Dziecko z chmur

Okładka książki Dziecko z chmur Justyna Bigos, Beata Mozer
Okładka książki Dziecko z chmur
Justyna BigosBeata Mozer Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia literatura piękna
Zbliżenia
Nasza Księgarnia
2010-03-10
2010-03-10
adopcja macierzyństwo

Okładka książki Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie Justyna Bigos, Beata Mozer
Dzieci z chmur... Justyna Bigos, Beat...

Dawno nie wciągnęła mnie tak książka. Warto poznać inny punkt widzenia osób oczekujących na macierzyństwo.
Zacznę może od zacytowania fragmentu książki.
"Gdy jako zakochani, szczęśliwi małżonkowie wkraczamy na wspólną drogę życia, jesteśmy przekonani, że świat stoi przed nami otworem, a przyszłość będzie bajkowa... Po jakimś czasie ustalamy odpowiedni moment, w którym nasza rodzina ma się powiększyć... Nie przypuszczamy, że problem niepłodności, o którym nieraz słyszeliśmy, może również dotknąć nas... W końcu musimy poprosić o pomoc lekarzy.... Nie wszyscy rozumieją nasz problem.... Pozostajemy z tym sami.... Jesteśmy przygnębieni, odczuwamy żal i gorycz... Zasklepiamy się w sobie.... W sklepach zatrzymujemy się przy wózkach, kołyskach i łóżeczkach, by pomarzyć, dodać sobie wiary i skrywanej nadziei, że kiedyś tu po nie wrócimy, by wybrać rzeczy dla naszego maleństwa...."
Myślę, że każde dojrzałe małżeństwo oczekuje na przyjście dziecka. Czasami trzeba pokonać trudną drogę, aby ten cel osiągnąć. Niekiedy jest to niemożliwe z przyczyn biologicznych. Wtedy trzeba się zastanowić, czy nie wybrać innej drogi do założenia pełnej rodziny. Poprzez adopcję....

Zacznę może od zacytowania fragmentu książki.

Wzruszająca opowieść autorek o adopcji i macierzyństwie. Początkowo połączyły je wspólne zainteresowania. Po pewnym czasie odkryły, że borykają się z podobnymi problemami. Kiedy dla obu kobiet niepłodność przestała stanowić temat tabu, zdecydowały się spełnić swoje marzenia. Dzisiaj są szczęśliwymi matkami. Postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami, by dać nadzieję i przykład wszystkim tym, którzy z powodu braku dziecka przeżywają trudne chwile. To także odpowiednia lektura dla najbliższych, rodziny i przyjaciół ludzi cierpiących z powodu bezdzietności.

To najprawdziwsza,najszczersza i płynąca prosto z serca książka,jaką ostatnio dane było mi przeczytać.

Dwie kobiety opowiadają swoją historię starania się o dziecko.
Jest ona dobra dla tych kobiet,małżeństw,które chcą adoptować dziecko a wciąż się wahają. Myślę,że ta lektura rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dwie kobiety opowiadają swoją historię starania się o dziecko.

Książka napisana na faktach. To wzruszająca, szczera i prawdziwa historia o macierzyństwie, staraniach o dziecko, oraz o adopcji. W książce opisane są historie dwóch par, pragnących spełnić swoje marzenie o dziecku. Książka warta przeczytania.

Autorki opisują swoje życie z bardzo dużym bagażem doświadczeń. Małżeństwo, staranie się o dziecko. Jedno marzenie każdej z nich. Czy to tak wiele? Wymarzone dziecko. Niepłodność, in vitro, ogromna niemoc, utrata wiary w Boga a na końcu adopcja. Osobiście, zawsze mnie to zastanawia jak to jest? Ci, co tak bardzo pragną dziecka nie mogą mieć. Lecz Ci, co nie chcą - usuwają dziecko albo mają, a później porzucają. Taka sprawiedliwość.
Historie opisane w tej książce są wstrząsające i wzruszające. Książkę dosłownie się połyka więc myślę, że każda kobieta powinna ją przeczytać.

Wspaniała, a zarazem trudna książka. Trudna, bo porusza ważny i delikatny temat. Przeglądając statystyki stwierdzamy, iż jednocześnie niezwykle aktualny.
Co czują małżonkowie, którzy bezskutecznie pragną począć dziecko?
Jak wygląda walka z niepłodnością?
Czy bezpłodność jest wyrokiem? Czy zawsze wiąże się ona z bezdzietnością?

Prawdziwa historia walki o wymarzone Dziecko z Chmur. Historia pisana przez kobiety, które zmagały się z poczuciem krzywdy, bezsilności. Tych, które nie raz były na skraju rozpaczy
Tych, których poduszki przez wiele tygodni nie były suche.
Co czuje Kobieta, która nie może sprostać 'zadaniu' jaki wyznacza jej instynkt macierzyński?
Jak czuje się żona, która nie może uczynić męża - ojcem,
a jak ta, której mąż jest bezpłodny?

Książka wzrusza i dostarcza wielu emocji.
Polecam ją nie tylko tym, którym w pewien sposób poruszany problem dotyka. Jest ważne, aby przeczytało ją wielu.

Zastanów się, kiedy następny raz z życzliwością zapytasz kogoś:
"Czy to nie jest najwyższy czas na dziecko".

Co czują małżonkowie, którzy bezskutecznie pragną począć dziecko?
Jak wygląda walka z niepłodnością?
Czy bezpłodność jest wyrokiem? Czy zawsze wiąże się ona z bezdzietnością?

Prawdziwa historia walki o wymarzone Dziecko z...

Dla mnie to nie tylko książka o walce o macierzyństwie- jest to przede wszystkim książka o miłości. Miłości do partnera, takiego anioła; ale także miłości do siebie... Przepiękna, wzruszająca książka!

Książka przepiękna, bardzo wzruszająca. Polecam

Książka przepiękna, bardzo wzruszająca. Polecam

Bycie bezpłodnym nie jest to zapewne fajne uczucie,ale zawsze można zaadoptować dziecko.W tej książce opisane są starania o adoptowanie dziecka.

Trochę się wynudziłam.

Trochę się wynudziłam.