Przestań walczyć. Zacznij zwyciężać

Okładka książki Przestań walczyć. Zacznij zwyciężać Xavier Messing
Okładka książki Przestań walczyć. Zacznij zwyciężać
Xavier Messing Wydawnictwo: Pilcrow PRESS nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Przestań walczyć. Zacznij zwyciężać
Pilcrow PRESS
2022-12-01
2022-12-01
motywacja samoświadomość rozwój osobisty psychologia

"Im większe jest w człowieku niezadowolenie z siebie tym silniejsza jest jego tendencja do korekty innych.... " czytelnik uwzględniając jeden cytat z książki zachęca do przeczytania całości. Moje ukłony dla autora za silny przekaz , I niewidzialna pomoc .

Czytelnikom "46 sekund", ale nie tylko, z pewnością spodoba się i ta pozycja, temat istotny, przekaz prosty, osobisty, nie bezosobowy (jak to przy okazji tego rodzaju pozycji bywa). Pełen kondens z charakterystyczną narracją. Perspektywa Autora przedstawiona przez pryzmat doświadczeń własnych przeplatana krótkim aforyzmami syntezującymi przedstawiane wątki. Polecam dwa przykładowe:
- "Im większe jest w człowieku niezadowolenie z siebie - tym silniejsza jest jego tendencja do korekty innych"
- "Zła myśl niszczy skuteczniej niż złe słowo"...
Ciekawa forma przekazu - rodzaj książki/notatnika z możliwością robienia własnych notatek, spersonalizowany (skierowany wprost) do czytającego przekaz myśli Autora zachęca do lektury. Bardzo przyjemnie się to czyta. Warto sięgnąć i podzielić się własną refleksją z lektury.

Książka stanowi formę swoistego przewodnika mentalnego, który zawiera instrukcję obsługi własnego Ja i jednoczesnie stanowi antidotum przed zbytnim skupieniem się na niedogodnościach losu, cudzych sukcesach, babraniu się w przeszłości oraz tworzonych podświadomie przez nas w wersji instant barykadach na drodze świadomego tryumfu. Książka niczego nie narzuca, lecz podpowiada, daje wędkę i kompas, abyśmy sami wybrali właściwą dla nas tu i teraz drogę, której za nas nikt nie przejdzie. Co więcej, żeby ją przejść Autor po każdym rozdziale i "zlotej myśli" (aforyzm) stosuje często na kilku stronach interwał, który jest po to, żebyśmy sami dopowiedzieli resztę zapisując swoje przemyślenia. Autor nie jest dogmatykiem, który poszukuje apologetów "jedynej, słusznej, jego prawdy", lecz daje impuls, asumpt i uniwersalny często zestaw punktów odniesienia, który ma nas uczynić nie tyle nietzscheańskim übermenschem, co zwycięzcą post factum na naszej drodze w osiągnięciu transferingu rzeczywistości. Polecam przeczytać najpierw jeden raz, a potem nasycać się każdym rozdzialem osobno w odpowiednich odstępach czasu. Gwarantuję, że efekt przemiany będzie murowany!

Myślałem, że znam siebie dość dobrze. Jednak myliłem się do chwili kiedy zgłębiłam przekaz zawarty w powyższej pozycji.
Jeżeli jesteś ciekaw siebie to zacznij tę podróż od poznanie notesu a jutro wspomnisz moje słowa i sam ocenisz czy było warto. Dziękuję autorowi i polecam każdemu bez wyjątku.

• Rozwój emocjonalny (psyche)
  • Polskie
  • Zainteresowała mnie
  • Psychologia l
  • Odkryć siebie, w tym momencie

Dodaj cytat z książki Przestań walczyć. Zacznij zwyciężać