(Nie)dostępność Boga. Rekolekcje o modlitwie

WAM
2021-02-17
2021-02-17
modlitwa Bóg

Pierwszy raz daję na tym portalu "10"-kę. Podręcznik modlitwy napisany prosto, przystępnie, a jednocześnie jasno. Tam gdzie trzeba odwołujący się do nauki Kościoła i przykładów, ale w głównej mierze bazujący na doświadczeniu własnym i spostrzeżeniach autora. Wyrazy uznania dla ks. dr Strzelczyka za napisanie książki przystępnej i klarownej, do której można wracać w przyszłości, a zwłaszcza wtedy, kiedy mamy poczucie, że modlitwa nam nie wychodzi. Zwłaszcza, że w przypadku poprzednich książek widoczny był pewien problem autora z dostosowaniem języka do potrzeb czytelnika, który nie jest księdzem, ani teologiem.

Książka nie była dla mnie specjalnie odkrywcza, ale mimo wszystko dobrze było się zatrzymać, poddać refleksji, zgadzać lub nie z kolejnymi jej częściami i pomyśleć o modlitwie, o tym jak u mnie ona wygląda, co mogłabym zmienić by budować jeszcze bardziej szczerą relację z Bogiem :) jestem wdzięczna i cieszę się, że właśnie po ten przewodnik sięgnęłam :)

Na półkach: , , , , ,

Sądząc po tytule spodziewałam się raczej książki o tematyce niewysłuchanych modlitw i z tym założeniem po nią sięgnęłam, okazało się jednak, że to bardziej poradnik dotyczący ogólnie tego, jak się modlić. Ciekawa pozycja, pełna przydatnych wskazówek, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero zaczyna się modlić.

Bardzo dobra książka. Nie jest to co prawda żadna odkrywcza pozycja, ale w sposób prosty i klarowny zbiera wszystko to, co potrzeba wiedzieć o modlitwie. Warto ją przeczytać, by tą wiedzę sobie odświeżyć i uporządkować. Polecam

Dodaj cytat z książki (Nie)dostępność Boga. Rekolekcje o modlitwie