Pierwotne źródło

Okładka książki Pierwotne źródło Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Pierwotne źródło
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Century (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Century (tom 4)
Century. La Prima Sorgente
Wydawnictwo Olesiejuk
2009-01-16
2009-01-16
Maria Głuch
przyjaciele żywioły przygoda century

Okładka książki Do czego służą pieniądze? Wszystko, co warto wiedzieć o ekonomii Pierdomenico Baccalario, Simona Paravani-Mellinghoff, Federico Taddia
Do czego służą... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...

Bardzo udane i dobrze przemyślane zakończenie sagi ,,Century''. Zgodnie z moimi wcześniejszymi oczekiwaniami w tej książce w końcu otrzymujemy dogłębne wyjaśnienie całej tajemnicy Paktu, a wszystkie pojedyncze elementy układanki z poprzednich tomów składają się w logiczną całość. Oprócz tego, ,,Pierwotne źródło'' obfituje w kilka ciekawych zwrotów akcji, rozwija osobowości niektórych bohaterów (w tym głównego antagonisty) i wznosi relacje między nimi na wyższy poziom. Oczywiście, w dalszym ciągu ta historia ma kilka wad - przede wszystkim zubożały język i finał, który może starszym czytelnikom wydawać się nieco zbyt ,,cukierkowy'' - ale łatwo jest przymknąć na nie oko i cieszyć się pozytywnymi stronami opowieści o czwórce wybrańców.
Ogólnie rzecz biorąc seria ,,Century'' w dużej mierze spełniła moje oczekiwania i nie żałuję, że się za nią zabrałem. Z czystym sumieniem mogę polecić tę sagę wszystkim nastolatkom, jak również nieco starszym czytelnikom, którzy lubią od czasu do czasu zrelaksować się przy miłej, a jednocześnie wartościowej i porządnej młodzieżówce.

Bardzo przyjemnie się czytało. Fabuła sama ciągnęła mnie na kolejne strony. Jedyna wada to trochę pokręcone i naciągane zakończenie. Zgadzam się z wypowiedzią na dole co do chłopca w tajemniczej bluzce, był on najciekawszą zagadką w całej książce i nadawał jej ciekawy mroczny klimat. :D

Ostatnia już część przygód naszej czwórki "wybranych". Tym razem akcja toczy się w Szanghaju, gdzie niebezpieczeństwo jest na wyciągnięcie ręki, bo to właśnie w tym mieście mieszka tajemniczy Heremit Devil. Dlaczego tak mu zależy na odkryciu tajemnicy? Czym jest Century? Czy Sheng również odkryje swoją moc? Kim jest tajemnicze dziecko?
Zaskakująca, pełna przygód i niebezpieczeństw...aż żal, że przygoda tak szybko się kończy.

Zaskakująca, pełna przygód i...

Cudowna książka, wciąga, zaciekawia, pochłania;)

Cudowna książka, wciąga, zaciekawia, pochłania;)

Fajna, choć koniec trochę nie pasował. Choć uwielbiam tego autora uważam że koniec mógłby być lepszy aczkolwiek szanuję pomysł Baccalaria. Gorąco polecam, jak również wcześniejsze części

Jakos mi nie lezy, znudziła mnie niemożebnie.

Jakos mi nie lezy, znudziła mnie niemożebnie.

Książka super, jednak zabrakło mi odrobinę czegoś. Zakończenie jest ciekawe, jednak spodziewałam się troszeczkę czegoś innego. Mimo to, polecam tą lekturę każdemu, a zwłaszcza fanom twórczości P. D. Baccalaria.

Ten cykl się kończy. Może definitywnie, ale z Baccalario nigdy niczego nie wiadomo. Polecam!

Książka super. Zakończanie do du....

Książka super. Zakończanie do du....

Książka na równym poziomie co inne tomy. Nawet wciągająca. Zdecydowanie lekka i ciekawa. Bardzo podobna do poprzedników.

• Pierdomenico Baccalario
  • 2009