dniem, którego nigdy nie odzyskasz".

Ela Matysik to kobieta na emigracji, której pasją jest zdrowy styl życia. Uwielbia włoską kuchnię, długie spacery, górskie szlaki oraz słoneczną plażą.
Jest założycielką strony www.kobiecetrendy.pl

"Jeszcze kilka lat temu, nie wiedziałam czy w ogóle przeżyję. Mój najczarniejszy koszmar stał się rzeczywistością".

Autorka usłyszała diagnozę, która zmusiła ją do podjęcia walki z przeciwnikiem, który nazywał się rak piersi, złośliwy.
Na kartach książki przedstawia swoją historię opisując z czym przyszło jej się mierzyć, jakie targały nią uczucia, co czuła, czego się bała.
Oddaje nam swoją historię od momentu kiedy dowiedziała się o diagnozie, a kończy na wygraniu walki z tym "potworem".
To książka , którą powinna przeczytać każda z nas. Przeczytać historię o walce, o sile, o woli życia.
Być może lektura pozwoli spojrzeć ci inaczej na pewne sprawy, a może staniesz się wsparciem dla kogoś kto musi stawić czoło takiej diagnozie.
W historii Eli bardzo wiele rzeczy mocno mnie wzruszało, jednak to obcięcie włosów wywołało niekontrolowany atak płaczu. Było mi tak smutno, tak bardzo chciałam j ą wtedy przytulić. Owszem można powiedzieć, że to tylko włosy, ale dla nas kobiet jest to ważny element.

Jak wiele zależy od nas. To wszystko siedzi w naszej głowie. Musimy tylko odnaleźć w sobie siłę, chwycić wiarę za nogi i nie puszczać tylko iść do przodu. Iść i nie poddawać się.
To jest przesłanie tej książki... Nigdy się nie poddawać

"Działaj, bo zmarnowany dzień jest dniem, którego nigdy nie odzyskasz".

Jest założycielką strony www.kobiecetrendy.pl

Czy już trzeba nastawiać się na najgorsze?
"Cały ten chaos" to historia Elżbiety, która z dnia na dzień dowiaduje się o raku piersi.
Jest to historia trzyletniej walki z przeciwnościami losu, a także historia leczenia we Włoszech,tak właśnie, gdyż Ela mieszka tam wraz z rodziną. Jest też historia pięknej miłości małżeńskiej i wsparcia jakie cały czas Ela otrzymywała od męża.
Jak to jest być obcokrajowcem i trafić na leczenie? Czy jest się traktowanym na równi z innymi?
I jak choroba wpływa na rodzinę?
Myślę że po tę książkę powinna sięgnąć każda z nas, przekonać się jak chorobę znoszą inne kobiety i na co się nastawić, a jakie myśli nie powinny wychodzić na pierwszy plan.
Sama też przy badaniu odkryłam guzka w piersi, i moją jedyną obawą na początku było to jak szybko trafię do kliniki, gdyż był to czas covida. Na szczęście skierowanie przyszło szybko, jedynie na wyniki trzeba było trochę czekać, ale okazało się że wszystko jest w porządku.
Nie umiem tego opisać, to trzeba przeczytać, ile ta rodzina przeszła. Ile badań , na jakich lekarzy się trafia, ile pokonanych kilometrów do kliniki w Rzymie , ile pokonanych korytarzy w szpitalu. A to wszystko żeby pokonać raka.
I pamiętajcie wszystkie, regularne badania to podstawa.
Znam osoby które tę walkę już wygrały, znam też osoby które właśnie toczą tę walkę a i są też takie które niestety przegrały :-/ .
Ale póki jest życie, jest wola walki i myślę że mimo wszystko ważne jest też wsparcie rodziny i najbliższych przyjaciół(niestety prawda jest taka że nie wszyscy mogą na to liczyć. Tak jak w przypadku Eli która mieszkała we Włoszech) ważne jest też nastawienie, to pozytywne nastawienie. Wiem łatwo się mówi, wiem nie zawsze można myśleć tylko pozytywnie, ale chociaż trzeba próbować.

Książkę polecam, a za możliwośc przeczytania dziękuję Monice Holke z Wydawnictwa Zen

usuń lub
Opinie

@beata.karbownik
2022-12-16
Przeczytane (2022-12-08)
Czy już trzeba nastawiać się na najgorsze?
I jak choroba wpływa na rodzinę?
I pamiętajcie wszystkie, regularne badania to podstawa.

Czy już trzeba nastawiać się na najgorsze?

Dodaj cytat z książki Cały ten chaos