(Nie)dostępność Boga. Rekolekcje o modlitwie

Okładka książki (Nie)dostępność Boga. Rekolekcje o modlitwie Grzegorz Strzelczyk
Okładka książki (Nie)dostępność Boga. Rekolekcje o modlitwie
Grzegorz Strzelczyk Wydawnictwo: WAM religia
religia
WAM
2021-02-17
2021-02-17
modlitwa Bóg

Okładka książki Znak nr 823 / 2023 Zofia Bałdyga, Maria Banaszak, Agata Bielik-Robson, Agnieszka Burton, Michał Cichy, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Mateusz Górniak, Byung-Chul Han, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Waldemar Kuligowski, Małgorzata Lebda, Zbigniew Mikołejko, Łukasz Najder, Małgorzata Nocuń, Janusz Poniewierski, Natalia Sosin-Krosnowska, Michał Sowiński, Grzegorz Strzelczyk, Karolina Sulej, Ola Szmida, Teresa Walas, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Znak nr 823 / ... Zofia Bałdyga, Mari...
Okładka książki Miasto rewitalizacja Tomáš Halík, Kaja Kaźmierska, Grzegorz Ryś, Grzegorz Strzelczyk
Miasto rewital... Tomáš Halík, Kaja K...

Książka zwięzła i konkretna. Sprawnie, jasno i zrozumiale napisana, tak, że dobrze i szybko się czyta. Lektura nie dla zaawansowanych (pewnie za oczywista dla nich) ale raczej dla początkujących czy też dla mnie, czyli dla trochę zaznajomionych z tematem i szukających uporządkowania informacji oraz nowych impulsów.
Dobra lektura, by podnieść jakość swojego życia duchowego.

Dobra lektura, by podnieść jakość swojego życia duchowego.

Przewodnik po modlitwie i obszarach z nią związanych...uczy jak rozmawiac z Bogiem!

Bardzo dobra książka. Nie jest to co prawda żadna odkrywcza pozycja, ale w sposób prosty i klarowny zbiera wszystko to, co potrzeba wiedzieć o modlitwie. Warto ją przeczytać, by tą wiedzę sobie odświeżyć i uporządkować. Polecam

Pierwszy raz daję na tym portalu "10"-kę. Podręcznik modlitwy napisany prosto, przystępnie, a jednocześnie jasno. Tam gdzie trzeba odwołujący się do nauki Kościoła i przykładów, ale w głównej mierze bazujący na doświadczeniu własnym i spostrzeżeniach autora. Wyrazy uznania dla ks. dr Strzelczyka za napisanie książki przystępnej i klarownej, do której można wracać w przyszłości, a zwłaszcza wtedy, kiedy mamy poczucie, że modlitwa nam nie wychodzi. Zwłaszcza, że w przypadku poprzednich książek widoczny był pewien problem autora z dostosowaniem języka do potrzeb czytelnika, który nie jest księdzem, ani teologiem.

Książka nie była dla mnie specjalnie odkrywcza, ale mimo wszystko dobrze było się zatrzymać, poddać refleksji, zgadzać lub nie z kolejnymi jej częściami i pomyśleć o modlitwie, o tym jak u mnie ona wygląda, co mogłabym zmienić by budować jeszcze bardziej szczerą relację z Bogiem :) jestem wdzięczna i cieszę się, że właśnie po ten przewodnik sięgnęłam :)

Sądząc po tytule spodziewałam się raczej książki o tematyce niewysłuchanych modlitw i z tym założeniem po nią sięgnęłam, okazało się jednak, że to bardziej poradnik dotyczący ogólnie tego, jak się modlić. Ciekawa pozycja, pełna przydatnych wskazówek, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero zaczyna się modlić.

• Religia
  • CHRZEŚCIJAŃSKIE